Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyRenatin blog: TOP 5 přírodních pomocníků na cesty
renatin-blog-top-5-prirodnich-pomocniku-na-cesty.png

Renatin blog: TOP 5 přírodních pomocníků na cesty

Zveřejněno: 15.06.2018

Ať už v Česku, nebo zahraničí, lékárnička je jedna z věcí, které by na dovolené chybět neměly. Těžko se obejdete například bez léků proti bolesti či alergii, pokud jí zrovna trpíte. V takovém případě je lepší se spolehnout na osvědčené přípravky.

Mám pro vás ale bonus – seznam šikovných přírodních pomocníků, které vám mohou přijít vhod při běžných potížích nebo ke zpříjemnění slunečních dní.

Jak si užít krásné chvíle na slunci a přitom chránit citlivou pokožku před spálením? Dopřejte jí výživu a zároveň ochranu rostlinnými oleji. U některých je totiž UV faktor jejich přirozenou součástí. Účinný je třeba olej z mrkvových a malinových semínek, ale také avokádový olej, který chrání přibližně v rozmezí SPF 4–15. A navíc se vám na dovolené hodí i na vaření. :-)

BONUS: Díky mé vášni pro aromaterapii už víte, jak mixovat esenciální olej s nosičem. Neváhejte proto použít třeba zmíněný avokádový olej spolu s olejíčkem levandulovým, hřebíčkovým či citronovým. Voňavou směsí potřete tělo a máte ochranu 2 v 1 – proti spálení i dotěrnému hmyzu!

Příjemné chvíle volna dokáže otrávit nevolnost různého druhu. Můžete něco špatného sníst nebo jako já v dopravních prostředcích trpíte pocitem „žaludku jako na vodě“. Doporučuji vlažný čaj s čerstvým či sušeným zázvorem. Má podobné účinky jako léky proti nevolnosti.

Občas se přihodí úraz a speciálně u dětí jsou odřeniny skoro na denním pořádku. Pokud jste zrovna uprostřed přírody, porozhlédněte se kolem a na očištěnou ránu přiložte omyté rozmačkané listy jitrocele kopinatého. Na cesty sbalte všestranný heřmánek, který ve formě čaje přispívá ke zklidnění rozbouřeného zažívání. Vychladlé vylouhované květy použijte jako obklad, pomáhají při hojení ran a kožních vyrážkách.

Růžová voda je poslední dobou velký hit. Tonizuje, harmonizuje a posiluje pleť. Nejvíc mě baví nechat lahvičku vychladit v lednici a vzít ji s sebou na výlet nebo k vodě. Krásně vás osvěží a hydratuje unavenou pokožku, hlavně na obličeji. Navíc má dezinfekční a protizánětlivé účinky.

Doporučujeme


proc-ma-pro-vas-laboratorni-vysetreni-smysl.png

Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl

24.04.2018Berete návštěvu lékaře spojenou s laboratorním vyšetřením jako nutnost nebo běžnou rutinu? Možná netušíte, jak cenné údaje o vašem těle může poskytnout, co se děje v zákulisí odběrového pracoviště a jak můžete výsledek vyšetření sami ovlivnit.
bylinka-kterou-si-nespletete-kontryhel.png

Bylinka, kterou si nespletete. Kontryhel!

08.06.2018Právě v tomto období je v rozkvětu kontryhel obecný, pro jehož anglický název „Our Lady's Mantle“ (plášť Panny Marie) byly inspirací listy, na nichž se třpytí kapky rosy či deště. Ve středověku se tyto malé drahokamy považovaly za „nebeskou vodu“ a využití nacházely v alchymii. Odtud pochází latinské jméno kontryhelu – Alchemilla. Tato tradiční léčivka je oblíbená hlavně u žen.
renatin-blog-10-duvodu-proc-miluju-leto.png

Renatin blog: 10 důvodů, proč miluju léto

27.06.2018Že je sluníčko důležité pro tvorbu vitaminu D, už všichni víme. :-) Pro mě je léto hlavně o emocích, pocitech a zážitcích, které mi pak dokážou proslunit další dny. Když se řekne léto, běží mi hlavou...