Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyNetradiční použití koření pro vaše zdraví
netradicni-pouziti-koreni-pro-vase-zdravi.png

Netradiční použití koření pro vaše zdraví

Zveřejněno: 20.02.2018

Krásně voní a jídlo i nápoje po něm získají neodolatelný šmak. Povzbuzuje centrální nervovou soustavu a usnadňuje zažívání. To ale zdaleka není vše, co koření může nabídnout.

Na pomyslném piedestalu se hřeje skořice. Patří mezi silné antioxidanty, je zdrojem manganu, železa, vápníku a vlákniny. Povzbuzuje krevní oběh, což oceníte právě v zimním období. Zařazovat do jídelníčku by ji měli také pacienti s cukrovkou 2. typu. Snižuje totiž hladinu cukru v krvi.

Badyán poznáte podle krásného hvězdičkového tvaru a chuti připomínající hašlerky. Mírní bolest žaludku a plynatost. Velmi cenná je obsažená kyselina shikimová, která má antivirové účinky a posiluje imunitu. Aromatický anetol působí podobně jako estrogen – pomáhá ženám udržovat hormonální rovnováhu.

Hřebíček na hlavičku uhoďte při problémech v dutině ústní. Díky voňavé sloučenině eugenolu ulevuje od bolesti a napomáhá při zánětech dásní i zubů. Bojovat umí i proti bakteriím. Použijte toto koření jako přírodní žvýkačku a váš dech bude... dechberoucí!

Máte rádi orchideje? U vanilky pravé vás kromě květů potěší i plody – tobolky. Mají blahodárný vliv na mozkovou činnost, uklidňují, zbavují nervozity a uplatňují se také při nespavosti. Už příjemná sladká vůně navozuje pocit vyrovnanosti a pohody.

Zdravé sladkosti, které musíte ochutnat

Co udělá bezlepková dieta s vaším tělem

Doporučujeme


co-se-doopravdy-deje-behem-spanku.png

Co se doopravdy děje během spánku

22.02.2018Dobrý spánek je pro zdraví nezbytný. Osm hodin je podle odborníků optimální čas odpočinku pro dospělého člověka. Dlouhodobá spánková deprivace může zvyšovat riziko zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby nebo cukrovka.
osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?
renatin-blog-poznejte-me-overene-pecovatele-o-zdravou-pokozku.png

Renatin blog: Poznejte mé ověřené pečovatele o zdravou pokožku

08.04.2018Atopický ekzém, akné, lupénka... Pokud máte štěstí, o těchto kožních problémech jste možná jen slyšeli. Kdo je zažil na vlastní kůži, ví, jak jsou úporné. Omezují nejen fyzicky, ale i psychicky. Člověk se za ně jednoduše stydí.