Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyZelený ječmen a chlorella – skutečně tyto módní potravinové doplňky fungují?
zeleny-jecmen-a-chlorella-skutecne-tyto-modni-potravinove-doplnky-funguji.jpg

Zelený ječmen a chlorella – skutečně tyto módní potravinové doplňky fungují?

Zveřejněno: 27.02.2015

Do českých obchodů se v poslední době dostala řada nových potravinových doplňků, kterým reklama přisuzuje téměř zázračné účinky. Tak například zelený ječmen a chlorella. Skutečně tyto výrobky fungují, nebo je to jen trik, jak lidem vytáhnout z kapes peníze? 

Přichází jaro a všude čteme o jarní očistě těla a detoxikaci. Hodně lidí pod vlivem reklamy, ale také svých známých, sahá po různých potravinových doplňcích, které mají po zimě očistit tělo a nastartovat metabolismus. Vážně výrobky jako například zelený ječmen a chlorella působí tak zázračně? Pokud tvoří základ našeho jídelníčku uzeniny, červené maso, paštiky, tavené sýry, sladkosti a instantní potraviny, sklenice vody se zeleným ječmenem nás nezachrání. Zdravá strava, omezení alkoholu a cigaret, fyzický pohyb – to by měl být způsob, jak podpořit své zdraví. Ne se spoléhat na zázračnou pomoc potravinových doplňků.

Pokud se ale stravujete správně, mohou zelený ječmen nebo chlorella přispět k celkově zdravějšímu životu. Mějte ale na paměti, že se jedná o doplňky zdravého stravování, ne o jeho náhradu! Jak potvrzují vědci z Mendelovy univerzity v Brně, zelený ječmen obsahuje ve vyšší míře antioxidační vitamíny C a E a spoustu různých enzymů, které jsou cenné pro činnost organismu. V sušině mladého ječmene se navíc nachází kolem 10 % minerálů, jako například železo, vápník, fosfor, hořčík. Jednoduše řečeno – zelený ječmen obsahuje látky, které jsou užitečné v boji s civilizačními chorobami a zvyšují obranyschopnost organismu.

Řasa chlorella je stejně jako zelený ječmen zásobárnou užitečných vitamínů a minerálů. I chlorella je ale jen doplněk, který nikoho nespasí, když dlouhodobě vyznává špatný styl stravování. O užívání doplňků, jako jsou zelený ječmen a chlorella, byste se měli poradit se svým lékařem. Nikdy si je neordinujte sami! Zvlášť důležité je to v případě nastávajících maminek.

Doporučujeme


chronicka-obstrukcni-plicni-nemoc-hrozi-vsem-kurakum.jpg

Chronická obstrukční plicní nemoc hrozí všem kuřákům

21.11.2018Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění plic, při kterém dochází k poruše průchodnosti dýchacích cest. V Česku postihuje přes 8 procent populace. Většinou se týká mužů, ale v posledních letech přibývá i případů u žen. Převážná část postižených osob jsou kuřáci, zbylých zhruba 10 procent představují lidé pracující v prašném prostředí či v prostředí s těkavými chemikáliemi. Výjimečně se nemoc vyskytuje také jako důsledek opakovaných zápalů plic nebo komplikovaného astmatu. Zásadním preventivním opatřením je přestat kouřit.
renatin-blog-zkuste-plank-cviceni-pro-lenochy-s-vydrzi.png

Renatin blog: Zkuste plank – cvičení pro lenochy s výdrží

09.03.2018O nejrůznější výzvy není na Facebooku nouze. Tuhle mě zaujala jedna, slibující celkové zpevnění postavy, a především středu těla. Pouze jedním cvikem, který navíc vypadá naprosto jednoduše. A že v této pozici máte za měsíc umět vydržet kolem 2–5 minut? Proč ne... Však to je tolik času, kolik zabere ranní hygiena. Pohoda!
uz-zadne-spalnicky-zachranme-spolecne-zdravi-naroda.jpg

Už žádné spalničky! Zachraňme společně zdraví národa!

21.06.2019Od začátku letošního roku bylo v ČR zaznamenáno přes 500 případů infekce spalničkami. Virus se přenáší vzduchem a nákaza je tak možná téměř všude. I přestože je většina lidí očkovaná, z aktuálních dat vyplývá, že nejméně 30 % české populace chybí protilátky. Ty totiž s věkem a prodělanými nemocemi postupně klesají. Jistotu ochrany mají pouze lidé, kteří již spalničky prodělali.