Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyRenatin blog: 10 důvodů, proč miluju léto
renatin-blog-10-duvodu-proc-miluju-leto.png

Renatin blog: 10 důvodů, proč miluju léto

Zveřejněno: 27.06.2018

Že je sluníčko důležité pro tvorbu vitaminu D, už všichni víme. :-) Pro mě je léto hlavně o emocích, pocitech a zážitcích, které mi pak dokážou proslunit další dny. Když se řekne léto, běží mi hlavou...

Vůně

Léto mi nejvíc evokuje vůni po dešti. Svěží louka přímo láká k vyběhnutí naboso. Mám taky ráda, když se při procházce lesem zhluboka nadechnu a cítím, jak se snoubí vůně stromů a spadaného jehličí spolu s malinami, borůvkami a houbami... Nádhera!

Dlouhé dny a teplé noci

Letní slunovrat startuje nejdelším dnem a nejkratší nocí. Později se stmívá, takže mám pocit, že se toho dá zažít víc, a když na to přijde, přespat jde i pod širákem.

Spousta času venku

Většina z nás tráví hodně času v místnostech. Škola, kancelář, domov. Léto nabízí nespočet outdoorových aktivit. Ty snižují stres a celkově zlepšují fyzické zdraví. Snažím se být venku, co to jde, od pauzy na oběd po večerní projížďku na kole nebo posezení s přáteli.

Zmrzlina a ledové kafe

Se vzrůstající teplotou neznám fantastičtější pocit než se zchladit zevnitř. Lepší letní dobrota než zmrzlina pro mě prostě neexistuje.

Hromady ovoce a zeleniny

Jestli mám nějaké jídlo spojené s prázdninami, jsou to jahody a okurky. Oboje lze vzít na cesty a jen tak si pochutnávat. S dětstvím se mi pojí lahodné jahody rozmačkané s mlékem. A když chci něco křupavého a zároveň zaměstnat ruce, pustím se do křehkých hráškových lusků.

Táborák

Oheň symbolizuje slunce a stmeluje lidi. Potkávání se u táboráku a zpívání s kytarou mi vždycky připomenou tábory, první lásky a tu skvělou atmosféru, kterou dokážou vykouzlit hypnotizující plameny.

Poznávání nového

Právě tohle období je ve znamení cestování, potkávání se s lidmi a šancí okusit nejedno dobrodružství. Jako rodič se nemůžu dočkat delšího času stráveného se synem. Doslova počítám dny a těším se, až spolu zažijeme moře, naučíme se pár cizích slovíček a poznáme novou kulturu a kamarády.

Plážový písek

Vydržím sedět na břehu, nechat se omývat vlnami a jen tak se rukama a nohama prohrabávat v písku. Působí to na mě neskutečně uklidňujícím dojmem.

Koupání

Co dodat? Plavání je nejpopulárnější forma pohybu, kterou si lze v horkých dnech dopřát. Protáhne a posílí tělo a ani trochu se přitom nezapotíte.

Svoboda

Když to vezmu kolem a kolem, léto ve mně vyvolává nepopsatelně uvolňující pocit, že všechno je možné. :-) Užijte si ho!

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

Renatin blog: TOP 5 přírodních pomocníků na cesty

 

Doporučujeme


jaka-je-skupina-vaseho-srdce.png

Jaká je skupina vašeho srdce?

10.04.2018Kolik znáte hudebních skupin? Desítky? Stovky? A znáte skupinu, která vám může zachránit život? Podle průzkumu nezná svou krevní skupinu téměř každý druhý Čech.
kocky-a-ledviny-proc-je-nutna-preventivni-pece.jpg

Kočky a ledviny – proč je nutná preventivní péče?

13.07.2018Kočky se nebojí žádné šarvátky a většinou z nich také vyváznou bez úhony, jako by doopravdy měly devět životů. Jednu neviditelnou slabinu ale sdílejí všechny z nich – ledviny, respektive závažné onemocnění ledvin, které může vyústit až v jejich kompletní selhání. Zákeřnost tohoto onemocnění spočívá v tom, že jeho příznaky jsou viditelné až ve chvíli, kdy už je pozdě. Spolehlivým způsobem, jak toto onemocnění včas odhalit, je laboratorní test krve nebo moči.
rakytnik-je-zasobarna-vitaminu-a-posiluje-imunitu.png

Rakytník je zásobárna vitaminů a posiluje imunitu

11.09.2017Jeho latinský název Hippophae má původ ve staré řečtině a zjednodušeně znamená „třpytící se kůň“. Podle pověstí se prý koňům pasoucím se poblíž této dřeviny výborně dařilo a měli krásně lesklou srst. V Rusku mu přezdívají „sibiřský zázrak“ a v tradiční tibetské medicíně patří k oblíbeným prostředkům k regeneraci těla. Jeho plody si ale můžete natrhat i u nás.