Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyOstružiny – chrání cévy a posilují imunitu
ostruziny-chrani-cevy-a-posiluji-imunitu.jpg

Ostružiny – chrání cévy a posilují imunitu

Zveřejněno: 21.08.2015

Posilují cévní stěny, pomáhají při nachlazení a trávicích potížích, přispívají k budování obranyschopnosti organismu a dávají se do souvislosti s prevencí rakoviny. Řeč je o ostružinách, jejichž sezóna je v plném proudu a které by díky svým blahodárným účinkům na zdraví neměly chybět ani ve vašem jídelníčku. 

Posilují cévní stěny, pomáhají při nachlazení a trávicích potížích, přispívají k budování obranyschopnosti organismu a dávají se do souvislosti s prevencí rakoviny. Řeč je o ostružinách, jejichž sezóna je v plném proudu a které by díky svým blahodárným účinkům na zdraví neměly chybět ani ve vašem jídelníčku.

Od srpna do konce září dozrávají v lesích, ale i na mnoha zahradách sytě fialové plody ostružiníku. Kromě velkého množství vitaminu C v nich najdete fosfor, draslík, hořčík, železo a některé vitaminy ze skupiny B. Vzhledem k vysokému množství vitaminu C, který je klíčový pro imunitu, pomáhají ostružiny ve všech situacích, kdy je organismus oslaben. Může to být během nebo po prodělané nemoci a v době zvýšeného stresu. Vzhledem k tomu, že při zmražení jsou ztráty vitaminu C ve srovnání s tepelnou úpravou minimální, vyplatí se nespotřebované ostružiny zmrazit a užívat jako přírodní zdroj vitaminu C v sychravých měsících.

Další klíčové zdraví prospěšné látky v ostružinách jsou takzvané flavonoidy, které mohou působit jako prevence řady kardiovaskulárních chorob. Jak uvádí na svém webu ministerstvo zemědělství, vhodný způsob stravování a příjem potravin s vyšším obsahem flavonoidů by mohl pomáhat zejména při léčbě aterosklerózy. Čím tmavší ostružiny jsou, tím víc flavonoidů obsahují.

Zdraví prospívají i listy ostružiníku, které se dají nasušit a následně použít jako základ pro léčivý čaj. Obvykle se uvádí jedna lžíce sušených listů na jeden šálek čaje. Listy se nechají louhovat zhruba deset minut a následně se scedí. Čaj z listů ostružiníku pomáhá hlavně při průjmech, žaludečních obtížích a bolestivé menstruaci. 

Doporučujeme


jak-promenit-prilohu-ve-skvely-hlavni-chod.png

Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod

16.02.2018Spousta lidí má zeleninu zažitou jako přílohu k masu nebo součást salátu. Přitom obzvlášť v zimě se s ní dá kouzlit na nejrůznější způsoby. Zaměřte se na druhy, které jsou u nás doma, jako je například růžičková kapusta, červená řepa, mrkev či celer. A protože bychom měli denně sníst kolem 400 gramů zeleniny, je skvělý nápad připravit si ji jako hlavní chod. Naše recepty zasytí, zahřejí a zároveň dodají potřebné živiny.
stitna-zlaza-u-zvirat-nebezpecny-a-drahy-nepritel.png

Štítná žláza u zvířat – nebezpečný a drahý nepřítel

20.03.2018Ročně Češi vynaloží až dvě miliardy korun na zdravotní péči o domácí mazlíčky. Stejně jako u lidí přitom pouhý krevní rozbor napoví, co zvíře trápí, a lze tedy včas zahájit léčbu, která pak může být nejen účinnější, ale i levnější. Jak ukazují zjištění laboratoří synlab czech, velmi častým problémem psů i koček je onemocnění štítné žlázy. Často však u nich bývá odhaleno pozdě a o zvíře tak není adekvátně postaráno.
predstavujeme-nej-limonadu-letosniho-leta.png

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

22.06.2018Dulenka neboli levandule patří mezi oblíbené jedlé rostliny a poslední dobou čím dál častěji nachází své místo právě v kuchyni. Modrofialové květy se přidávají do dezertů, sušenek, marmelád, polévek nebo jako součást marinád k masu. Punc originality má levandulový drink z vlastnoručně vyrobeného sirupu, který potěší vaše smysly.