Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyRenatin blog: Moji nejlepší kamarádi v kuchyni i koupelně
renatin-blog-moji-nejlepsi-kamaradi-v-kuchyni-i-koupelne.png

Renatin blog: Moji nejlepší kamarádi v kuchyni i koupelně

Zveřejněno: 23.02.2018

Pokud čtete tyto řádky, nejspíš také pečlivě vybíráte, co si pustíte k tělu (a do těla). O tom, že živočišné tuky ve stravě spíše škodí, slýcháme často. Zaostřila jsem tedy na zdravé rostlinné tuky a nestačila se divit. Ale popořádku.

Věděli jste například, co je kouřový bod? Okamžik, kdy tuk na plotně doutná a vy se vrháte k oknu, abyste nepříjemný odér vyhnali ven. Téhle chvíli je radno se vyhnout, protože sebekvalitnější olej se tím znehodnotí. Některé rostlinné oleje jsou k přepálení náchylné, ale i mezi nimi najdete ty žáruodolné. Vysoký stupeň zakouření má třeba avokádový (270 °C) nebo řepkový (240 °C) olej. Nejraději restuji na malém množství tuku či zapékám jídlo v troubě. Nejenže se vyhnu riziku zamořené kuchyně, ale hlavně zachovám cenné nenasycené mastné kyseliny, díky nimž jsou rostlinné oleje tak zdravé.

TIP: Nejzdravější zastudena lisované (panenské) oleje používám také do pomazánek, salátů, na pokapání ovesné kaše nebo zeleniny vařené v páře.

Hotovou revolucí pro mě bylo, když jsem dala sbohem všem zaručeně fungujícím krémům. Spousta z nich slibuje úžasné výsledky právě na základě přidání pečujících olejů. Tak proč nejít rovnou ke zdroji? Pokud máte, stejně jako já, kožní trable nebo potřebujete promazávat citlivou pokožku dětí, otevřete dveře mandlovému, lněnému či konopnému oleji také do své koupelny. Skvěle se roztírají a máte jistotu, že je vaše tělo ošetřené čistě přírodními látkami.

TIP: Po umytí se neutírejte a naneste na kůži olej. Lépe se vstřebá a uzamkne vlhkost uvnitř pleti.

Co jsem se naučila pro dobrou náladu

Ráno bez snídaně? Neexistuje

Doporučujeme


5-tipu-jak-mit-pocit-uzasne-proziteho-vikendu.png

5 tipů, jak mít pocit úžasně prožitého víkendu

16.06.2017Také vám někdy v pondělí připadá, jako by víkend snad ani nebyl? Klíčem k příjemně naplněnému času, který neuteče jako voda, je poznávání nových věcí a ukládání zajímavých vzpomínek. 
zradne-zahranicni-nemoci-proti-kterym-neexistuje-ockovani.jpg

Zrádné zahraniční nemoci, proti kterým neexistuje očkování

10.09.2018Infekční nemoci jsou u cestovatelů v exotických zemích poměrně běžné. Proti některým z nich jako například žloutenka A nebo B, břišní tyfus nebo žlutá zimnice je možné se chránit včasným očkováním, proti řadě dalších závažných onemocnění ale bohužel zatím očkovací vakcína neexistuje. Nejspolehlivějším způsobem, jak se po návratu ze zahraničí ujistit o svém zdraví a vyhnout následkům nebezpečných nemocí, je preventivní rozbor krve. Člověk tak ochrání sebe i své okolí, některá onemocnění jsou totiž vysoce nakažlivá.
cisla-nelzou-je-mene-infarktu-a-astmatu.png

Čísla nelžou! Je méně infarktů a astmatu

29.05.2018Negativní dopady kouření jsou v dnešní době všem dobře známé. Přesto rok od jeho zákazu v českých restauracích a dalších veřejných prostorách přetrvávají snahy o změkčení protikuřáckého zákona.