Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyOvocné šťávy a džusy – připravte si doma chutný zdroj vitaminů
ovocne-stavy-a-dzusy-pripravte-si-doma-chutny-zdroj-vitaminu.jpg

Ovocné šťávy a džusy – připravte si doma chutný zdroj vitaminů

Zveřejněno: 20.11.2015

Vitaminy, minerály a vláknina v tekutém stavu. To jsou doma připravené džusy a ovocné šťávy. Pokud vašim dětem nechutná ovoce či zelenina v klasické podobě, může být doma připravený fresh ideální způsob, jak do nich v sychravých podzimních dnech jejich dávku přece jen vpravit. Našli jsme pro vás několik zajímavých receptů. 

Vitaminy, minerály a vláknina v tekutém stavu. To jsou doma připravené džusy a ovocné šťávy. Pokud vašim dětem nechutná ovoce či zelenina v klasické podobě, může být doma připravený fresh ideální způsob, jak do nich v sychravých podzimních dnech jejich dávku přece jen vpravit.

Našli jsme pro vás několik zajímavých receptů. Pokud to s pitím čerstvě vymačkané šťávy z ovoce a zeleniny myslíte skutečně vážně, bude se vám určitě hodit odšťavňovač. Jestliže chcete čerstvým džusem svůj jídelníček zpestřit jen občas, vystačíte si i s mixérem. Vaše možnosti kombinování ovocných a zeleninových šťáv ale budou omezenější.

Jablko nebo pomeranč se zázvorem

Tenhle nápoj je ideální pro podzimní dny. Nejenže je všude dostatek jablek, ale ostrý zázvor vás zahřeje a pomůže při nachlazení. Budete potřebovat 5 jablek, 1 citrón a zhruba třícentimetrový kousek zázvoru. Pokud máte odšťavňovač jednoduše vše odšťavněte najednou. Pokud ho nemáte, můžete místo jablek použít mošt, do kterého přidáte vymačkaný citrón a najemno nastrouhaný zázvor. Chcete-li doplnit C, protože se o vás pokouší nachlazení nebo chřipka, nahraďte jablka pomeranči. Vymačkejte nebo v odšťavňovači zpracujte 5 pomerančů, přidejte citrónovou nebo limetkovou šťávu a na závěr opět najemno nastrouhaný zázvor. Pokud vám výsledný nápoj bude připadat moc kyselý, můžete ho dosladit špetkou třtinového cukru nebo trochou medu.

Vylepšete to banánem

Pokud chcete ovocným nápojem nahradit svačinu, stačí, když přidáte ještě jeden banán. Díky tomu, že 100 gramů banánů obsahuje průměrně 100 kalorií, řadí se mezi ovoce s největší energetickou hodnotou vůbec a skvěle zasytí. Kromě energie dodá ovocnému nápoji i řadu užitečných minerálních látek, jako například hořčík, zinek a železo.

Grep s melounem

K dalšímu nápoji, který lze připravit jak v odšťavňovači, tak v mixéru, budete potřebovat 1 grep a zhruba čtvrtku cukrového melounu cantaloupe. Ovoce odšťavníte nebo rozmixujete dohladka a je hotovo. Na závěr můžete přidat nasekanou mátu. 

Doporučujeme


kterym-napojum-dat-na-jare-zelenou.png

Kterým nápojům dát na jaře zelenou

27.03.2018Také milujete jaro? Všechno kvete a svět je najednou plný barev. Pokud bychom měli v tomto čase vybrat tu nejlepší, je to rozhodně zelená! Listy všech možných odstínů mixujte v nekonečných smoothie kombinacích. Čím vám zelené nápoje prospějí?
stitna-zlaza-u-zvirat-nebezpecny-a-drahy-nepritel.png

Štítná žláza u zvířat – nebezpečný a drahý nepřítel

20.03.2018Ročně Češi vynaloží až dvě miliardy korun na zdravotní péči o domácí mazlíčky. Stejně jako u lidí přitom pouhý krevní rozbor napoví, co zvíře trápí, a lze tedy včas zahájit léčbu, která pak může být nejen účinnější, ale i levnější. Jak ukazují zjištění laboratoří synlab czech, velmi častým problémem psů i koček je onemocnění štítné žlázy. Často však u nich bývá odhaleno pozdě a o zvíře tak není adekvátně postaráno.
renatin-blog-zkuste-plank-cviceni-pro-lenochy-s-vydrzi.png

Renatin blog: Zkuste plank – cvičení pro lenochy s výdrží

09.03.2018O nejrůznější výzvy není na Facebooku nouze. Tuhle mě zaujala jedna, slibující celkové zpevnění postavy, a především středu těla. Pouze jedním cvikem, který navíc vypadá naprosto jednoduše. A že v této pozici máte za měsíc umět vydržet kolem 2–5 minut? Proč ne... Však to je tolik času, kolik zabere ranní hygiena. Pohoda!