Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
cukrovka.jpg

Cukrovka

Cukrovka si nevybírá

S cukrovkou neboli diabetem 2. typu se v České republice léčí více než 900 tisíc pacientů a jejich počet každým rokem narůstá. Za posledních deset let vzrostl počet nemocných dokonce o více než 150 tisíc pacientů. Za tím podle odborníků stojí zlepšení diagnostiky diabetu, neustálé zkvalitňování lékařské péče, zlepšení informovanosti odborné i laické veřejnosti, stárnutí populace, a především nezdravý životní styl.

Vyšetření hladiny cukru v krvi

Prvním krokem k odhalení tohoto závažného onemocnění je laboratorní vyšetření hladiny cukru neboli glukózy v krvi. Pokud vás zajímá, jestli ji máte v pořádku, můžete si objednat komplexní balíček vyšetření Cukr pod kontrolou, díky kterému lze odhalit již počáteční stadium cukrovky. Na webové stránce www.nextlifeapp.cz najdete ucelenou nabídku i dalších našich preventivních vyšetření. Pokud máte zájem konzultovat výsledek, obraťte se na naše call centrum na telefonním čísle 800 234 234.

Prevence onemocnění cukrovkou

Do jisté míry lze cukrovce předejít prevencí. Základem je zdravý životní styl, který zahrnuje vyváženou stravu, udržování optimální hmotnosti a co nejvíce pohybu. Součástí péče jsou také pravidelné prohlídky u praktického lékaře. Ty by neměli podceňovat zejména lidé s vysokým krevním tlakem nebo nadváhou, kuřáci a lidé nad 50 let věku. Pokud se již cukrovka projeví, je nutné dodržovat rady lékaře. V takovém případě lze nemoc držet na uzdě a vyhnout se mnoha problémům, které s sebou přináší – poškození ledvin, oční sítnice či takzvané diabetické noze.

Nechte si prověřit své zdraví a zjistěte, jak na tom jste.
Trojboj: játra, slinivka a ledviny
371 Kč Objednat online
Trojboj: játra, slinivka a ledviny
Funguje moje štítná žláza, jak má?
952 Kč Objednat online
Funguje moje štítná žláza, jak má?
Vitamín D: aby netrpělo srdce ani nálada
1745 Kč Objednat online
Vitamín D: aby netrpělo srdce ani nálada
Všechna vyšetření...