Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyZelený ječmen a chlorella – skutečně tyto módní potravinové doplňky fungují?
zeleny-jecmen-a-chlorella-skutecne-tyto-modni-potravinove-doplnky-funguji.jpg

Zelený ječmen a chlorella – skutečně tyto módní potravinové doplňky fungují?

Zveřejněno: 27.02.2015

Do českých obchodů se v poslední době dostala řada nových potravinových doplňků, kterým reklama přisuzuje téměř zázračné účinky. Tak například zelený ječmen a chlorella. Skutečně tyto výrobky fungují, nebo je to jen trik, jak lidem vytáhnout z kapes peníze? 

Přichází jaro a všude čteme o jarní očistě těla a detoxikaci. Hodně lidí pod vlivem reklamy, ale také svých známých, sahá po různých potravinových doplňcích, které mají po zimě očistit tělo a nastartovat metabolismus. Vážně výrobky jako například zelený ječmen a chlorella působí tak zázračně? Pokud tvoří základ našeho jídelníčku uzeniny, červené maso, paštiky, tavené sýry, sladkosti a instantní potraviny, sklenice vody se zeleným ječmenem nás nezachrání. Zdravá strava, omezení alkoholu a cigaret, fyzický pohyb – to by měl být způsob, jak podpořit své zdraví. Ne se spoléhat na zázračnou pomoc potravinových doplňků.

Pokud se ale stravujete správně, mohou zelený ječmen nebo chlorella přispět k celkově zdravějšímu životu. Mějte ale na paměti, že se jedná o doplňky zdravého stravování, ne o jeho náhradu! Jak potvrzují vědci z Mendelovy univerzity v Brně, zelený ječmen obsahuje ve vyšší míře antioxidační vitamíny C a E a spoustu různých enzymů, které jsou cenné pro činnost organismu. V sušině mladého ječmene se navíc nachází kolem 10 % minerálů, jako například železo, vápník, fosfor, hořčík. Jednoduše řečeno – zelený ječmen obsahuje látky, které jsou užitečné v boji s civilizačními chorobami a zvyšují obranyschopnost organismu.

Řasa chlorella je stejně jako zelený ječmen zásobárnou užitečných vitamínů a minerálů. I chlorella je ale jen doplněk, který nikoho nespasí, když dlouhodobě vyznává špatný styl stravování. O užívání doplňků, jako jsou zelený ječmen a chlorella, byste se měli poradit se svým lékařem. Nikdy si je neordinujte sami! Zvlášť důležité je to v případě nastávajících maminek.

Doporučujeme


nedostatkem-testosteronu-trpi-krome-padesatniku-i-cim-dal-vice-mladych-muzu.jpg

Nedostatkem testosteronu trpí kromě padesátníků i čím dál více mladých mužů

22.01.2019Syndrom nedostatku testosteronu neboli mužský „přechod“ je v mnohém podobný ženskému klimakteriu. K jeho nástupu dochází zpravidla mezi 45. a 60. rokem věku, kdy hladina tohoto hormonu může klesnout až o 70 %. Stále častěji však jeho nedostatkem trpí i mladší muži. Kromě přirozeného procesu stárnutí má na výši hladiny testosteronu v krvi vliv také řada externích faktorů, například stres nebo špatná strava. Právě zdravá životospráva je tak základní cestou, jak mohou muži množství tohoto hormonu pozitivně ovlivnit a snížit tím související zdravotní rizika, mezi která vedle pocitu únavy, ztráty síly či sklonům k přibírání v oblasti břicha patří i závažná onemocnění jako cukrovka či onemocnění srdce.
nakazenych-klistovou-encefalitidou-a-borreliozou-pribyva.jpg

Nakažených klíšťovou encefalitidou a borreliózou přibývá

04.09.2018Klíště je kvůli nemocem, které přenáší, jedním z nejnebezpečnějších parazitů v České republice. Počet nakažených je u nás nejvyšší v Evropě a každoročně se dál zvyšuje. Ačkoliv se léto chýlí ke konci, klíšťová sezóna je stále v plném proudu. Přečtěte si, jak na tyto parazity můžete vyzrát a vyhnout se tak nebezpečným onemocněním.
predstavujeme-nej-limonadu-letosniho-leta.png

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

22.06.2018Dulenka neboli levandule patří mezi oblíbené jedlé rostliny a poslední dobou čím dál častěji nachází své místo právě v kuchyni. Modrofialové květy se přidávají do dezertů, sušenek, marmelád, polévek nebo jako součást marinád k masu. Punc originality má levandulový drink z vlastnoručně vyrobeného sirupu, který potěší vaše smysly.