Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyVitamín C – ochránce před chřipkou a nachlazením
vitamin-c-ochrance-pred-chripkou-a-nachlazenim.jpg

Vitamín C – ochránce před chřipkou a nachlazením

Zveřejněno: 11.02.2015

Věděli jste, že většina živočichů si vitamín C syntetizuje sama a nepotřebuje ho získávat z vnějších zdrojů? Člověk je jedním z mála savců, kteří to nedokážou. Tento klíčový vitamín tak lidé přijímají z potravy. Doporučená denní dávka je zhruba 80 mg. Lidé ve stresu, kuřáci a oslabení jedinci by ale měli přijímat dávku vyšší. Tímto vitamínem se nelze předávkovat, protože jeho přebytek se vyloučí močí. 

Zvlášť teď v chřipkovém období oceníte, že zvýšený příjem vitamínu C pomáhá při léčbě chřipek, nachlazení a dalších infekčních nemocí. Obecně vitamín C zvyšuje obranyschopnost organismu. Proto se skutečně vyplatí dbát na jeho dostatečný příjem i tehdy, pokud zrovna nemocní nejste. Kromě toho napomáhá správnému vstřebávání železa a tvorbě bílých krvinek. Navíc urychluje hojení nejrůznějších poranění a hraje důležitou roli v syntéze kolagenu.

Mezi potraviny zvlášť bohaté na céčko patří šípky, rakytník, citrusové plody, zelí, růžičková kapusta, černý rybíz, brokolice, paprika, jablka a rajčata.

Důležité je mít na paměti, že při tepelném zpracování potravin se množství vitamínu snižuje. Nejlepší je proto konzumovat ovoce a zeleninu syrové. Pokud je chcete tepelně zpracovat, považuje se za nejšetrnější metodu dušení v páře. Nevhodné je naopak pro vitamín C vaření, při kterém se ho podle některých studií ničí až 60 %.

Naproti tomu zmražením se vitamín C neztrácí. V létě si proto můžete udělat zásobu mraženého ovoce na zimu. Ideální je například zamrazit si do zásoby černý rybíz, ale hodně vitamínu C mají taky jahody, červený rybíz, maliny, borůvky a ostružiny. Ovoce je lepší nerozmrazovat v mikrovlnné troubě, ale nechat ho samovolně rozmrazit při pokojové teplotě.

I úpravou v mikrovlnné troubě totiž tohoto významného antioxidantu ubývá. Nejlepší je doplňovat vitamín C přirozenou cestou v potravě. V období zvýšené zátěže nebo nemoci je taky možné ho krátkodobě získávat i pomocí tablet. Zdravá strava je ale základ a žádné doplňky ji nemohou nahradit!

Doporučujeme


rakovina-prostaty-neviditelna-hrozba-kterou-odhali-test-krve.jpg

Rakovina prostaty – neviditelná hrozba, kterou odhalí test krve

05.11.2018Karcinom prostaty je nejčastějším typem rakoviny u mužů hned po karcinomu tlustého střeva a konečníku a rakovině plic. Bez speciálního testu je onemocnění jen obtížně odhalitelné, vnější příznaky se totiž projevují se zpožděním a jsou snadno zaměnitelné za jiné zdravotní problémy. Moderní možnosti léčby společně s včasnou diagnózou výrazně zvyšují šanci na přežití. Nejčastěji rakovinu prostaty odhalí testy krve, konkrétně test PSA a PHI.
renatin-blog-co-jsem-se-naucila-pro-dobrou-naladu.png

Renatin blog: Co jsem se naučila pro dobrou náladu

09.02.2018Dlouhá léta jsem se profesně věnovala cílové skupině náctiletých, pro něž je ono magické „být sám sebou“ jedním z velkých úkolů, kterými mají v tomto ožehavém období projít. Člověk je stíhán myšlenkami, co by ne/měl, ne/chtěl a jak moc je jeho pravé já ovlivněno rodinou, kamarády a dalšími vzory.
proc-nepodcenovat-spalnicky.png

Proč nepodceňovat spalničky

10.05.2018Spalničky patří mezi nejvíce nakažlivé infekce. Dříve je lékaři považovali za téměř vymýcené, v současné době však dochází k návratu této nemoci.