Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyV jakém stavu mají Češi játra? 40 % testovaných nemá tento orgán zcela v pořádku
v-jakem-stavu-maji-cesi-jatra-40-testovanych-nema-tento-organ-zcela-v-poradku.jpg

V jakém stavu mají Češi játra? 40 % testovaných nemá tento orgán zcela v pořádku

Zveřejněno: 04.04.2014

První část projektu Zdraví národa se zaměřila na největší žlázu v lidském těle. Správně fungující játra jsou pro náš život nepostradatelná, protože jednou z jejich hlavních funkcí je odbourávání škodlivin a detoxikace organismu. Možnost nechat zdarma si vyšetřit játra v rámci kampaně Zdraví národa využilo 1673 lidí. Převažovaly ženy, kterých se na bezplatné otestování dostavilo 1087, mužů bylo 586. A jak vypadají výsledky, které z vyšetření vyplynuly?

Celkem znepokojivý fakt je, že u 40 % vyšetřených osob byl zjištěn pozitivní nález u minimálně jednoho ze sledovaných činitelů. Jednoduše řečeno – celých 40 % testovaných lidí nemá játra zcela v pořádku. Hůř na tom v tomto směru byli muži. Laboratorní vyšetření odhalilo nějaký problém u téměř 55 % z nich.  To znamená, že víc než polovina mužů, kteří na testy přišli, nemá játra úplně bez problému. Ženy dopadly o něco lépe, pozitivní nález byl zaznamenán u třetiny vyšetřených. Nejlepších výsledků dosáhly ženy do 25 let. V této kategorii totiž testy odhalily nestandardní hodnoty jen u necelých 15 % z nich.

Testování ukázalo, že s přibývajícím věkem, přibývají i zdravotní problémy a rizika. U lidí starších 50 let byl totiž pozitivní nález častější než u mladších věkových skupin. Výsledky první části projektu Zdraví národa, ukázaly, že preventivní vyšetření bychom neměli podceňovat. Celá řada onemocnění našich vnitřních orgánů se totiž může rozvíjet skrytě, aniž bychom o nich věděli. Odhalí je právě až odborné laboratorní vyšetření.

Bezplatné testování jater je sice u konce, ale v současné době si můžete nechat zdarma otestovat dva další životně důležité orgány – slinivku a ledviny. Seznam testovacích míst najdete zde.  

Doporučujeme


renatin-blog-velikonoce-se-blizi-aneb-co-zaseju-to-sklizim.png

Renatin blog: Velikonoce se blíží aneb Co zaseju, to sklízím

23.03.2018Jasně že si můžete pořídit velikonoční výzdobu v obchodě. Ale není větší potěšení, když si vypěstujete a vyrobíte jarní dekorace po svém? Zvlášť s dětmi či vnoučaty pak můžete radost z vlastního díla znásobit. Já se tradičně pustím do těchto krás...
renatin-blog-zkuste-plank-cviceni-pro-lenochy-s-vydrzi.png

Renatin blog: Zkuste plank – cvičení pro lenochy s výdrží

09.03.2018O nejrůznější výzvy není na Facebooku nouze. Tuhle mě zaujala jedna, slibující celkové zpevnění postavy, a především středu těla. Pouze jedním cvikem, který navíc vypadá naprosto jednoduše. A že v této pozici máte za měsíc umět vydržet kolem 2–5 minut? Proč ne... Však to je tolik času, kolik zabere ranní hygiena. Pohoda!
vymente-jarni-unavu-za-prival-energie.png

Vyměňte jarní únavu za příval energie!

13.03.2018Připadá vám jarní únava jen jako téma k postěžování si kamarádům u kafe? Nemyslete si, vyčerpání organismu po zimě může přepadnout i vás.