Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyOčista jater pro nadcházející jaro
ocista-jater-pro-nadchazejici-jaro.jpg

Očista jater pro nadcházející jaro

Zveřejněno: 12.02.2014

Játra patří k velmi důležitým lidským orgánům. Zajišťují totiž očistu organismu. Co ale játra samotná? Víme, že jim škodí přemíra alkoholu, ale zatěžují je i nemoci, které člověk prodělá. Jednou za čas si také zaslouží pročistit. Jak na to a čeho se vyvarovat? 

.  S blížícím se jarem přichází ideální čas na očistu organismu, proč tedy nezačít s játry? Připravili jsme pro vás dvě varianty očisty jater.

Prvním je jednoduchá dieta, která není zaměřena na zhubnutí, ale jen na pročištění jater. Co musíte udělat? Pokud nemáte s játry vážnější problém, a chcete jen běžné pročištění, pak stačí několik dní až týden nejíst tučná ani smažená jídla, uzeniny, ale ani pečivo, sladkosti, vejce a vaječné výrobky. Dokonce se doporučuje vynechat i česnek, cibuli, okurku, lososa, makrelu a kaviár. A zapomeňte na to, že si bude jídlo smažit, péct či grilovat. A samozřejmě jedna z nejdůležitějších věcí – po tuto dobu nepít vůbec žádný alkohol.

Pro odvážnější je tu druhá možnost, a tou je očista během dvou dní. První den ráno je potřeba udělat si klystýr. Nasnídejte se pouze lehce, stejně tak oběd by měl být jen lehký. Přitom pijte řepno-jablečnou šťávu. Ta je mimochodem dobrá i pro vaši imunitu. Nějakou dobu po obědě začněte prohřívat játra – nejlépe pomocí termoforu. Večer vás pak čeká vypití ohřátého olivového oleje, který zapijete čerstvě vylisovanou citronovou šťávou (také ohřátou). Doporučuje se 150 ml od každého, zkušenější jedinci mohou i větší porci. Nebojte se, nemusíte vše vypít naráz. Dávejte si menší dávky během cca jedné hodiny. Pak už jen odpočívejte, a pomalu se připravte ke spánku. Stále mějte termofor. Během noci pak tělo začne s očistou, což by se mělo projevit průjmem. Ráno se doporučuje další klystýr a opět řepno-jablečná šťáva. Tento den ještě jezte lehká jídla, nejlépe saláty. Uvidíte, že se pak celkově budete cítit lépe.

Doporučujeme


bylinka-kterou-si-nespletete-kontryhel.png

Bylinka, kterou si nespletete. Kontryhel!

08.06.2018Právě v tomto období je v rozkvětu kontryhel obecný, pro jehož anglický název „Our Lady's Mantle“ (plášť Panny Marie) byly inspirací listy, na nichž se třpytí kapky rosy či deště. Ve středověku se tyto malé drahokamy považovaly za „nebeskou vodu“ a využití nacházely v alchymii. Odtud pochází latinské jméno kontryhelu – Alchemilla. Tato tradiční léčivka je oblíbená hlavně u žen.
rakovina-prostaty-neviditelna-hrozba-kterou-odhali-test-krve.jpg

Rakovina prostaty – neviditelná hrozba, kterou odhalí test krve

05.11.2018Karcinom prostaty je nejčastějším typem rakoviny u mužů hned po karcinomu tlustého střeva a konečníku a rakovině plic. Bez speciálního testu je onemocnění jen obtížně odhalitelné, vnější příznaky se totiž projevují se zpožděním a jsou snadno zaměnitelné za jiné zdravotní problémy. Moderní možnosti léčby společně s včasnou diagnózou výrazně zvyšují šanci na přežití. Nejčastěji rakovinu prostaty odhalí testy krve, konkrétně test PSA a PHI.
zloutenka-c-skryta-hrozba-kterou-je-nutne-vcas-odhalit.jpg

Žloutenka C – skrytá hrozba, kterou je nutné včas odhalit

07.09.2018Žloutenka je nebezpečným virovým onemocněním, které může skončit až smrtí. Nejznámější jsou typy A, B a C. Zejména u hepatitidy C se v posledních letech zjišťuje, že je mnohem rozšířenější, než se dosud předpokládalo. Není totiž podle vnějších příznaků snadno odhalitelná a vyskytuje se i mimo tradiční rizikové skupiny, jako jsou drogově závislí. Zpozornět by měli především lidé, kteří dostali darovanou krev před rokem 1992, kdy se žloutenka C teprve začala diagnostikovat. Pokud je dlouhou dobu neléčená, způsobuje vážné poškození jater, které může vést až k úmrtí. Spolehlivě ji lze odhalit jen pomocí krevních testů.