Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyPylové alergeny nastupují v březnu
pylove-alergeny-nastupuji-v-breznu.jpg

Pylové alergeny nastupují v březnu

Zveřejněno: 13.03.2014

Přicházející jaro nám sice dělá radost svým slunečným počasím, ale pokud jste alergici, už jste možná pomalu zpozorněli. V březnu totiž začínají lidé citliví na pyly stromů pociťovat průvodní znaky alergie. A na jaké alergeny bychom si měli dávat pozor v březnu? Podívejte se na naši přehlednou infografiku!

Pod alergií si každý z nás představí ať už alergeny samotné nebo jeho projevy. Alergie se nejčastěji podobá chřipce, jejími projevy tedy můžou být rýma či podrážděné oči. Ale někdy vás také může svědit kůže, děti mohou mít i bolesti hlavy a břicha. Podle šetření v České republice je přibližně 20 % alergiků. Mnozí z nás často ani nevědí, že trpí alergií a projevy přikládají sezónnímu nachlazení. Nicméně bychom v případě podezření neměli váhat, a jít se otestovat. Navíc alergie je částečně dědičná.

Původcem alergií tohoto druhu jsou pyly. To jsou vejčité samičí buňky rostlin, které se přenášejí větrem. A to hlavně pyly stromů, trav a bylin. V březnu jsou nejsilnějšími alergeny pyly břízy, dubu, jilmu, lísky, olše, tisu, topolu a vrby. Pro alergiky ale bohužel zvýšená koncentrace alergenů březnem nekončí, spíše naopak. V dubnu a květnu se přidávají i další stromy. Od května prakticky do konce léta pak i byliny a trávy. Za všechny jmenujme třeba drnavec, jitrocel, pampelišku, šťovík a z trav je to bojínek, jílek, medyněk, pýr nebo srha.

Pokud chcete mít jistotu a vyloučit možnost alergie, doporučujeme, abyste navštívili svého lékaře nebo se jít otestovat do některé z laboratoří synlab. 

Doporučujeme


proc-ma-pro-vas-laboratorni-vysetreni-smysl.png

Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl

10.08.2018Berete návštěvu lékaře spojenou s laboratorním vyšetřením jako nutnost nebo běžnou rutinu? Možná netušíte, jak cenné údaje o vašem těle může poskytnout, co se děje v zákulisí odběrového pracoviště a jak můžete výsledek vyšetření sami ovlivnit.
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

14.09.2017Společnost synlab czech představuje laboratorní péči nové generace a zájemcům nyní nabízí své služby také prostřednictvím e-shopu. Naši odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření navržené tak, abyste dostali ucelený přehled o svém zdraví. Balíčky pokrývají nejčastější civilizační onemocnění a zároveň nabízejí i některá vyšetření, která nejsou začleněna do systému veřejného zdravotního pojištění.
5-tipu-jak-mit-pocit-uzasne-proziteho-vikendu.png

5 tipů, jak mít pocit úžasně prožitého víkendu

16.06.2017Také vám někdy v pondělí připadá, jako by víkend snad ani nebyl? Klíčem k příjemně naplněnému času, který neuteče jako voda, je poznávání nových věcí a ukládání zajímavých vzpomínek.