Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyRenatin blog: Moji nejlepší kamarádi v kuchyni i koupelně
renatin-blog-moji-nejlepsi-kamaradi-v-kuchyni-i-koupelne.png

Renatin blog: Moji nejlepší kamarádi v kuchyni i koupelně

Zveřejněno: 23.02.2018

Pokud čtete tyto řádky, nejspíš také pečlivě vybíráte, co si pustíte k tělu (a do těla). O tom, že živočišné tuky ve stravě spíše škodí, slýcháme často. Zaostřila jsem tedy na zdravé rostlinné tuky a nestačila se divit. Ale popořádku.

Věděli jste například, co je kouřový bod? Okamžik, kdy tuk na plotně doutná a vy se vrháte k oknu, abyste nepříjemný odér vyhnali ven. Téhle chvíli je radno se vyhnout, protože sebekvalitnější olej se tím znehodnotí. Některé rostlinné oleje jsou k přepálení náchylné, ale i mezi nimi najdete ty žáruodolné. Vysoký stupeň zakouření má třeba avokádový (270 °C) nebo řepkový (240 °C) olej. Nejraději restuji na malém množství tuku či zapékám jídlo v troubě. Nejenže se vyhnu riziku zamořené kuchyně, ale hlavně zachovám cenné nenasycené mastné kyseliny, díky nimž jsou rostlinné oleje tak zdravé.

TIP: Nejzdravější zastudena lisované (panenské) oleje používám také do pomazánek, salátů, na pokapání ovesné kaše nebo zeleniny vařené v páře.

Hotovou revolucí pro mě bylo, když jsem dala sbohem všem zaručeně fungujícím krémům. Spousta z nich slibuje úžasné výsledky právě na základě přidání pečujících olejů. Tak proč nejít rovnou ke zdroji? Pokud máte, stejně jako já, kožní trable nebo potřebujete promazávat citlivou pokožku dětí, otevřete dveře mandlovému, lněnému či konopnému oleji také do své koupelny. Skvěle se roztírají a máte jistotu, že je vaše tělo ošetřené čistě přírodními látkami.

TIP: Po umytí se neutírejte a naneste na kůži olej. Lépe se vstřebá a uzamkne vlhkost uvnitř pleti.

Co jsem se naučila pro dobrou náladu

Ráno bez snídaně? Neexistuje

Doporučujeme


predstavujeme-nej-limonadu-letosniho-leta.png

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

22.06.2018Dulenka neboli levandule patří mezi oblíbené jedlé rostliny a poslední dobou čím dál častěji nachází své místo právě v kuchyni. Modrofialové květy se přidávají do dezertů, sušenek, marmelád, polévek nebo jako součást marinád k masu. Punc originality má levandulový drink z vlastnoručně vyrobeného sirupu, který potěší vaše smysly.
proc-ma-pro-vas-laboratorni-vysetreni-smysl.png

Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl

10.08.2018Berete návštěvu lékaře spojenou s laboratorním vyšetřením jako nutnost nebo běžnou rutinu? Možná netušíte, jak cenné údaje o vašem těle může poskytnout, co se děje v zákulisí odběrového pracoviště a jak můžete výsledek vyšetření sami ovlivnit.
ledviny-se-samy-vcas-neozvou.jpg

Ledviny se samy včas neozvou

01.11.2018Zdravotními problémy s tímto nepostradatelným orgánem trpí každý desátý člověk, mnoho z nich o tom ale neví. Ledviny totiž téměř nikdy nebolí a první příznaky jejich onemocnění se začínají objevovat až s velkým zpožděním. O to důležitější je prevence, která spočívá ve zdravém životním stylu, pravidelných prohlídkách u lékaře a testech krve nebo moči.