Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyRenatin blog: Moji nejlepší kamarádi v kuchyni i koupelně
renatin-blog-moji-nejlepsi-kamaradi-v-kuchyni-i-koupelne.png

Renatin blog: Moji nejlepší kamarádi v kuchyni i koupelně

Zveřejněno: 23.02.2018

Pokud čtete tyto řádky, nejspíš také pečlivě vybíráte, co si pustíte k tělu (a do těla). O tom, že živočišné tuky ve stravě spíše škodí, slýcháme často. Zaostřila jsem tedy na zdravé rostlinné tuky a nestačila se divit. Ale popořádku.

Věděli jste například, co je kouřový bod? Okamžik, kdy tuk na plotně doutná a vy se vrháte k oknu, abyste nepříjemný odér vyhnali ven. Téhle chvíli je radno se vyhnout, protože sebekvalitnější olej se tím znehodnotí. Některé rostlinné oleje jsou k přepálení náchylné, ale i mezi nimi najdete ty žáruodolné. Vysoký stupeň zakouření má třeba avokádový (270 °C) nebo řepkový (240 °C) olej. Nejraději restuji na malém množství tuku či zapékám jídlo v troubě. Nejenže se vyhnu riziku zamořené kuchyně, ale hlavně zachovám cenné nenasycené mastné kyseliny, díky nimž jsou rostlinné oleje tak zdravé.

TIP: Nejzdravější zastudena lisované (panenské) oleje používám také do pomazánek, salátů, na pokapání ovesné kaše nebo zeleniny vařené v páře.

Hotovou revolucí pro mě bylo, když jsem dala sbohem všem zaručeně fungujícím krémům. Spousta z nich slibuje úžasné výsledky právě na základě přidání pečujících olejů. Tak proč nejít rovnou ke zdroji? Pokud máte, stejně jako já, kožní trable nebo potřebujete promazávat citlivou pokožku dětí, otevřete dveře mandlovému, lněnému či konopnému oleji také do své koupelny. Skvěle se roztírají a máte jistotu, že je vaše tělo ošetřené čistě přírodními látkami.

TIP: Po umytí se neutírejte a naneste na kůži olej. Lépe se vstřebá a uzamkne vlhkost uvnitř pleti.

Co jsem se naučila pro dobrou náladu

Ráno bez snídaně? Neexistuje

Doporučujeme


proc-ma-pro-vas-laboratorni-vysetreni-smysl.png

Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl

10.08.2018Berete návštěvu lékaře spojenou s laboratorním vyšetřením jako nutnost nebo běžnou rutinu? Možná netušíte, jak cenné údaje o vašem těle může poskytnout, co se děje v zákulisí odběrového pracoviště a jak můžete výsledek vyšetření sami ovlivnit.
jaka-je-skupina-vaseho-srdce.png

Jaká je skupina vašeho srdce?

10.04.2018Kolik znáte hudebních skupin? Desítky? Stovky? A znáte skupinu, která vám může zachránit život? Podle průzkumu nezná svou krevní skupinu téměř každý druhý Čech.
renatin-blog-20-napadu-jak-si-uzit-jaro.png

Renatin blog: 20 nápadů, jak si užít jaro

20.04.2018Jarní období je plné možností. Tady je můj žebříček aktivit, které mám ráda. A co víc – dají se provádět pod širákem! Některé se řadí mezi starou dobrou klasiku, jiné jsou jen náhodné blázniviny. Spousta z nich se dá podnikat s dětmi, kterými občas neuškodí se zase stát...