Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyRenatin blog: Moji nejlepší kamarádi v kuchyni i koupelně
renatin-blog-moji-nejlepsi-kamaradi-v-kuchyni-i-koupelne.png

Renatin blog: Moji nejlepší kamarádi v kuchyni i koupelně

Zveřejněno: 23.02.2018

Pokud čtete tyto řádky, nejspíš také pečlivě vybíráte, co si pustíte k tělu (a do těla). O tom, že živočišné tuky ve stravě spíše škodí, slýcháme často. Zaostřila jsem tedy na zdravé rostlinné tuky a nestačila se divit. Ale popořádku.

Věděli jste například, co je kouřový bod? Okamžik, kdy tuk na plotně doutná a vy se vrháte k oknu, abyste nepříjemný odér vyhnali ven. Téhle chvíli je radno se vyhnout, protože sebekvalitnější olej se tím znehodnotí. Některé rostlinné oleje jsou k přepálení náchylné, ale i mezi nimi najdete ty žáruodolné. Vysoký stupeň zakouření má třeba avokádový (270 °C) nebo řepkový (240 °C) olej. Nejraději restuji na malém množství tuku či zapékám jídlo v troubě. Nejenže se vyhnu riziku zamořené kuchyně, ale hlavně zachovám cenné nenasycené mastné kyseliny, díky nimž jsou rostlinné oleje tak zdravé.

TIP: Nejzdravější zastudena lisované (panenské) oleje používám také do pomazánek, salátů, na pokapání ovesné kaše nebo zeleniny vařené v páře.

Hotovou revolucí pro mě bylo, když jsem dala sbohem všem zaručeně fungujícím krémům. Spousta z nich slibuje úžasné výsledky právě na základě přidání pečujících olejů. Tak proč nejít rovnou ke zdroji? Pokud máte, stejně jako já, kožní trable nebo potřebujete promazávat citlivou pokožku dětí, otevřete dveře mandlovému, lněnému či konopnému oleji také do své koupelny. Skvěle se roztírají a máte jistotu, že je vaše tělo ošetřené čistě přírodními látkami.

TIP: Po umytí se neutírejte a naneste na kůži olej. Lépe se vstřebá a uzamkne vlhkost uvnitř pleti.

Co jsem se naučila pro dobrou náladu

Ráno bez snídaně? Neexistuje

Doporučujeme


renatin-blog-6-tipu-pro-perfektni-piknik.png

Renatin blog: 6 tipů pro perfektní piknik

03.05.2018Podle mě se dá „rozbít deka“ téměř všude, kde je zeleň, dobrý výhled a čerstvý vzduch. S oblibou piknikuji klidně jen pár kroků od domu, nevadí mi ruch města, ale své kouzlo má i romantický zámecký park nebo louka v přírodě.
renatin-blog-velikonoce-se-blizi-aneb-co-zaseju-to-sklizim.png

Renatin blog: Velikonoce se blíží aneb Co zaseju, to sklízím

23.03.2018Jasně že si můžete pořídit velikonoční výzdobu v obchodě. Ale není větší potěšení, když si vypěstujete a vyrobíte jarní dekorace po svém? Zvlášť s dětmi či vnoučaty pak můžete radost z vlastního díla znásobit. Já se tradičně pustím do těchto krás...
hlidejte-si-hladinu-cukru-v-krvi.jpg

Hlídejte si hladinu cukru v krvi

08.03.2019Diabetes mellitus čili cukrovka je složitá porucha látkové přeměny, které se projevuje zvýšenou hladinou cukru v krvi. Kvůli celosvětovému rozšíření si cukrovka vysloužila pojmenování epidemie třetího tisíciletí. Jen v Česku se aktuálně léčí přibližně 900 tisíc diabetiků. Nemoc může být dána geneticky, většinou je však způsobena nezdravým životním stylem, nadváhou a nedostatečnou fyzickou aktivitou. Pokud je cukrovka neléčená delší dobu, může vést k závažným zdravotním komplikacím. Pozorujete-li nadměrnou žízeň nebo časté močení, zajděte za svým praktickým lékařem nebo si nechte preventivně vyšetřit hladinu cukru v krvi.