Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyOčista jater pro nadcházející jaro
ocista-jater-pro-nadchazejici-jaro.jpg

Očista jater pro nadcházející jaro

Zveřejněno: 12.02.2014

Játra patří k velmi důležitým lidským orgánům. Zajišťují totiž očistu organismu. Co ale játra samotná? Víme, že jim škodí přemíra alkoholu, ale zatěžují je i nemoci, které člověk prodělá. Jednou za čas si také zaslouží pročistit. Jak na to a čeho se vyvarovat? 

.  S blížícím se jarem přichází ideální čas na očistu organismu, proč tedy nezačít s játry? Připravili jsme pro vás dvě varianty očisty jater.

Prvním je jednoduchá dieta, která není zaměřena na zhubnutí, ale jen na pročištění jater. Co musíte udělat? Pokud nemáte s játry vážnější problém, a chcete jen běžné pročištění, pak stačí několik dní až týden nejíst tučná ani smažená jídla, uzeniny, ale ani pečivo, sladkosti, vejce a vaječné výrobky. Dokonce se doporučuje vynechat i česnek, cibuli, okurku, lososa, makrelu a kaviár. A zapomeňte na to, že si bude jídlo smažit, péct či grilovat. A samozřejmě jedna z nejdůležitějších věcí – po tuto dobu nepít vůbec žádný alkohol.

Pro odvážnější je tu druhá možnost, a tou je očista během dvou dní. První den ráno je potřeba udělat si klystýr. Nasnídejte se pouze lehce, stejně tak oběd by měl být jen lehký. Přitom pijte řepno-jablečnou šťávu. Ta je mimochodem dobrá i pro vaši imunitu. Nějakou dobu po obědě začněte prohřívat játra – nejlépe pomocí termoforu. Večer vás pak čeká vypití ohřátého olivového oleje, který zapijete čerstvě vylisovanou citronovou šťávou (také ohřátou). Doporučuje se 150 ml od každého, zkušenější jedinci mohou i větší porci. Nebojte se, nemusíte vše vypít naráz. Dávejte si menší dávky během cca jedné hodiny. Pak už jen odpočívejte, a pomalu se připravte ke spánku. Stále mějte termofor. Během noci pak tělo začne s očistou, což by se mělo projevit průjmem. Ráno se doporučuje další klystýr a opět řepno-jablečná šťáva. Tento den ještě jezte lehká jídla, nejlépe saláty. Uvidíte, že se pak celkově budete cítit lépe.

Doporučujeme


zradne-zahranicni-nemoci-proti-kterym-neexistuje-ockovani.jpg

Zrádné zahraniční nemoci, proti kterým neexistuje očkování

10.09.2018Infekční nemoci jsou u cestovatelů v exotických zemích poměrně běžné. Proti některým z nich jako například žloutenka A nebo B, břišní tyfus nebo žlutá zimnice je možné se chránit včasným očkováním, proti řadě dalších závažných onemocnění ale bohužel zatím očkovací vakcína neexistuje. Nejspolehlivějším způsobem, jak se po návratu ze zahraničí ujistit o svém zdraví a vyhnout následkům nebezpečných nemocí, je preventivní rozbor krve. Člověk tak ochrání sebe i své okolí, některá onemocnění jsou totiž vysoce nakažlivá.
proc-je-patek-trinacteho-smolny.png

Proč je pátek třináctého smolný

13.04.2018Tento den je u mnoha lidí zažitý jako nešťastný. Očekávání katastrofy ji však možná ještě více přivolává, protože jak se říká, všechno začíná v hlavě. Obavy může následovat nervózní chování, které k neštěstí přispěje nebo ho způsobí.
dokonala-dvojice-jahody-a-rebarbora.png

Dokonalá dvojice? Jahody a rebarbora!

25.05.2018Zhruba od poloviny května začíná sezóna rebarbory – zeleniny pro fajnšmekry. Zajímavá je tím, že i když chutná nakysle a zpracovává se jako ovoce, jedná se ve skutečnosti o zeleninu. A ne ledajakou.