Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkySeriál o "éčkách": K čemu slouží konzervanty a mohou škodit?
serial-o-eckach-k-cemu-slouzi-konzervanty-a-mohou-skodit.png

Seriál o "éčkách": K čemu slouží konzervanty a mohou škodit?

Zveřejněno: 06.05.2015

Lidový název éčko používáme pro širokou škálu látek přidávaných do potravin. Zjednodušeně řečeno „éčka“ zlepšují jejich vlastnosti. Jak už název napovídá, látky ze skupiny konzervantů mají za úkol udržet jídlo déle čerstvé. Dnes, kdy se většina potravin kupuje balená a počítá se s tím, že je spotřebitel hned nezkonzumuje, najdete konzervační látky skoro všude. Na jaké byste si měli dát pozor? 

Masové konzervy a některé balené masné výrobky, paštiky, marmelády, sýry, balené pečivo, nakládaná zelenina, džusy a různé ovocné nápoje, hořčice a majonézy, konzervované výrobky z ryb nebo třeba mražená pizza. Ve všech z nich konzervanty najdete.

Nejčastěji používané se skrývají za kódy E 200 až E 297. I když je použití těchto látek v Evropské unii povoleno, některé vnímáme jako potenciálně problematické a u jiných se nedoporučuje, aby je konzumovaly děti. Do skupiny konzervačních látek, o jejichž vlivu na zdraví se poměrně často diskutuje, patří například E 210 – kyselina benzoová, E 220 – oxid siřičitý, E 223 – disiřičitan sodný, E 249 – dusitan draselný, E 250 – dusitan sodný nebo E 227 – hydrogensiřičitan vápenatý.

Všechny vám je v našem seriálu podrobně představíme. Jaká “éčka“ se v potravinách vyskytují, by se měli zajímat hlavně alergici a astmatici. Právě oni totiž mohou být na působení přídatných potravinářských látek citlivější a ty mohou jejich obtíže zhoršovat.

A v jakých potravinách se konzervantů nikdy obávat nemusíte? Ze zákona se konzervanty ani jiné přídatné látky nesmějí přidávat do másla, neochuceného mléka, neochucených kysaných mléčných výrobků, do přírodních minerálních vod, do sušených těstovin a do nezpracovaných potravin. Pokud tedy svůj jídelníček obohatíte o větší množství čerstvého ovoce a zeleniny, a budete si navíc vybírat tu, která se pěstuje v souladu s přírodou, prospějete svému tělu hned dvakrát. Dostanete do něj víc vitamínů a zároveň snížíte množství zkonzumovaných konzervantů

Doporučujeme


astma-jak-ho-lecit-a-mirnit-priznaky.jpg

Astma – jak ho léčit a mírnit příznaky?

12.06.2019Astma je chronické onemocnění dýchacích cest, kterým v České republice dle odhadů trpí více než 800 tisíc lidí. Astma má z části dědičný základ, rozvinout se může v důsledku alergie, tělesné námahy či kvůli znečištěnému ovzduší. Nemoc se nejčastěji poprvé projevuje v dětství, propuknout však může i kdykoliv později. Nejlepším způsobem, jak se vyhnout astmatu nebo zmírnit jeho příznaky, je prevence. V léčbě pomůže laboratorní vyšetření, které odhalí alergeny způsobující potíže při dýchání.
renatin-blog-20-napadu-jak-si-uzit-jaro.png

Renatin blog: 20 nápadů, jak si užít jaro

20.04.2018Jarní období je plné možností. Tady je můj žebříček aktivit, které mám ráda. A co víc – dají se provádět pod širákem! Některé se řadí mezi starou dobrou klasiku, jiné jsou jen náhodné blázniviny. Spousta z nich se dá podnikat s dětmi, kterými občas neuškodí se zase stát...
neobjasnene-zdravotni-potize-na-vine-muze-byt-potravinova-intolerance.jpg

Neobjasněné zdravotní potíže? Na vině může být potravinová intolerance

05.10.2018Zažívací problémy, bolesti hlavy a kloubů, akné, únava. Seznam potíží, které může způsobovat potravinová intolerance, je však mnohem delší. Málokdo by hádal, že může být příčinou i takových problémů jako nespavost, snížená imunita, úzkostné stavy či deprese. Spolehlivou metodou k odhalení potravinové intolerance je krevní test, který identifikuje konkrétní problematické potraviny a umožní tak další léčbu.