Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyZdraví národa - projekt pro všechny, komu záleží na vlastním zdraví
zdravi-naroda-projekt-pro-vsechny-komu-zalezi-na-vlastnim-zdravi.jpg

Zdraví národa - projekt pro všechny, komu záleží na vlastním zdraví

Zveřejněno: 07.02.2014

Rok 2014 bude ve znamení projektu Zdraví národa – jeho prostřednictvím společnost synlab podporuje preventivní zdravotní péči obyvatel České republiky a zároveň poukazuje na význam laboratorních vyšetření v procesu starosti o zdraví. Zdraví národa je jedinečným prostředkem pro všechny otestovat si, jak jim funguje jejich tělo. A pro lékaře je vítaným pomocníkem při prosazování preventivních vyšetření a pro včasný záchyt případných nemocí a zdravotních problémů.

Každý řidič ví, že minimálně jednou ročně by měl jít se svým vozem na servisní prohlídku – zkontrolovat ve vozidle různé druhy olejů, kapalin, motor, pneumatiky, něco vyměnit, něco doplnit. Staráme se ale také stejně o své zdraví? A co když je před námi jedinečná příležitost nechat si v průběhu roku zkontrolovat tělo nejen povrchně, ale také pěkně do hloubky?

Tuto šanci postupně dostanou díky projektu Zdraví národa všichni obyvatelé České republiky. S počátkem tohoto roku vstupuje do laboratoří společnosti synlab a tím také do života široké veřejnosti v České republice výjimečný projekt Zdraví národa. V něm společnost synlab poskytne jedinečnou příležitost všem zájemcům postupně projít systémem preventivních laboratorních vyšetření a ověřit si tak bezplatně svůj zdravotní stav. V roce 2014 se čtvrtletní plošný screening české populace zaměří na onemocnění jater, slinivky a ledvin, hospodaření s minerály a kolorektální karcinom.

Jako pilotní začne sice jen ve dvou regionech (Praha a Brno), ale poté, co budou odchytány všechny jeho případné „mouchy a nešvary“, se přesune na plochu celé republiky, a dostane se tak ke všem, kdo projeví zájem. Společnost synlab se chce touto cestou podílet na prevenci závažných onemocnění v české populaci a zároveň poukázat na význam kvalitních laboratorních vyšetření pro efektivní léčbu. Kvalitní laboratorní vyšetření je totiž na začátku cesty k záchraně lidského života a zdraví. K tomu aktivně se do projektu zapojit a preventivně se nechat vyšetřit přitom stačí jediné – navštívit odběrové místo společnosti synlab.

Ať již jdete se žádankou od svého praktického či odborného lékaře, nebo přicházíte jen za Zdravím národa, požádejte personál laboratoří značky synlab o více informací. Navíc – vše je zdarma! Nic neplatíte vy, ani vaše pojišťovna. Více informací na internetové adrese www.zdravinaroda.cz, nebo na sociálních sítích. 

Doporučujeme


pet-rad-jak-se-pripravit-na-odber-krve.jpg

Pět rad, jak se připravit na odběr krve

28.11.2018Krevní test dokáže odhalit spoustu potíží, od banálních infekcí až po závažná onemocnění. Díky preventivnímu vyšetření je můžete začít řešit dříve, než se rozvinou a zkomplikují. Pro správné vyhodnocení výsledků je důležitá kvalita krevního rozboru, na kterou může mít vliv celá řada maličkostí. Je jasné, že sladká limonáda zvedne hladinu krevního cukru, výsledky ale může ovlivnit například i rozčilení nebo chůze do schodů. Na odběr krve je proto dobré chodit v co nejlepší náladě a mít při tom na paměti několik základních doporučení. Čeho je tedy dobré se před odběrem vyvarovat?
proc-nepodcenovat-spalnicky.png

Proč nepodceňovat spalničky

10.05.2018Spalničky patří mezi nejvíce nakažlivé infekce. Dříve je lékaři považovali za téměř vymýcené, v současné době však dochází k návratu této nemoci.
je-mozne-zjistit-zda-nam-hrozi-skryte-riziko-infarktu-ci-mozkove-mrtvice.png

Je možné zjistit, zda nám hrozí skryté riziko infarktu či mozkové mrtvice?

15.05.2018U infarktu myokardu i mozkové mrtvice platí, že se lékaři v praxi bohužel setkávají se stále mladšími pacienty s ischemickou atakou a že i minuty do okamžiku, než se lidé dostanou k odborníkům do nemocniční péče, hrají důležitou roli. Vlastně tu nejdůležitější. Proto je lepší těmto stavům předcházet. Zde o to více platí, že prevence je klíčová. Jedná se především o změnu životního stylu, která může zahrnovat dietu, zvýšení fyzické aktivity, omezení stresu a zejména také zákaz kouření. Pomoci ale může i moderní laboratorní test.