Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyZdraví národa - projekt pro všechny, komu záleží na vlastním zdraví
zdravi-naroda-projekt-pro-vsechny-komu-zalezi-na-vlastnim-zdravi.jpg

Zdraví národa - projekt pro všechny, komu záleží na vlastním zdraví

Zveřejněno: 07.02.2014

Rok 2014 bude ve znamení projektu Zdraví národa – jeho prostřednictvím společnost synlab podporuje preventivní zdravotní péči obyvatel České republiky a zároveň poukazuje na význam laboratorních vyšetření v procesu starosti o zdraví. Zdraví národa je jedinečným prostředkem pro všechny otestovat si, jak jim funguje jejich tělo. A pro lékaře je vítaným pomocníkem při prosazování preventivních vyšetření a pro včasný záchyt případných nemocí a zdravotních problémů.

Každý řidič ví, že minimálně jednou ročně by měl jít se svým vozem na servisní prohlídku – zkontrolovat ve vozidle různé druhy olejů, kapalin, motor, pneumatiky, něco vyměnit, něco doplnit. Staráme se ale také stejně o své zdraví? A co když je před námi jedinečná příležitost nechat si v průběhu roku zkontrolovat tělo nejen povrchně, ale také pěkně do hloubky?

Tuto šanci postupně dostanou díky projektu Zdraví národa všichni obyvatelé České republiky. S počátkem tohoto roku vstupuje do laboratoří společnosti synlab a tím také do života široké veřejnosti v České republice výjimečný projekt Zdraví národa. V něm společnost synlab poskytne jedinečnou příležitost všem zájemcům postupně projít systémem preventivních laboratorních vyšetření a ověřit si tak bezplatně svůj zdravotní stav. V roce 2014 se čtvrtletní plošný screening české populace zaměří na onemocnění jater, slinivky a ledvin, hospodaření s minerály a kolorektální karcinom.

Jako pilotní začne sice jen ve dvou regionech (Praha a Brno), ale poté, co budou odchytány všechny jeho případné „mouchy a nešvary“, se přesune na plochu celé republiky, a dostane se tak ke všem, kdo projeví zájem. Společnost synlab se chce touto cestou podílet na prevenci závažných onemocnění v české populaci a zároveň poukázat na význam kvalitních laboratorních vyšetření pro efektivní léčbu. Kvalitní laboratorní vyšetření je totiž na začátku cesty k záchraně lidského života a zdraví. K tomu aktivně se do projektu zapojit a preventivně se nechat vyšetřit přitom stačí jediné – navštívit odběrové místo společnosti synlab.

Ať již jdete se žádankou od svého praktického či odborného lékaře, nebo přicházíte jen za Zdravím národa, požádejte personál laboratoří značky synlab o více informací. Navíc – vše je zdarma! Nic neplatíte vy, ani vaše pojišťovna. Více informací na internetové adrese www.zdravinaroda.cz, nebo na sociálních sítích. 

Doporučujeme


zloutenka-c-skryta-hrozba-kterou-je-nutne-vcas-odhalit.jpg

Žloutenka C – skrytá hrozba, kterou je nutné včas odhalit

07.09.2018Žloutenka je nebezpečným virovým onemocněním, které může skončit až smrtí. Nejznámější jsou typy A, B a C. Zejména u hepatitidy C se v posledních letech zjišťuje, že je mnohem rozšířenější, než se dosud předpokládalo. Není totiž podle vnějších příznaků snadno odhalitelná a vyskytuje se i mimo tradiční rizikové skupiny, jako jsou drogově závislí. Zpozornět by měli především lidé, kteří dostali darovanou krev před rokem 1992, kdy se žloutenka C teprve začala diagnostikovat. Pokud je dlouhou dobu neléčená, způsobuje vážné poškození jater, které může vést až k úmrtí. Spolehlivě ji lze odhalit jen pomocí krevních testů.
ktere-caje-muzete-pit-kazdy-den.png

Které čaje můžete pít každý den?

31.07.2018Možná někdy marně přemýšlíte, co by vám pomohlo zbavit se únavy, podrážděnosti nebo bolesti hlavy. Přitom řešení může být překvapivě snadné. Napít se. Na vodě totiž závisí fungování všech orgánových systémů. Proč neosvěžit pitný režim, abyste tekutiny doplňovali s chutí?
renatin-blog-20-napadu-jak-si-uzit-jaro.png

Renatin blog: 20 nápadů, jak si užít jaro

20.04.2018Jarní období je plné možností. Tady je můj žebříček aktivit, které mám ráda. A co víc – dají se provádět pod širákem! Některé se řadí mezi starou dobrou klasiku, jiné jsou jen náhodné blázniviny. Spousta z nich se dá podnikat s dětmi, kterými občas neuškodí se zase stát...