Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyNetradiční použití koření pro vaše zdraví
netradicni-pouziti-koreni-pro-vase-zdravi.png

Netradiční použití koření pro vaše zdraví

Zveřejněno: 20.02.2018

Krásně voní a jídlo i nápoje po něm získají neodolatelný šmak. Povzbuzuje centrální nervovou soustavu a usnadňuje zažívání. To ale zdaleka není vše, co koření může nabídnout.

Na pomyslném piedestalu se hřeje skořice. Patří mezi silné antioxidanty, je zdrojem manganu, železa, vápníku a vlákniny. Povzbuzuje krevní oběh, což oceníte právě v zimním období. Zařazovat do jídelníčku by ji měli také pacienti s cukrovkou 2. typu. Snižuje totiž hladinu cukru v krvi.

Badyán poznáte podle krásného hvězdičkového tvaru a chuti připomínající hašlerky. Mírní bolest žaludku a plynatost. Velmi cenná je obsažená kyselina shikimová, která má antivirové účinky a posiluje imunitu. Aromatický anetol působí podobně jako estrogen – pomáhá ženám udržovat hormonální rovnováhu.

Hřebíček na hlavičku uhoďte při problémech v dutině ústní. Díky voňavé sloučenině eugenolu ulevuje od bolesti a napomáhá při zánětech dásní i zubů. Bojovat umí i proti bakteriím. Použijte toto koření jako přírodní žvýkačku a váš dech bude... dechberoucí!

Máte rádi orchideje? U vanilky pravé vás kromě květů potěší i plody – tobolky. Mají blahodárný vliv na mozkovou činnost, uklidňují, zbavují nervozity a uplatňují se také při nespavosti. Už příjemná sladká vůně navozuje pocit vyrovnanosti a pohody.

Zdravé sladkosti, které musíte ochutnat

Co udělá bezlepková dieta s vaším tělem

Doporučujeme


co-se-doopravdy-deje-behem-spanku.png

Co se doopravdy děje během spánku

22.02.2018Dobrý spánek je pro zdraví nezbytný. Osm hodin je podle odborníků optimální čas odpočinku pro dospělého člověka. Dlouhodobá spánková deprivace může zvyšovat riziko zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby nebo cukrovka.
pali-vas-casto-zaha.png

Pálí vás často žáha?

05.10.2018Možná trpíte refluxní chorobou, při které se žaludeční šťávy dostávají do jícnu a úst. Nejste v tom sami, podobné problémy má přinejmenším každý desátý člověk. Nemocní přitom často vůbec netuší, že i jejich další zdravotní komplikace jako třeba chronický kašel či chrápání způsobuje právě reflux. Ještě nedávno byla diagnostika této choroby poměrně nepříjemná, dnes už je však k dispozici jednoduchý a bezbolestný test, který onemocnění a jeho závažnost spolehlivě odhalí ze vzorku slin.
5-tipu-jak-mit-pocit-uzasne-proziteho-vikendu.png

5 tipů, jak mít pocit úžasně prožitého víkendu

16.06.2017Také vám někdy v pondělí připadá, jako by víkend snad ani nebyl? Klíčem k příjemně naplněnému času, který neuteče jako voda, je poznávání nových věcí a ukládání zajímavých vzpomínek.