Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkySeriál o antioxidantech – rajčata, nepražené kakaové boby, avokádo
serial-o-antioxidantech-rajcata-neprazene-kakaove-boby-avokado.jpg

Seriál o antioxidantech – rajčata, nepražené kakaové boby, avokádo

Zveřejněno: 25.01.2016

V druhém díle seriálu o antioxidantech si představíme další potraviny, které jsou ideálním zdrojem látek chránících buňky před volnými radikály. Protože v zimních měsících je ovoce bohaté na antioxidanty hůře dostupné, vybrali jsme pro vás tři potraviny, které jsou běžně k sehnání i v lednu a zároveň lidskému zdraví prospějí minimálně stejně jako čerstvé letní ovoce. 

V druhém díle seriálu o antioxidantech si představíme další potraviny, které jsou ideálním zdrojem látek chránících buňky před volnými radikály. Protože v zimních měsících je ovoce bohaté na antioxidanty hůře dostupné, vybrali jsme pro vás tři potraviny, které jsou běžně k sehnání i v lednu a zároveň lidskému zdraví prospějí minimálně stejně jako čerstvé letní ovoce.

Rajčata

Rajčata obsahují vysoký podíl vody a vlákniny a minimum tuků. Zralá rajčata organismu dodají větší množství vitaminu C, vitaminy skupiny B a také draslík, který napomáhá snížení krevního tlaku a je klíčový pro správně fungující nervový systém. Jejich nejvýznamnějším antioxidantem je lykopen. Toto červené rostlinné barvivo chrání lidské buňky a dává se do souvislosti s prevencí rakoviny. Pro lepší vstřebávání lykopenu bychom měli syrová rajčata zakápnout trochou oleje, nebo je krátce podusit.

Nepražené kakaové boby

Hořčík, zinek, železo, mangan, měď a hlavně velmi vysoké množství antioxidačních flavonoidů. Nepražené kakaové boby jsou právem považovány za superpotravinu nabitou látkami prospěšnými zdraví. Důležité je konzumovat kakaové boby nepražené, protože při procesu pražení se velké množství jejich zdravotních benefitů ztratí. Nepražené kakaové boby jsou pravděpodobně jedním z nejkoncentrovanějších antioxidantů na světě. Dle některých měření jich obsahují víc než zelený čaj.

Avokádo                                             

Ke konzumaci jsou vhodné měkké plody avokáda, právě ty obsahují vitaminy C, E, draslík, měď, zdravé tuky a hlavně velké množství karotenů a luteinu, které mají velmi silné antioxidační účinky. Nezralá a tvrdá avokáda pak při pokojové teplotě obvykle dozrají zhruba do tří dnů. Avokádům by se měly vyhnout osoby s alergií na latex, protože enzymy obsažené v avokádu mohou u takových jedinců spustit alergickou reakci. 

Doporučujeme


proc-ma-pro-vas-laboratorni-vysetreni-smysl.png

Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl

10.08.2018Berete návštěvu lékaře spojenou s laboratorním vyšetřením jako nutnost nebo běžnou rutinu? Možná netušíte, jak cenné údaje o vašem těle může poskytnout, co se děje v zákulisí odběrového pracoviště a jak můžete výsledek vyšetření sami ovlivnit.
chronicka-obstrukcni-plicni-nemoc-hrozi-vsem-kurakum.jpg

Chronická obstrukční plicní nemoc hrozí všem kuřákům

21.11.2018Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění plic, při kterém dochází k poruše průchodnosti dýchacích cest. V Česku postihuje přes 8 procent populace. Většinou se týká mužů, ale v posledních letech přibývá i případů u žen. Převážná část postižených osob jsou kuřáci, zbylých zhruba 10 procent představují lidé pracující v prašném prostředí či v prostředí s těkavými chemikáliemi. Výjimečně se nemoc vyskytuje také jako důsledek opakovaných zápalů plic nebo komplikovaného astmatu. Zásadním preventivním opatřením je přestat kouřit.
jaka-je-skupina-vaseho-srdce.png

Jaká je skupina vašeho srdce?

10.04.2018Kolik znáte hudebních skupin? Desítky? Stovky? A znáte skupinu, která vám může zachránit život? Podle průzkumu nezná svou krevní skupinu téměř každý druhý Čech.