Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyNechte se v dubnu zdarma vyšetřit na cukrovku
nechte-se-v-dubnu-zdarma-vysetrit-na-cukrovku.jpg

Nechte se v dubnu zdarma vyšetřit na cukrovku

Zveřejněno: 07.04.2015

Celý duben si díky projektu Zdraví národa společnosti synlab můžete nechat zdarma změřit hladinu cukru v krvi. Toto bezplatné vyšetření ukáže i počáteční stádium cukrovky. Tu dnes právem nazýváme epidemií třetího tisíciletí, diabetes dnes totiž postihuje stále víc lidí. Čím to je? A dá se této nemoci předcházet? 

S cukrovkou se u nás v současné době léčí přes 860 tisíc pacientů. Za posledních 10 let vzrostl počet českých diabetiků víc než o 150 tisíc. Nejvíc pacientů trpí cukrovkou 2. typu, která vzniká v dospělosti. Málokdo ví, že této cukrovce se dá do určité míry předcházet zdravým životním stylem.

Jak taková prevence cukrovky vypadá? Hlavními předpoklady jsou racionální stravování, udržování optimální váhy a dostatečné pohybové aktivity. Lidsky řečeno byste měli jíst s mírou a nepřejídat se. Dbát byste měli na dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, vyhnout byste se měli tučným a sladkým jídlům. Omezit je potřeba i slazené nápoje, ve kterých se často skrývá obrovské množství cukru. Důležité je, držet si na uzdě množství tělesného tuku. Lidé s nadváhou jsou totiž tímto typem diabetu ohroženi mnohem víc než lidé s optimální hmotností.

Neléčená cukrovka je velice nebezpečná a může i ohrozit lidský život. Počínající choroby si ale pacient často vůbec nevšimne, protože nemusí mít žádné citelné obtíže. Čím dřív se ovšem s léčbou začne, tím lépe. Proto se určitě vyplatí si na vyšetření hladiny glukózy v krvi zajít. Díky němu totiž lékaři odhalí i zárodek této nebezpečné nemoci. V rámci preventivního programu Zdraví národa mohou všichni zájemci o vyšetření přijít během dubna 2015 do kteréhokoli odběrového pracoviště společnosti synlab a podstoupit odběr krve. Vzorky se následně v laboratořích analyzují nejmodernějšími metodami a výsledky i s komentářem obdrží pacienti poštou domů nebo ke svému praktickému lékaři.

Doporučujeme


nakazenych-klistovou-encefalitidou-a-borreliozou-pribyva.jpg

Nakažených klíšťovou encefalitidou a borreliózou přibývá

04.09.2018Klíště je kvůli nemocem, které přenáší, jedním z nejnebezpečnějších parazitů v České republice. Počet nakažených je u nás nejvyšší v Evropě a každoročně se dál zvyšuje. Ačkoliv se léto chýlí ke konci, klíšťová sezóna je stále v plném proudu. Přečtěte si, jak na tyto parazity můžete vyzrát a vyhnout se tak nebezpečným onemocněním.
cisla-nelzou-je-mene-infarktu-a-astmatu.png

Čísla nelžou! Je méně infarktů a astmatu

29.05.2018Negativní dopady kouření jsou v dnešní době všem dobře známé. Přesto rok od jeho zákazu v českých restauracích a dalších veřejných prostorách přetrvávají snahy o změkčení protikuřáckého zákona.
renatin-blog-velikonoce-se-blizi-aneb-co-zaseju-to-sklizim.png

Renatin blog: Velikonoce se blíží aneb Co zaseju, to sklízím

23.03.2018Jasně že si můžete pořídit velikonoční výzdobu v obchodě. Ale není větší potěšení, když si vypěstujete a vyrobíte jarní dekorace po svém? Zvlášť s dětmi či vnoučaty pak můžete radost z vlastního díla znásobit. Já se tradičně pustím do těchto krás...