Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyOvesné vločky – prevence rakoviny, balzám na nervy a recept na hezkou pleť
ovesne-vlocky-prevence-rakoviny-balzam-na-nervy-a-recept-na-hezkou-plet.jpg

Ovesné vločky – prevence rakoviny, balzám na nervy a recept na hezkou pleť

Zveřejněno: 15.01.2016

Vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitaminů skupiny B, vitaminu E, železa a vápníku. Ovesné vločky jsou skutečnou zásobárnou zdraví prospěšných látek. Navíc obsahují velké množství vlákniny, a proto může jejich pravidelná konzumace sloužit také jako prevence rakoviny tlustého střeva. Jak jinak ještě prospívají lidskému organismu? 

Vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitaminů skupiny B, vitaminu E, železa a vápníku. Ovesné vločky jsou skutečnou zásobárnou zdraví prospěšných látek. Navíc obsahují velké množství vlákniny, a proto může jejich pravidelná konzumace sloužit také jako prevence rakoviny tlustého střeva. Jak jinak ještě prospívají lidskému organismu?

Ovesné vločky by si denně měli dopřávat všichni, kdo bojují s vyšší hladinou cholesterolu v krvi. Jejich každodenní konzumace totiž dokáže jeho hladinu snížit. Díky tomu působí jako prevence infarktu, mrtvice a dalších kardiovaskulárních chorob.

Oves podpoří i nervovou soustavu. Pokud jste často ve stresu, cítíte se unavení a máte pocit, že vám to takzvaně nemyslí, zkuste do jídelníčku zařadit právě ovesné vločky. Kromě vitaminů skupiny B, které jsou pro správnou funkci neuronů klíčové, pomůžou nervové soustavě také lecitin a fosfor, které ve vločkách rovněž najdeme. Díky obsahu těchto látek jsou ideální potravinou pro všechny se zvýšenou duševní zátěží. Protože kromě vitaminů skupiny B obsahuje tato obilnina také zinek, pomáhá udržovat čistou pleť, silné nehty a zdravé vlasy.

Vzhledem k tomu, že má oves nízký glykemický index, je vhodný i pro pacienty s diabetem. Lidé s cukrovkou by si ale měli dát pozor na různé doslazované ovesné výrobky. Ze zdravotního hlediska je lepší připravit si z ovesných vloček kaši, kterou dochutíme ovocem nebo ořechy, než konzumovat ovesné tyčinky nebo směsi s vysokým obsahem cukru. Ovesná kaše navíc uklidňuje trávicí trakt. Pomůže tedy těm, které trápí pálení žáhy nebo časté střevní obtíže.

Doporučujeme


co-se-doopravdy-deje-behem-spanku.png

Co se doopravdy děje během spánku

22.02.2018Dobrý spánek je pro zdraví nezbytný. Osm hodin je podle odborníků optimální čas odpočinku pro dospělého člověka. Dlouhodobá spánková deprivace může zvyšovat riziko zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby nebo cukrovka.
ledviny-se-samy-vcas-neozvou.jpg

Ledviny se samy včas neozvou

01.11.2018Zdravotními problémy s tímto nepostradatelným orgánem trpí každý desátý člověk, mnoho z nich o tom ale neví. Ledviny totiž téměř nikdy nebolí a první příznaky jejich onemocnění se začínají objevovat až s velkým zpožděním. O to důležitější je prevence, která spočívá ve zdravém životním stylu, pravidelných prohlídkách u lékaře a testech krve nebo moči.
renatin-blog-velikonoce-se-blizi-aneb-co-zaseju-to-sklizim.png

Renatin blog: Velikonoce se blíží aneb Co zaseju, to sklízím

23.03.2018Jasně že si můžete pořídit velikonoční výzdobu v obchodě. Ale není větší potěšení, když si vypěstujete a vyrobíte jarní dekorace po svém? Zvlášť s dětmi či vnoučaty pak můžete radost z vlastního díla znásobit. Já se tradičně pustím do těchto krás...