Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyOčista jater pro nadcházející jaro
ocista-jater-pro-nadchazejici-jaro.jpg

Očista jater pro nadcházející jaro

Zveřejněno: 12.02.2014

Játra patří k velmi důležitým lidským orgánům. Zajišťují totiž očistu organismu. Co ale játra samotná? Víme, že jim škodí přemíra alkoholu, ale zatěžují je i nemoci, které člověk prodělá. Jednou za čas si také zaslouží pročistit. Jak na to a čeho se vyvarovat? 

.  S blížícím se jarem přichází ideální čas na očistu organismu, proč tedy nezačít s játry? Připravili jsme pro vás dvě varianty očisty jater.

Prvním je jednoduchá dieta, která není zaměřena na zhubnutí, ale jen na pročištění jater. Co musíte udělat? Pokud nemáte s játry vážnější problém, a chcete jen běžné pročištění, pak stačí několik dní až týden nejíst tučná ani smažená jídla, uzeniny, ale ani pečivo, sladkosti, vejce a vaječné výrobky. Dokonce se doporučuje vynechat i česnek, cibuli, okurku, lososa, makrelu a kaviár. A zapomeňte na to, že si bude jídlo smažit, péct či grilovat. A samozřejmě jedna z nejdůležitějších věcí – po tuto dobu nepít vůbec žádný alkohol.

Pro odvážnější je tu druhá možnost, a tou je očista během dvou dní. První den ráno je potřeba udělat si klystýr. Nasnídejte se pouze lehce, stejně tak oběd by měl být jen lehký. Přitom pijte řepno-jablečnou šťávu. Ta je mimochodem dobrá i pro vaši imunitu. Nějakou dobu po obědě začněte prohřívat játra – nejlépe pomocí termoforu. Večer vás pak čeká vypití ohřátého olivového oleje, který zapijete čerstvě vylisovanou citronovou šťávou (také ohřátou). Doporučuje se 150 ml od každého, zkušenější jedinci mohou i větší porci. Nebojte se, nemusíte vše vypít naráz. Dávejte si menší dávky během cca jedné hodiny. Pak už jen odpočívejte, a pomalu se připravte ke spánku. Stále mějte termofor. Během noci pak tělo začne s očistou, což by se mělo projevit průjmem. Ráno se doporučuje další klystýr a opět řepno-jablečná šťáva. Tento den ještě jezte lehká jídla, nejlépe saláty. Uvidíte, že se pak celkově budete cítit lépe.

Doporučujeme


cisla-nelzou-je-mene-infarktu-a-astmatu.png

Čísla nelžou! Je méně infarktů a astmatu

29.05.2018Negativní dopady kouření jsou v dnešní době všem dobře známé. Přesto rok od jeho zákazu v českých restauracích a dalších veřejných prostorách přetrvávají snahy o změkčení protikuřáckého zákona.
pet-rad-jak-se-pripravit-na-odber-krve.jpg

Pět rad, jak se připravit na odběr krve

28.11.2018Krevní test dokáže odhalit spoustu potíží, od banálních infekcí až po závažná onemocnění. Díky preventivnímu vyšetření je můžete začít řešit dříve, než se rozvinou a zkomplikují. Pro správné vyhodnocení výsledků je důležitá kvalita krevního rozboru, na kterou může mít vliv celá řada maličkostí. Je jasné, že sladká limonáda zvedne hladinu krevního cukru, výsledky ale může ovlivnit například i rozčilení nebo chůze do schodů. Na odběr krve je proto dobré chodit v co nejlepší náladě a mít při tom na paměti několik základních doporučení. Čeho je tedy dobré se před odběrem vyvarovat?
renatin-blog-20-napadu-jak-si-uzit-jaro.png

Renatin blog: 20 nápadů, jak si užít jaro

20.04.2018Jarní období je plné možností. Tady je můj žebříček aktivit, které mám ráda. A co víc – dají se provádět pod širákem! Některé se řadí mezi starou dobrou klasiku, jiné jsou jen náhodné blázniviny. Spousta z nich se dá podnikat s dětmi, kterými občas neuškodí se zase stát...