Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyRok 2016 je Mezinárodním rokem luštěnin
rok-2016-je-mezinarodnim-rokem-lustenin.jpg

Rok 2016 je Mezinárodním rokem luštěnin

Zveřejněno: 29.02.2016

Letošní rok vyhlásila OSN Mezinárodním rokem luštěnin. Proč? Luštěniny jsou celosvětově životně důležitým a cenově dostupným zdrojem rostlinných proteinů. Jako součást zdravého jídelníčku pomáhají při prevenci diabetu, kardiovaskulárních chorob a rakoviny. Přes všechny tyto výhody Češi v jejich konzumaci pořád zaostávají. Proč? 

Letošní rok vyhlásila OSN Mezinárodním rokem luštěnin. Proč? Luštěniny jsou celosvětově životně důležitým a cenově dostupným zdrojem rostlinných proteinů. Jako součást zdravého jídelníčku pomáhají při prevenci diabetu, kardiovaskulárních chorob a rakoviny. Přes všechny tyto výhody Češi v jejich konzumaci pořád zaostávají. Proč?

Luštěniny jsou zdravé, výživné, levné, a pokud se správně připraví, tak i velice chutné. I přes všechny tyto výhody je jejich spotřeba v České republice nízká. Podle aktuálně dostupných údajů je to necelých 2,5 kilogramu na osobu za rok. Například v Asii je to víc než 8 kilogramů a v jihoevropských zemích mluví statistiky zhruba o 6 kilogramech.

Češi se však luštěninám vyhýbají a jako důvody uvádějí následné potíže s nadýmáním a také to, že jim luštěniny nechutnají. Trávicím problémům spojeným s konzumací většího množství luštěnin lze ovšem velmi snadno předejít. Důvodem nadýmání jsou totiž těžko stravitelné sacharidy. Lidské tělo je začne zpracovávat až v tlustém střevě za součinnosti tamních mikroorganismů a výsledkem je velké množství plynů. Pokud ale luštěniny před úpravou dostatečně dlouho namáčíme, odstraníme z nich tyto sacharidy a následně je naše tělo dokáže strávit bez větších obtíží.

Ideální je nechat je namočené přes celou noc a konzumovat je až následující den. Mezi nejsnáze stravitelné luštěniny patří červená čočka, kterou můžete dokonce připravit úplně bez namáčení. Řešením, jak zvýšit jejich příjem bez nutnosti radikálně měnit jídelníček, je přidání menšího množství do pokrmů, na které jsme zvyklí. Například do klasických zeleninových salátů, do polévek či do pomazánek.

Pokud byste si chtěli připravit vyloženě luštěninové jídlo, je nejlepší zapátrat v receptech indické nebo španělské kuchyně. Tam se používají poměrně často. Kromě toho, že obsahují velké množství vlákniny, bílkovin a dalších zdraví prospěšných látek, mají luštěniny nízký glykemický index. Díky tomu dokáží zasytit na dlouhou dobu a představují tak skvělou potravinu pro všechny, kteří se snaží snížit svou hmotnost. 

Doporučujeme


podcenovany-supervitamin-d-nam-chybi-predevsim-v-zime.jpg

Podceňovaný supervitamín D nám chybí především v zimě

19.11.2018Podle výzkumu Státního zdravotního ústavu chybí vitamín D drtivé většině české populace. Přitom právě „déčko“ chrání naše tělo před infekcemi a běžnými i chronickými nemocemi. Dostatečné množství vitamínu D přispívá ke zdravé funkci srdce, mozku a k dobrému trávení. Nejnovější výzkumy navíc ukazují, že nízká hladina tohoto vitamínu může zvyšovat riziko infarktu a mít negativní vliv na plodnost.
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

14.09.2017Společnost synlab czech představuje laboratorní péči nové generace a zájemcům nyní nabízí své služby také prostřednictvím e-shopu. Naši odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření navržené tak, abyste dostali ucelený přehled o svém zdraví. Balíčky pokrývají nejčastější civilizační onemocnění a zároveň nabízejí i některá vyšetření, která nejsou začleněna do systému veřejného zdravotního pojištění.
jak-se-branit-inhalacnim-alergenum.jpg

Jak se bránit inhalačním alergenům

20.11.2018Při alergickém onemocnění je obecně nejvhodnější prevencí vyloučení kontaktu s alergeny. V případě inhalačních alergenů to může být poměrně obtížný úkol, šíří se totiž vzduchem a vyskytují se venku i v domácnosti, některé dokonce celoročně. Potíží většiny alergiků navíc je, že jsou přecitlivělí na více alergenů zároveň. Někdy tak bývá složité rozeznat pravou příčinu příznaků. V takových případech může být spolehlivým ukazatelem rozbor krve. Následně je vhodné dodržovat určitá preventivní opatření a kontakt s alergeny díky nim téměř vyloučit, či alespoň významně omezit. Konkrétní doporučení se liší podle typu alergenu, jedno je ale spojuje: pravidelný a důsledný úklid domova.