Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyV testech hladiny minerálů dopadly české ženy hůř než muži
v-testech-hladiny-mineralu-dopadly-ceske-zeny-hur-nez-muzi.jpg

V testech hladiny minerálů dopadly české ženy hůř než muži

Zveřejněno: 11.11.2014

Bezplatné testování hladiny minerálů v rámci preventivního programu Zdraví národa ukázalo, že Češi by si měli minerály v krvi mnohem lépe hlídat. Téměř 32 % účastníků zářijového vyšetření mělo nejméně jeden ze sledovaných prvků mimo referenční mez. Hůř v testování dopadly ženy, které měly problémy s hladinou chloridů, ale i s draslíkem a vápníkem.

Testování minerálů se zúčastnilo celkem 2 300 lidí. Výsledky mnoho z nich nepříjemně překvapily, protože vyšetření nedopadlo pro Čechy a zejména pro Češky dobře – ženy v absolutních číslech dosáhly horších výsledků než muži. Jak u mužů, tak u žen se ukázalo, že problém s minerály roste s věkem, protože nejhorší výsledky se objevily ve věkové kategorii nad 50 let. Nejvíc testovaných žen mělo problém s hladinou chloridů. Ty jsou důležitou složkou žaludečních kyselin a podílí se na udržování acidobazické rovnováhy v organismu.

Špatné výsledky v testech chloridů ukazují, že ženy mají tělo často takzvaně překyselené a trpí acidózou. Překyselení organismu může být příčinou celé řady problémů, které si lidé obvykle s hladinou minerálů vůbec nespojují. Acidóza může způsobovat bolesti hlavy, chorobnou únavu, ekzémy, potíže se zažíváním a stálým vyvažováním kyselého prostředí v těle dlouhodobě trpí ledviny a játra. Problémy mají ale ženy také s draslíkem a vápníkem. Právě nedostatek posledně jmenovaného je přitom příčinou vzniku osteoporózy u starších žen.

U mužů se jako nejproblematičtější ukázal sodík. Téměř u třetiny z nich vyšly výsledky obsahu tohoto minerálu v jejich krvi mimo referenční mez. Jednou z příčin je pravděpodobně nadměrná konzumace kuchyňské soli. Nadbytek sodíku může přitom způsobit zadržování tekutin, vysoký krevní tlak, nebo dokonce selhávání ledvin a srdce. Ženy si sice,  pokud jde o sodík v těle, vedly lépe než muži, ale celkové výsledky testování minerálů také jasně mluvily v jejich neprospěch.

Vyšetření bohužel potvrdilo zkušenosti společnosti synlab, které ukazují, že lidé oblast minerálů ve  svém těle dlouhodobě podceňují. Jejich nerovnováha přitom může zásadním způsobem ovlivnit kvalitu lidského zdraví, a v extrémním případě může dokonce  způsobovat onemocnění, která ohrožují lidský život.  

Doporučujeme


zradne-zahranicni-nemoci-proti-kterym-neexistuje-ockovani.jpg

Zrádné zahraniční nemoci, proti kterým neexistuje očkování

10.09.2018Infekční nemoci jsou u cestovatelů v exotických zemích poměrně běžné. Proti některým z nich jako například žloutenka A nebo B, břišní tyfus nebo žlutá zimnice je možné se chránit včasným očkováním, proti řadě dalších závažných onemocnění ale bohužel zatím očkovací vakcína neexistuje. Nejspolehlivějším způsobem, jak se po návratu ze zahraničí ujistit o svém zdraví a vyhnout následkům nebezpečných nemocí, je preventivní rozbor krve. Člověk tak ochrání sebe i své okolí, některá onemocnění jsou totiž vysoce nakažlivá.
predstavujeme-nej-limonadu-letosniho-leta.png

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

22.06.2018Dulenka neboli levandule patří mezi oblíbené jedlé rostliny a poslední dobou čím dál častěji nachází své místo právě v kuchyni. Modrofialové květy se přidávají do dezertů, sušenek, marmelád, polévek nebo jako součást marinád k masu. Punc originality má levandulový drink z vlastnoručně vyrobeného sirupu, který potěší vaše smysly.
renatin-blog-6-tipu-pro-perfektni-piknik.png

Renatin blog: 6 tipů pro perfektní piknik

03.05.2018Podle mě se dá „rozbít deka“ téměř všude, kde je zeleň, dobrý výhled a čerstvý vzduch. S oblibou piknikuji klidně jen pár kroků od domu, nevadí mi ruch města, ale své kouzlo má i romantický zámecký park nebo louka v přírodě.