Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyZdraví národa - projekt pro všechny, komu záleží na vlastním zdraví
zdravi-naroda-projekt-pro-vsechny-komu-zalezi-na-vlastnim-zdravi.jpg

Zdraví národa - projekt pro všechny, komu záleží na vlastním zdraví

Zveřejněno: 07.02.2014

Rok 2014 bude ve znamení projektu Zdraví národa – jeho prostřednictvím společnost synlab podporuje preventivní zdravotní péči obyvatel České republiky a zároveň poukazuje na význam laboratorních vyšetření v procesu starosti o zdraví. Zdraví národa je jedinečným prostředkem pro všechny otestovat si, jak jim funguje jejich tělo. A pro lékaře je vítaným pomocníkem při prosazování preventivních vyšetření a pro včasný záchyt případných nemocí a zdravotních problémů.

Každý řidič ví, že minimálně jednou ročně by měl jít se svým vozem na servisní prohlídku – zkontrolovat ve vozidle různé druhy olejů, kapalin, motor, pneumatiky, něco vyměnit, něco doplnit. Staráme se ale také stejně o své zdraví? A co když je před námi jedinečná příležitost nechat si v průběhu roku zkontrolovat tělo nejen povrchně, ale také pěkně do hloubky?

Tuto šanci postupně dostanou díky projektu Zdraví národa všichni obyvatelé České republiky. S počátkem tohoto roku vstupuje do laboratoří společnosti synlab a tím také do života široké veřejnosti v České republice výjimečný projekt Zdraví národa. V něm společnost synlab poskytne jedinečnou příležitost všem zájemcům postupně projít systémem preventivních laboratorních vyšetření a ověřit si tak bezplatně svůj zdravotní stav. V roce 2014 se čtvrtletní plošný screening české populace zaměří na onemocnění jater, slinivky a ledvin, hospodaření s minerály a kolorektální karcinom.

Jako pilotní začne sice jen ve dvou regionech (Praha a Brno), ale poté, co budou odchytány všechny jeho případné „mouchy a nešvary“, se přesune na plochu celé republiky, a dostane se tak ke všem, kdo projeví zájem. Společnost synlab se chce touto cestou podílet na prevenci závažných onemocnění v české populaci a zároveň poukázat na význam kvalitních laboratorních vyšetření pro efektivní léčbu. Kvalitní laboratorní vyšetření je totiž na začátku cesty k záchraně lidského života a zdraví. K tomu aktivně se do projektu zapojit a preventivně se nechat vyšetřit přitom stačí jediné – navštívit odběrové místo společnosti synlab.

Ať již jdete se žádankou od svého praktického či odborného lékaře, nebo přicházíte jen za Zdravím národa, požádejte personál laboratoří značky synlab o více informací. Navíc – vše je zdarma! Nic neplatíte vy, ani vaše pojišťovna. Více informací na internetové adrese www.zdravinaroda.cz, nebo na sociálních sítích. 

Doporučujeme


soutez-ukaz-knir-o-5-phi-testu.jpg

Soutěž „Ukaž knír“ o 5 PHI testů

14.11.2018Listopad je již tradičně měsícem boje proti rakovině prostaty, kterou v České republice ročně onemocní téměř 8 000 mužů. U této příležitosti si pánové po celém světě pečlivě pěstují svůj knír, čímž dávají najevo, že jsou součástí hnutí, které se snaží změnit tvář mužského zdraví k lepšímu. SYNLAB tuto iniciativu podporuje, a proto vyhlašujeme soutěž o pět testů PHI, které slouží k určení indexu zdravé prostaty.
materstvi-az-po-tricitce-planovani-tehotenstvi-usnadni-vysetreni-ovarialni-rezervy.jpg

Mateřství až po třicítce? Plánování těhotenství usnadní vyšetření ovariální rezervy

22.01.2019Mateřství až po třicítce? Plánování těhotenství usnadní vyšetření ovariální rezervy Ačkoliv se jako optimální věk pro početí prvního dítěte uvádí 25 let, řada žen má v současnosti tendenci odkládat mateřství na pozdější dobu. Se stoupajícím věkem se ale přirozeně snižuje počet uvolňovaných vajíček i jejich kvalita, čímž klesá také pravděpodobnost otěhotnění . Pokud patříte mezi ženy, které plánují první těhotenství až po třicátém roce života, můžete si jednoduchým krevním testem nechat ověřit svoji ovariální rezervu, tedy počet vajíček schopných oplodnění. Díky tomu budete vědět, jak si mateřství načasovat.
ktere-caje-muzete-pit-kazdy-den.png

Které čaje můžete pít každý den?

31.07.2018Možná někdy marně přemýšlíte, co by vám pomohlo zbavit se únavy, podrážděnosti nebo bolesti hlavy. Přitom řešení může být překvapivě snadné. Napít se. Na vodě totiž závisí fungování všech orgánových systémů. Proč neosvěžit pitný režim, abyste tekutiny doplňovali s chutí?