Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyŠtítná žláza: jen problém žen nad padesát let?
stitna-zlaza-jen-problem-zen-nad-padesat-let.jpg

Štítná žláza: jen problém žen nad padesát let?

Zveřejněno: 17.06.2015

Víte, že porucha štítné žlázy může mít vliv i na problémy s početím a že bývá dědičná? Při příležitosti bezplatného testování tohoto orgánu v rámci projektu Zdraví národa vám přinášíme několik zajímavých informací, které jste možná o štítné žláze nevěděli. Třeba to, že se dá žít i bez ní a že nejvíc problémů s ní mívají ženy nad padesát let.

Nádory tohoto orgánu patří k nejčastějším nádorovým onemocněním žláz s vnitřní sekrecí. V některých závažných případech je nezbytné pacientům chirurgicky odstranit celou nemocnou štítnou žlázu. Hormony, které tato žláza produkuje, potom musí takový člověk doživotně přijímat ve formě léků. Nádory štítné žlázy postihují mnohem častěji ženy, než muže.

V České republice je popisováno až 600 nově zachycených případů karcinomu štítné žlázy ročně a jeho výskyt stoupá. Pozitivní zpráva ale je, že pokud se nádor podaří odhalit včas, bývá prognóza příznivá a šance na vyléčení je poměrně vysoká.

Ženy mají v porovnání s muži se štítnou žlázou častěji i další zdravotní problémy. Zvlášť riziková skupina jsou v tomto ohledu ženy starší padesáti let. Jim odborníci doporučují nechat si pro jistotu štítnou žlázu vyšetřit preventivně i v případě, že zatím nepociťují žádné obtíže.

K základním vyšetřením štítné žlázy patří pohmat a laboratorní rozbor krve. Díky Zdraví národa si můžete na laboratorní vyšetření štítné žlázy zajít zdarma až do 30. června. 

Doporučujeme


cisla-nelzou-je-mene-infarktu-a-astmatu.png

Čísla nelžou! Je méně infarktů a astmatu

29.05.2018Negativní dopady kouření jsou v dnešní době všem dobře známé. Přesto rok od jeho zákazu v českých restauracích a dalších veřejných prostorách přetrvávají snahy o změkčení protikuřáckého zákona.
proc-ma-pro-vas-laboratorni-vysetreni-smysl.png

Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl

10.08.2018Berete návštěvu lékaře spojenou s laboratorním vyšetřením jako nutnost nebo běžnou rutinu? Možná netušíte, jak cenné údaje o vašem těle může poskytnout, co se děje v zákulisí odběrového pracoviště a jak můžete výsledek vyšetření sami ovlivnit.
kterym-napojum-dat-na-jare-zelenou.png

Kterým nápojům dát na jaře zelenou

27.03.2018Také milujete jaro? Všechno kvete a svět je najednou plný barev. Pokud bychom měli v tomto čase vybrat tu nejlepší, je to rozhodně zelená! Listy všech možných odstínů mixujte v nekonečných smoothie kombinacích. Čím vám zelené nápoje prospějí?