Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyVitamín C – ochránce před chřipkou a nachlazením
vitamin-c-ochrance-pred-chripkou-a-nachlazenim.jpg

Vitamín C – ochránce před chřipkou a nachlazením

Zveřejněno: 11.02.2015

Věděli jste, že většina živočichů si vitamín C syntetizuje sama a nepotřebuje ho získávat z vnějších zdrojů? Člověk je jedním z mála savců, kteří to nedokážou. Tento klíčový vitamín tak lidé přijímají z potravy. Doporučená denní dávka je zhruba 80 mg. Lidé ve stresu, kuřáci a oslabení jedinci by ale měli přijímat dávku vyšší. Tímto vitamínem se nelze předávkovat, protože jeho přebytek se vyloučí močí. 

Zvlášť teď v chřipkovém období oceníte, že zvýšený příjem vitamínu C pomáhá při léčbě chřipek, nachlazení a dalších infekčních nemocí. Obecně vitamín C zvyšuje obranyschopnost organismu. Proto se skutečně vyplatí dbát na jeho dostatečný příjem i tehdy, pokud zrovna nemocní nejste. Kromě toho napomáhá správnému vstřebávání železa a tvorbě bílých krvinek. Navíc urychluje hojení nejrůznějších poranění a hraje důležitou roli v syntéze kolagenu.

Mezi potraviny zvlášť bohaté na céčko patří šípky, rakytník, citrusové plody, zelí, růžičková kapusta, černý rybíz, brokolice, paprika, jablka a rajčata.

Důležité je mít na paměti, že při tepelném zpracování potravin se množství vitamínu snižuje. Nejlepší je proto konzumovat ovoce a zeleninu syrové. Pokud je chcete tepelně zpracovat, považuje se za nejšetrnější metodu dušení v páře. Nevhodné je naopak pro vitamín C vaření, při kterém se ho podle některých studií ničí až 60 %.

Naproti tomu zmražením se vitamín C neztrácí. V létě si proto můžete udělat zásobu mraženého ovoce na zimu. Ideální je například zamrazit si do zásoby černý rybíz, ale hodně vitamínu C mají taky jahody, červený rybíz, maliny, borůvky a ostružiny. Ovoce je lepší nerozmrazovat v mikrovlnné troubě, ale nechat ho samovolně rozmrazit při pokojové teplotě.

I úpravou v mikrovlnné troubě totiž tohoto významného antioxidantu ubývá. Nejlepší je doplňovat vitamín C přirozenou cestou v potravě. V období zvýšené zátěže nebo nemoci je taky možné ho krátkodobě získávat i pomocí tablet. Zdravá strava je ale základ a žádné doplňky ji nemohou nahradit!

Doporučujeme


nemuzete-otehotnet-jednoduchy-test-zjisti-zda-mate-v-poradku-vajecniky.jpg

Nemůžete otěhotnět? Jednoduchý test zjistí, zda máte v pořádku vaječníky

21.06.2019Stále více párů se potýká s problémy s otěhotněním. Příčinou potíží s početím miminka může být mnoho, nejčastějším důvodem je však nedostatečná ovariální rezerva neboli nízký počet oplodnitelných vajíček ve vaječnících. Jak na tom vaše vaječníky jsou, zjistíte pomocí testu AMH PLUS. Stačí si zajít na odběr krve.
neobjasnene-zdravotni-potize-na-vine-muze-byt-potravinova-intolerance.jpg

Neobjasněné zdravotní potíže? Na vině může být potravinová intolerance

05.10.2018Zažívací problémy, bolesti hlavy a kloubů, akné, únava. Seznam potíží, které může způsobovat potravinová intolerance, je však mnohem delší. Málokdo by hádal, že může být příčinou i takových problémů jako nespavost, snížená imunita, úzkostné stavy či deprese. Spolehlivou metodou k odhalení potravinové intolerance je krevní test, který identifikuje konkrétní problematické potraviny a umožní tak další léčbu.
stitna-zlaza-u-zvirat-nebezpecny-a-drahy-nepritel.png

Štítná žláza u zvířat – nebezpečný a drahý nepřítel

20.03.2018Ročně Češi vynaloží až dvě miliardy korun na zdravotní péči o domácí mazlíčky. Stejně jako u lidí přitom pouhý krevní rozbor napoví, co zvíře trápí, a lze tedy včas zahájit léčbu, která pak může být nejen účinnější, ale i levnější. Jak ukazují zjištění laboratoří synlab czech, velmi častým problémem psů i koček je onemocnění štítné žlázy. Často však u nich bývá odhaleno pozdě a o zvíře tak není adekvátně postaráno.