Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyNechte si v září otestovat kostní metabolismus zdarma!
nechte-si-v-zari-otestovat-kostni-metabolismus-zdarma.jpg

Nechte si v září otestovat kostní metabolismus zdarma!

Zveřejněno: 07.09.2015

Napadlo vás někdy, že byste mohli trpět nedostatkem vitaminu D a že to může ohrozit zdravou funkci vašeho kostního metabolismu? Jedním z mála přirozených zdrojů vitaminu D, který je potřebný k jeho správné funkci, je totiž sluneční svit. Bohužel v dnešní hektické době tráví jen málokdo celoročně dostatek času na čerstvém vzduchu. Přijďte si proto v září bezplatně vyšetřit kostní metabolismus v rámci preventivního programu Zdraví národa.

Napadlo vás někdy, že byste mohli trpět nedostatkem vitaminu D a že to může ohrozit zdravou funkci vašeho kostního metabolismu? Jedním z mála přirozených zdrojů vitaminu D, který je potřebný k jeho správné funkci, je totiž sluneční svit. Bohužel v dnešní hektické době tráví jen málokdo celoročně dostatek času na čerstvém vzduchu.

Přijďte si proto v září bezplatně vyšetřit kostní metabolismus v rámci preventivního programu Zdraví národa. Lidská kostra je základní stavební jednotkou a oporou těla. Je to metabolicky aktivní orgán, který po celý život prochází procesem přestavby. Za normálních podmínek se u člověka obmění 5 – 10 % kostní hmoty za rok.

Aby tento proces správně fungoval, musí být odbourávání a utváření kostních složek v rovnováze. „Pokud se tato rovnováha naruší, může dojít k  poškození kostí, z nichž nejznámější je osteoporóza.,“ říká MUDr. Ivo Sotorník, DrSc., lékař osteologické poradny společnosti synlab czech. Existuje několik faktorů, které způsobují poruchu kostního metabolismu. Rizikové jsou třeba kouření, častá konzumace alkoholu, snížená fyzická aktivita, nedostatek vápníku a vitaminu D v potravě či nedostatečný pobyt na slunci. Právě vitamin D přitom napomáhá vstřebávání vápníku z potravy. Bez něj nedokáže tělo správně využít ani dostatečné množství vápníku ve stravě.

Nerovnováha kostního metabolismu způsobuje následné onemocnění kostní tkáně. Jejím důsledkem bývá zvýšená křehkost kostí. Lidé postižení touto poruchou proto trpí na četnější zlomeniny. Ohroženou skupinou jsou hlavně senioři, ale také ženy po menopauze, a to především z důvodu snížení hladiny pohlavních hormonů. Chcete-li si ověřit, zda je váš kostní metabolismus v pořádku, přijďte od 14. září na bezplatné vyšetření krve.

Doporučujeme


zjistete-sve-alergie-skutecne-setrnou-metodou.png

Zjistěte své alergie skutečně šetrnou metodou

10.08.2018Alergie dokážou potrápit. Často jde o celoživotní onemocnění, které může propuknout jak v dětství, tak v dospělém věku. Nutností pro správnou diagnózu a léčbu je odhalení konkrétních alergenů.
ktere-caje-muzete-pit-kazdy-den.png

Které čaje můžete pít každý den?

31.07.2018Možná někdy marně přemýšlíte, co by vám pomohlo zbavit se únavy, podrážděnosti nebo bolesti hlavy. Přitom řešení může být překvapivě snadné. Napít se. Na vodě totiž závisí fungování všech orgánových systémů. Proč neosvěžit pitný režim, abyste tekutiny doplňovali s chutí?
nakazenych-klistovou-encefalitidou-a-borreliozou-pribyva.jpg

Nakažených klíšťovou encefalitidou a borreliózou přibývá

04.09.2018Klíště je kvůli nemocem, které přenáší, jedním z nejnebezpečnějších parazitů v České republice. Počet nakažených je u nás nejvyšší v Evropě a každoročně se dál zvyšuje. Ačkoliv se léto chýlí ke konci, klíšťová sezóna je stále v plném proudu. Přečtěte si, jak na tyto parazity můžete vyzrát a vyhnout se tak nebezpečným onemocněním.