Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyPohlídejte si „zlý“ cholesterol
pohlidejte-si-zly-cholesterol.jpg

Pohlídejte si „zlý“ cholesterol

Zveřejněno: 08.03.2019

Téměř tři čtvrtiny Čechů mají vysokou hladinu cholesterolu v těle. Většina naší populace z toho důvodu čelí hrozbě vážných kardiovaskulárních chorob, jako je například srdeční infarkt. To potvrzují i smutné údaje Ústavu pro zdravotnické informace a statistiku, podle kterých měly vloni tyto choroby v České republice na svědomí 40 % úmrtí. Abyste předešli vzniku takových zdravotních komplikací, je potřeba hlídat si hladiny „hodného“ HDL a „zlého“ LDL cholesterolu v krvi. Rozbor krve je vhodné podstoupit jednou ročně.

Cholesterol je součástí každé naší buňky. Jeho hlavním úkolem je podílet se na stavbě buněčných membrán, vznikají z něj steroidní hormony, jako je například estrogen, testosteron, či růstové hormony, a vitamín D. Rozkládáním cholesterolu pak vznikají žlučové kyseliny, které jsou nezbytné při trávení tuků v těle. Cholesterol si naše tělo dokáže vytvářet samo, část pak přijímáme v potravě. Vzájemný podíl nově vytvořeného a přijatého cholesterolu závisí na složení stravy a zdravotním stavu člověka.

Hodný a zlý cholesterol

„Cholesterol není rozpustný ve vodě, proto se v krvi váže na bílkoviny, se kterými tvoří takzvané lipoproteiny. Jedná se o částice kulatého tvaru obsahující tuky a bílkoviny. Ty se podle jejich hustoty rozlišují na více druhů. Pro posouzení vlivu cholesterolu na zdravotní stav nejčastěji stanovujeme jeho obsah v částicích označovaných jako HDL (High Density Lipoprotein) a LDL (Low Density Lipoprotein),“ vysvětluje MUDr. Marek Antoš z laboratoří SYNLAB.

HDL je lipoprotein, který je z větší části tvořený bílkovinami. Vzniká v tenkém střevě a játrech. Příznačně je také nazýván „hodným“, jelikož z krve odstraňuje cholesterol a odvádí ho do jater, kde je zpracován a vyloučen z těla.

V LDL převládají tuky. Vzniká v játrech a oproti „hodnému“ HDL je naopak zodpovědný za ukládání cholesterolu v těle. Z tohoto důvodu se LDL lipoprotein nazývá „zlý“. „LDL se účastní na usazování cholesterolu a tuků v cévních stěnách. Tím se ztrácí pružnost cév a zužuje prostor pro průtok krve, což může vést až k odumírání orgánu, ke kterému céva vede,“ varuje MUDr. Marek Antoš. Nadbytek „zlého“ LDL cholesterolu tedy může způsobit srdeční infarkt, mozkovou mrtvici, plicní embolii, ischemickou poruchu dolních končetin a mnoho dalších závažných nemocí.

Možné potíže odhalíte jedině krevním testem

„Zvýšený cholesterol nebolí ani není vidět. Jeho vysoká hladina se projevuje až nástupem aterosklerózy a následnými uzavíráním tepen,“ upozorňuje MUDr. Marek Antoš. Jedinou cestou, jak zjistit celkový stav cholesterolu a poměr HDL a LDL, je rozbor krve. Ten si můžete nechat udělat v kterémkoli odběrovém místě SYNLAB, kam stačí bez objednání přijít a požádat o změření. Výsledky se dozvíte již do druhého pracovního dne. Svůj zdravotní stav však vždy nezapomeňte prokonzultovat se svým lékařem.

Jaké množství cholesterolu je považováno za vysoké?

Hladina celkového cholesterolu v krvi, tedy jak HDL, tak LDL by neměla překračovat 5,00 mmol/l. Do množství 6,5 mmol/l je považována za zvýšenou a v případě naměření hodnoty nad
6,6 mmol/l hovoříme již o hladině vysoké. Množství hodného a špatného cholesterolu by mělo být maximálně 3 mmol/l LDL a minimálně 1 mmol/l HDL.

Největší vliv na zvyšování hladiny „zlého“ LDL cholesterolu mají živočišné tuky

„Přímý dopad na tvorbu, a tedy i hladinu LDL cholesterolu má složení stravy. Zvyšuje se převážně vysokým obsahem tuků v potravě, zejména těch živočišných. Vliv na něj má ale i nadměrný příjem potravy obecně, nízká tělesná aktivita, kouření a stres,“ dodává MUDr. Marek Antoš. Které potraviny jsou vhodné pro snižování hladiny „zlého“ LDL cholesterolu, a které vám naopak přitíží?

Potraviny, které zvyšují hladinu HDL cholesterolu, a tím snižují hladinu LDL cholesterolu:

AVOKÁDO

LUŠTĚNINY

OŘECHY

OVESNÉ VLOČKY

OVOCE

RYBY

ŠPENÁT

Potraviny, které zvyšují hladinu LDL cholesterolu v těle:

MÁSLO

SÁDLO

SÝRY S OBSAHEM TUKU NAD 30 %

TUČNÉ MLÉČNÉ VÝROBKY (do 3 % tuku v sušině)

UZENINY

VEJCE

VNITŘNOSTI

Doporučujeme


ledviny-se-samy-vcas-neozvou.jpg

Ledviny se samy včas neozvou

01.11.2018Zdravotními problémy s tímto nepostradatelným orgánem trpí každý desátý člověk, mnoho z nich o tom ale neví. Ledviny totiž téměř nikdy nebolí a první příznaky jejich onemocnění se začínají objevovat až s velkým zpožděním. O to důležitější je prevence, která spočívá ve zdravém životním stylu, pravidelných prohlídkách u lékaře a testech krve nebo moči.
jak-promenit-prilohu-ve-skvely-hlavni-chod.png

Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod

16.02.2018Spousta lidí má zeleninu zažitou jako přílohu k masu nebo součást salátu. Přitom obzvlášť v zimě se s ní dá kouzlit na nejrůznější způsoby. Zaměřte se na druhy, které jsou u nás doma, jako je například růžičková kapusta, červená řepa, mrkev či celer. A protože bychom měli denně sníst kolem 400 gramů zeleniny, je skvělý nápad připravit si ji jako hlavní chod. Naše recepty zasytí, zahřejí a zároveň dodají potřebné živiny.
stitna-zlaza-u-zvirat-nebezpecny-a-drahy-nepritel.png

Štítná žláza u zvířat – nebezpečný a drahý nepřítel

20.03.2018Ročně Češi vynaloží až dvě miliardy korun na zdravotní péči o domácí mazlíčky. Stejně jako u lidí přitom pouhý krevní rozbor napoví, co zvíře trápí, a lze tedy včas zahájit léčbu, která pak může být nejen účinnější, ale i levnější. Jak ukazují zjištění laboratoří synlab czech, velmi častým problémem psů i koček je onemocnění štítné žlázy. Často však u nich bývá odhaleno pozdě a o zvíře tak není adekvátně postaráno.