Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyOčista jater pro nadcházející jaro
ocista-jater-pro-nadchazejici-jaro.jpg

Očista jater pro nadcházející jaro

Zveřejněno: 12.02.2014

Játra patří k velmi důležitým lidským orgánům. Zajišťují totiž očistu organismu. Co ale játra samotná? Víme, že jim škodí přemíra alkoholu, ale zatěžují je i nemoci, které člověk prodělá. Jednou za čas si také zaslouží pročistit. Jak na to a čeho se vyvarovat? 

.  S blížícím se jarem přichází ideální čas na očistu organismu, proč tedy nezačít s játry? Připravili jsme pro vás dvě varianty očisty jater.

Prvním je jednoduchá dieta, která není zaměřena na zhubnutí, ale jen na pročištění jater. Co musíte udělat? Pokud nemáte s játry vážnější problém, a chcete jen běžné pročištění, pak stačí několik dní až týden nejíst tučná ani smažená jídla, uzeniny, ale ani pečivo, sladkosti, vejce a vaječné výrobky. Dokonce se doporučuje vynechat i česnek, cibuli, okurku, lososa, makrelu a kaviár. A zapomeňte na to, že si bude jídlo smažit, péct či grilovat. A samozřejmě jedna z nejdůležitějších věcí – po tuto dobu nepít vůbec žádný alkohol.

Pro odvážnější je tu druhá možnost, a tou je očista během dvou dní. První den ráno je potřeba udělat si klystýr. Nasnídejte se pouze lehce, stejně tak oběd by měl být jen lehký. Přitom pijte řepno-jablečnou šťávu. Ta je mimochodem dobrá i pro vaši imunitu. Nějakou dobu po obědě začněte prohřívat játra – nejlépe pomocí termoforu. Večer vás pak čeká vypití ohřátého olivového oleje, který zapijete čerstvě vylisovanou citronovou šťávou (také ohřátou). Doporučuje se 150 ml od každého, zkušenější jedinci mohou i větší porci. Nebojte se, nemusíte vše vypít naráz. Dávejte si menší dávky během cca jedné hodiny. Pak už jen odpočívejte, a pomalu se připravte ke spánku. Stále mějte termofor. Během noci pak tělo začne s očistou, což by se mělo projevit průjmem. Ráno se doporučuje další klystýr a opět řepno-jablečná šťáva. Tento den ještě jezte lehká jídla, nejlépe saláty. Uvidíte, že se pak celkově budete cítit lépe.

Doporučujeme


pohlidejte-si-zly-cholesterol.jpg

Pohlídejte si „zlý“ cholesterol

08.03.2019Téměř tři čtvrtiny Čechů mají vysokou hladinu cholesterolu v těle. Většina naší populace z toho důvodu čelí hrozbě vážných kardiovaskulárních chorob, jako je například srdeční infarkt. To potvrzují i smutné údaje Ústavu pro zdravotnické informace a statistiku, podle kterých měly vloni tyto choroby v České republice na svědomí 40 % úmrtí. Abyste předešli vzniku takových zdravotních komplikací, je potřeba hlídat si hladiny „hodného“ HDL a „zlého“ LDL cholesterolu v krvi. Rozbor krve je vhodné podstoupit jednou ročně.
soutez-ukaz-knir-o-5-phi-testu.jpg

Soutěž „Ukaž knír“ o 5 PHI testů

14.11.2018Listopad je již tradičně měsícem boje proti rakovině prostaty, kterou v České republice ročně onemocní téměř 8 000 mužů. U této příležitosti si pánové po celém světě pečlivě pěstují svůj knír, čímž dávají najevo, že jsou součástí hnutí, které se snaží změnit tvář mužského zdraví k lepšímu. SYNLAB tuto iniciativu podporuje, a proto vyhlašujeme soutěž o pět testů PHI, které slouží k určení indexu zdravé prostaty.
nemuzete-otehotnet-jednoduchy-test-zjisti-zda-mate-v-poradku-vajecniky.jpg

Nemůžete otěhotnět? Jednoduchý test zjistí, zda máte v pořádku vaječníky

21.06.2019Stále více párů se potýká s problémy s otěhotněním. Příčinou potíží s početím miminka může být mnoho, nejčastějším důvodem je však nedostatečná ovariální rezerva neboli nízký počet oplodnitelných vajíček ve vaječnících. Jak na tom vaše vaječníky jsou, zjistíte pomocí testu AMH PLUS. Stačí si zajít na odběr krve.