Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkySeriál o "éčkách": K čemu slouží konzervanty a mohou škodit?
serial-o-eckach-k-cemu-slouzi-konzervanty-a-mohou-skodit.png

Seriál o "éčkách": K čemu slouží konzervanty a mohou škodit?

Zveřejněno: 06.05.2015

Lidový název éčko používáme pro širokou škálu látek přidávaných do potravin. Zjednodušeně řečeno „éčka“ zlepšují jejich vlastnosti. Jak už název napovídá, látky ze skupiny konzervantů mají za úkol udržet jídlo déle čerstvé. Dnes, kdy se většina potravin kupuje balená a počítá se s tím, že je spotřebitel hned nezkonzumuje, najdete konzervační látky skoro všude. Na jaké byste si měli dát pozor? 

Masové konzervy a některé balené masné výrobky, paštiky, marmelády, sýry, balené pečivo, nakládaná zelenina, džusy a různé ovocné nápoje, hořčice a majonézy, konzervované výrobky z ryb nebo třeba mražená pizza. Ve všech z nich konzervanty najdete.

Nejčastěji používané se skrývají za kódy E 200 až E 297. I když je použití těchto látek v Evropské unii povoleno, některé vnímáme jako potenciálně problematické a u jiných se nedoporučuje, aby je konzumovaly děti. Do skupiny konzervačních látek, o jejichž vlivu na zdraví se poměrně často diskutuje, patří například E 210 – kyselina benzoová, E 220 – oxid siřičitý, E 223 – disiřičitan sodný, E 249 – dusitan draselný, E 250 – dusitan sodný nebo E 227 – hydrogensiřičitan vápenatý.

Všechny vám je v našem seriálu podrobně představíme. Jaká “éčka“ se v potravinách vyskytují, by se měli zajímat hlavně alergici a astmatici. Právě oni totiž mohou být na působení přídatných potravinářských látek citlivější a ty mohou jejich obtíže zhoršovat.

A v jakých potravinách se konzervantů nikdy obávat nemusíte? Ze zákona se konzervanty ani jiné přídatné látky nesmějí přidávat do másla, neochuceného mléka, neochucených kysaných mléčných výrobků, do přírodních minerálních vod, do sušených těstovin a do nezpracovaných potravin. Pokud tedy svůj jídelníček obohatíte o větší množství čerstvého ovoce a zeleniny, a budete si navíc vybírat tu, která se pěstuje v souladu s přírodou, prospějete svému tělu hned dvakrát. Dostanete do něj víc vitamínů a zároveň snížíte množství zkonzumovaných konzervantů

Doporučujeme


proc-je-patek-trinacteho-smolny.png

Proč je pátek třináctého smolný

13.04.2018Tento den je u mnoha lidí zažitý jako nešťastný. Očekávání katastrofy ji však možná ještě více přivolává, protože jak se říká, všechno začíná v hlavě. Obavy může následovat nervózní chování, které k neštěstí přispěje nebo ho způsobí.
4-tipy-pro-posileni-imunity-s-vitaminem-d.png

4 tipy pro posílení imunity s vitaminem D

06.02.2018Také vám v zimě chybí sluníčko? Má vliv nejen na psychickou pohodu, ale i na tělesnou kondici.
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

14.09.2017Společnost synlab czech představuje laboratorní péči nové generace a zájemcům nyní nabízí své služby také prostřednictvím e-shopu. Naši odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření navržené tak, abyste dostali ucelený přehled o svém zdraví. Balíčky pokrývají nejčastější civilizační onemocnění a zároveň nabízejí i některá vyšetření, která nejsou začleněna do systému veřejného zdravotního pojištění.