Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyV testech hladiny minerálů dopadly české ženy hůř než muži
v-testech-hladiny-mineralu-dopadly-ceske-zeny-hur-nez-muzi.jpg

V testech hladiny minerálů dopadly české ženy hůř než muži

Zveřejněno: 11.11.2014

Bezplatné testování hladiny minerálů v rámci preventivního programu Zdraví národa ukázalo, že Češi by si měli minerály v krvi mnohem lépe hlídat. Téměř 32 % účastníků zářijového vyšetření mělo nejméně jeden ze sledovaných prvků mimo referenční mez. Hůř v testování dopadly ženy, které měly problémy s hladinou chloridů, ale i s draslíkem a vápníkem.

Testování minerálů se zúčastnilo celkem 2 300 lidí. Výsledky mnoho z nich nepříjemně překvapily, protože vyšetření nedopadlo pro Čechy a zejména pro Češky dobře – ženy v absolutních číslech dosáhly horších výsledků než muži. Jak u mužů, tak u žen se ukázalo, že problém s minerály roste s věkem, protože nejhorší výsledky se objevily ve věkové kategorii nad 50 let. Nejvíc testovaných žen mělo problém s hladinou chloridů. Ty jsou důležitou složkou žaludečních kyselin a podílí se na udržování acidobazické rovnováhy v organismu.

Špatné výsledky v testech chloridů ukazují, že ženy mají tělo často takzvaně překyselené a trpí acidózou. Překyselení organismu může být příčinou celé řady problémů, které si lidé obvykle s hladinou minerálů vůbec nespojují. Acidóza může způsobovat bolesti hlavy, chorobnou únavu, ekzémy, potíže se zažíváním a stálým vyvažováním kyselého prostředí v těle dlouhodobě trpí ledviny a játra. Problémy mají ale ženy také s draslíkem a vápníkem. Právě nedostatek posledně jmenovaného je přitom příčinou vzniku osteoporózy u starších žen.

U mužů se jako nejproblematičtější ukázal sodík. Téměř u třetiny z nich vyšly výsledky obsahu tohoto minerálu v jejich krvi mimo referenční mez. Jednou z příčin je pravděpodobně nadměrná konzumace kuchyňské soli. Nadbytek sodíku může přitom způsobit zadržování tekutin, vysoký krevní tlak, nebo dokonce selhávání ledvin a srdce. Ženy si sice,  pokud jde o sodík v těle, vedly lépe než muži, ale celkové výsledky testování minerálů také jasně mluvily v jejich neprospěch.

Vyšetření bohužel potvrdilo zkušenosti společnosti synlab, které ukazují, že lidé oblast minerálů ve  svém těle dlouhodobě podceňují. Jejich nerovnováha přitom může zásadním způsobem ovlivnit kvalitu lidského zdraví, a v extrémním případě může dokonce  způsobovat onemocnění, která ohrožují lidský život.  

Doporučujeme


rakovina-prostaty-neviditelna-hrozba-kterou-odhali-test-krve.jpg

Rakovina prostaty – neviditelná hrozba, kterou odhalí test krve

05.11.2018Karcinom prostaty je nejčastějším typem rakoviny u mužů hned po karcinomu tlustého střeva a konečníku a rakovině plic. Bez speciálního testu je onemocnění jen obtížně odhalitelné, vnější příznaky se totiž projevují se zpožděním a jsou snadno zaměnitelné za jiné zdravotní problémy. Moderní možnosti léčby společně s včasnou diagnózou výrazně zvyšují šanci na přežití. Nejčastěji rakovinu prostaty odhalí testy krve, konkrétně test PSA a PHI.
renatin-blog-poznejte-me-overene-pecovatele-o-zdravou-pokozku.png

Renatin blog: Poznejte mé ověřené pečovatele o zdravou pokožku

08.04.2018Atopický ekzém, akné, lupénka... Pokud máte štěstí, o těchto kožních problémech jste možná jen slyšeli. Kdo je zažil na vlastní kůži, ví, jak jsou úporné. Omezují nejen fyzicky, ale i psychicky. Člověk se za ně jednoduše stydí.
nakazenych-klistovou-encefalitidou-a-borreliozou-pribyva.jpg

Nakažených klíšťovou encefalitidou a borreliózou přibývá

04.09.2018Klíště je kvůli nemocem, které přenáší, jedním z nejnebezpečnějších parazitů v České republice. Počet nakažených je u nás nejvyšší v Evropě a každoročně se dál zvyšuje. Ačkoliv se léto chýlí ke konci, klíšťová sezóna je stále v plném proudu. Přečtěte si, jak na tyto parazity můžete vyzrát a vyhnout se tak nebezpečným onemocněním.