Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyNechte si v září otestovat kostní metabolismus zdarma!
nechte-si-v-zari-otestovat-kostni-metabolismus-zdarma.jpg

Nechte si v září otestovat kostní metabolismus zdarma!

Zveřejněno: 07.09.2015

Napadlo vás někdy, že byste mohli trpět nedostatkem vitaminu D a že to může ohrozit zdravou funkci vašeho kostního metabolismu? Jedním z mála přirozených zdrojů vitaminu D, který je potřebný k jeho správné funkci, je totiž sluneční svit. Bohužel v dnešní hektické době tráví jen málokdo celoročně dostatek času na čerstvém vzduchu. Přijďte si proto v září bezplatně vyšetřit kostní metabolismus v rámci preventivního programu Zdraví národa.

Napadlo vás někdy, že byste mohli trpět nedostatkem vitaminu D a že to může ohrozit zdravou funkci vašeho kostního metabolismu? Jedním z mála přirozených zdrojů vitaminu D, který je potřebný k jeho správné funkci, je totiž sluneční svit. Bohužel v dnešní hektické době tráví jen málokdo celoročně dostatek času na čerstvém vzduchu.

Přijďte si proto v září bezplatně vyšetřit kostní metabolismus v rámci preventivního programu Zdraví národa. Lidská kostra je základní stavební jednotkou a oporou těla. Je to metabolicky aktivní orgán, který po celý život prochází procesem přestavby. Za normálních podmínek se u člověka obmění 5 – 10 % kostní hmoty za rok.

Aby tento proces správně fungoval, musí být odbourávání a utváření kostních složek v rovnováze. „Pokud se tato rovnováha naruší, může dojít k  poškození kostí, z nichž nejznámější je osteoporóza.,“ říká MUDr. Ivo Sotorník, DrSc., lékař osteologické poradny společnosti synlab czech. Existuje několik faktorů, které způsobují poruchu kostního metabolismu. Rizikové jsou třeba kouření, častá konzumace alkoholu, snížená fyzická aktivita, nedostatek vápníku a vitaminu D v potravě či nedostatečný pobyt na slunci. Právě vitamin D přitom napomáhá vstřebávání vápníku z potravy. Bez něj nedokáže tělo správně využít ani dostatečné množství vápníku ve stravě.

Nerovnováha kostního metabolismu způsobuje následné onemocnění kostní tkáně. Jejím důsledkem bývá zvýšená křehkost kostí. Lidé postižení touto poruchou proto trpí na četnější zlomeniny. Ohroženou skupinou jsou hlavně senioři, ale také ženy po menopauze, a to především z důvodu snížení hladiny pohlavních hormonů. Chcete-li si ověřit, zda je váš kostní metabolismus v pořádku, přijďte od 14. září na bezplatné vyšetření krve.

Doporučujeme


zloutenka-c-skryta-hrozba-kterou-je-nutne-vcas-odhalit.jpg

Žloutenka C – skrytá hrozba, kterou je nutné včas odhalit

07.09.2018Žloutenka je nebezpečným virovým onemocněním, které může skončit až smrtí. Nejznámější jsou typy A, B a C. Zejména u hepatitidy C se v posledních letech zjišťuje, že je mnohem rozšířenější, než se dosud předpokládalo. Není totiž podle vnějších příznaků snadno odhalitelná a vyskytuje se i mimo tradiční rizikové skupiny, jako jsou drogově závislí. Zpozornět by měli především lidé, kteří dostali darovanou krev před rokem 1992, kdy se žloutenka C teprve začala diagnostikovat. Pokud je dlouhou dobu neléčená, způsobuje vážné poškození jater, které může vést až k úmrtí. Spolehlivě ji lze odhalit jen pomocí krevních testů.
5-tipu-jak-mit-pocit-uzasne-proziteho-vikendu.png

5 tipů, jak mít pocit úžasně prožitého víkendu

16.06.2017Také vám někdy v pondělí připadá, jako by víkend snad ani nebyl? Klíčem k příjemně naplněnému času, který neuteče jako voda, je poznávání nových věcí a ukládání zajímavých vzpomínek. 
renatin-blog-6-tipu-pro-perfektni-piknik.png

Renatin blog: 6 tipů pro perfektní piknik

03.05.2018Podle mě se dá „rozbít deka“ téměř všude, kde je zeleň, dobrý výhled a čerstvý vzduch. S oblibou piknikuji klidně jen pár kroků od domu, nevadí mi ruch města, ale své kouzlo má i romantický zámecký park nebo louka v přírodě.