Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyŠtítná žláza: jen problém žen nad padesát let?
stitna-zlaza-jen-problem-zen-nad-padesat-let.jpg

Štítná žláza: jen problém žen nad padesát let?

Zveřejněno: 17.06.2015

Víte, že porucha štítné žlázy může mít vliv i na problémy s početím a že bývá dědičná? Při příležitosti bezplatného testování tohoto orgánu v rámci projektu Zdraví národa vám přinášíme několik zajímavých informací, které jste možná o štítné žláze nevěděli. Třeba to, že se dá žít i bez ní a že nejvíc problémů s ní mívají ženy nad padesát let.

Nádory tohoto orgánu patří k nejčastějším nádorovým onemocněním žláz s vnitřní sekrecí. V některých závažných případech je nezbytné pacientům chirurgicky odstranit celou nemocnou štítnou žlázu. Hormony, které tato žláza produkuje, potom musí takový člověk doživotně přijímat ve formě léků. Nádory štítné žlázy postihují mnohem častěji ženy, než muže.

V České republice je popisováno až 600 nově zachycených případů karcinomu štítné žlázy ročně a jeho výskyt stoupá. Pozitivní zpráva ale je, že pokud se nádor podaří odhalit včas, bývá prognóza příznivá a šance na vyléčení je poměrně vysoká.

Ženy mají v porovnání s muži se štítnou žlázou častěji i další zdravotní problémy. Zvlášť riziková skupina jsou v tomto ohledu ženy starší padesáti let. Jim odborníci doporučují nechat si pro jistotu štítnou žlázu vyšetřit preventivně i v případě, že zatím nepociťují žádné obtíže.

K základním vyšetřením štítné žlázy patří pohmat a laboratorní rozbor krve. Díky Zdraví národa si můžete na laboratorní vyšetření štítné žlázy zajít zdarma až do 30. června. 

Doporučujeme


osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?
kocky-a-ledviny-proc-je-nutna-preventivni-pece.jpg

Kočky a ledviny – proč je nutná preventivní péče?

13.07.2018Kočky se nebojí žádné šarvátky a většinou z nich také vyváznou bez úhony, jako by doopravdy měly devět životů. Jednu neviditelnou slabinu ale sdílejí všechny z nich – ledviny, respektive závažné onemocnění ledvin, které může vyústit až v jejich kompletní selhání. Zákeřnost tohoto onemocnění spočívá v tom, že jeho příznaky jsou viditelné až ve chvíli, kdy už je pozdě. Spolehlivým způsobem, jak toto onemocnění včas odhalit, je laboratorní test krve nebo moči.
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

14.09.2017Společnost synlab czech představuje laboratorní péči nové generace a zájemcům nyní nabízí své služby také prostřednictvím e-shopu. Naši odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření navržené tak, abyste dostali ucelený přehled o svém zdraví. Balíčky pokrývají nejčastější civilizační onemocnění a zároveň nabízejí i některá vyšetření, která nejsou začleněna do systému veřejného zdravotního pojištění.