Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyZdraví národa - projekt pro všechny, komu záleží na vlastním zdraví
zdravi-naroda-projekt-pro-vsechny-komu-zalezi-na-vlastnim-zdravi.jpg

Zdraví národa - projekt pro všechny, komu záleží na vlastním zdraví

Zveřejněno: 07.02.2014

Rok 2014 bude ve znamení projektu Zdraví národa – jeho prostřednictvím společnost synlab podporuje preventivní zdravotní péči obyvatel České republiky a zároveň poukazuje na význam laboratorních vyšetření v procesu starosti o zdraví. Zdraví národa je jedinečným prostředkem pro všechny otestovat si, jak jim funguje jejich tělo. A pro lékaře je vítaným pomocníkem při prosazování preventivních vyšetření a pro včasný záchyt případných nemocí a zdravotních problémů.

Každý řidič ví, že minimálně jednou ročně by měl jít se svým vozem na servisní prohlídku – zkontrolovat ve vozidle různé druhy olejů, kapalin, motor, pneumatiky, něco vyměnit, něco doplnit. Staráme se ale také stejně o své zdraví? A co když je před námi jedinečná příležitost nechat si v průběhu roku zkontrolovat tělo nejen povrchně, ale také pěkně do hloubky?

Tuto šanci postupně dostanou díky projektu Zdraví národa všichni obyvatelé České republiky. S počátkem tohoto roku vstupuje do laboratoří společnosti synlab a tím také do života široké veřejnosti v České republice výjimečný projekt Zdraví národa. V něm společnost synlab poskytne jedinečnou příležitost všem zájemcům postupně projít systémem preventivních laboratorních vyšetření a ověřit si tak bezplatně svůj zdravotní stav. V roce 2014 se čtvrtletní plošný screening české populace zaměří na onemocnění jater, slinivky a ledvin, hospodaření s minerály a kolorektální karcinom.

Jako pilotní začne sice jen ve dvou regionech (Praha a Brno), ale poté, co budou odchytány všechny jeho případné „mouchy a nešvary“, se přesune na plochu celé republiky, a dostane se tak ke všem, kdo projeví zájem. Společnost synlab se chce touto cestou podílet na prevenci závažných onemocnění v české populaci a zároveň poukázat na význam kvalitních laboratorních vyšetření pro efektivní léčbu. Kvalitní laboratorní vyšetření je totiž na začátku cesty k záchraně lidského života a zdraví. K tomu aktivně se do projektu zapojit a preventivně se nechat vyšetřit přitom stačí jediné – navštívit odběrové místo společnosti synlab.

Ať již jdete se žádankou od svého praktického či odborného lékaře, nebo přicházíte jen za Zdravím národa, požádejte personál laboratoří značky synlab o více informací. Navíc – vše je zdarma! Nic neplatíte vy, ani vaše pojišťovna. Více informací na internetové adrese www.zdravinaroda.cz, nebo na sociálních sítích. 

Doporučujeme


nemuzete-otehotnet-jednoduchy-test-zjisti-zda-mate-v-poradku-vajecniky.jpg

Nemůžete otěhotnět? Jednoduchý test zjistí, zda máte v pořádku vaječníky

21.06.2019Stále více párů se potýká s problémy s otěhotněním. Příčinou potíží s početím miminka může být mnoho, nejčastějším důvodem je však nedostatečná ovariální rezerva neboli nízký počet oplodnitelných vajíček ve vaječnících. Jak na tom vaše vaječníky jsou, zjistíte pomocí testu AMH PLUS. Stačí si zajít na odběr krve.
nadmerne-padani-vlasu-se-da-resit-vcasnou-lecbou.jpg

Nadměrné padání vlasů se dá řešit včasnou léčbou

03.06.2019Padání vlasů je přirozenou součástí výměny vlasového porostu. Zdravému člověku běžně vypadne 50 až 80 vlasů za den. O nadměrném padání vlasů zvaném alopecie hovoříme v případě denního úbytku vyššího než 100 vlasů. Vlasy mohou řídnout a vypadávat rovnoměrně po celé hlavě, nebo zanechávat viditelné, jasně ohraničené lysinky. Oba typy nadměrného padání vlasů postihují muže i ženy a mohou být dědičné, přirozeně doprovázet stárnutí, ale také poukazovat na hormonální nerovnováhu nebo infekční či autoimunitní onemocnění. V případě zaznamenání většího úbytku vlasů je na místě navštívit praktického nebo kožního lékaře, který pomůže stanovit příčinu a určí vhodnou léčbu.
osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?