Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyNechte se v dubnu zdarma vyšetřit na cukrovku
nechte-se-v-dubnu-zdarma-vysetrit-na-cukrovku.jpg

Nechte se v dubnu zdarma vyšetřit na cukrovku

Zveřejněno: 07.04.2015

Celý duben si díky projektu Zdraví národa společnosti synlab můžete nechat zdarma změřit hladinu cukru v krvi. Toto bezplatné vyšetření ukáže i počáteční stádium cukrovky. Tu dnes právem nazýváme epidemií třetího tisíciletí, diabetes dnes totiž postihuje stále víc lidí. Čím to je? A dá se této nemoci předcházet? 

S cukrovkou se u nás v současné době léčí přes 860 tisíc pacientů. Za posledních 10 let vzrostl počet českých diabetiků víc než o 150 tisíc. Nejvíc pacientů trpí cukrovkou 2. typu, která vzniká v dospělosti. Málokdo ví, že této cukrovce se dá do určité míry předcházet zdravým životním stylem.

Jak taková prevence cukrovky vypadá? Hlavními předpoklady jsou racionální stravování, udržování optimální váhy a dostatečné pohybové aktivity. Lidsky řečeno byste měli jíst s mírou a nepřejídat se. Dbát byste měli na dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, vyhnout byste se měli tučným a sladkým jídlům. Omezit je potřeba i slazené nápoje, ve kterých se často skrývá obrovské množství cukru. Důležité je, držet si na uzdě množství tělesného tuku. Lidé s nadváhou jsou totiž tímto typem diabetu ohroženi mnohem víc než lidé s optimální hmotností.

Neléčená cukrovka je velice nebezpečná a může i ohrozit lidský život. Počínající choroby si ale pacient často vůbec nevšimne, protože nemusí mít žádné citelné obtíže. Čím dřív se ovšem s léčbou začne, tím lépe. Proto se určitě vyplatí si na vyšetření hladiny glukózy v krvi zajít. Díky němu totiž lékaři odhalí i zárodek této nebezpečné nemoci. V rámci preventivního programu Zdraví národa mohou všichni zájemci o vyšetření přijít během dubna 2015 do kteréhokoli odběrového pracoviště společnosti synlab a podstoupit odběr krve. Vzorky se následně v laboratořích analyzují nejmodernějšími metodami a výsledky i s komentářem obdrží pacienti poštou domů nebo ke svému praktickému lékaři.

Doporučujeme


ktere-caje-muzete-pit-kazdy-den.png

Které čaje můžete pít každý den?

31.07.2018Možná někdy marně přemýšlíte, co by vám pomohlo zbavit se únavy, podrážděnosti nebo bolesti hlavy. Přitom řešení může být překvapivě snadné. Napít se. Na vodě totiž závisí fungování všech orgánových systémů. Proč neosvěžit pitný režim, abyste tekutiny doplňovali s chutí?
predstavujeme-nej-limonadu-letosniho-leta.png

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

22.06.2018Dulenka neboli levandule patří mezi oblíbené jedlé rostliny a poslední dobou čím dál častěji nachází své místo právě v kuchyni. Modrofialové květy se přidávají do dezertů, sušenek, marmelád, polévek nebo jako součást marinád k masu. Punc originality má levandulový drink z vlastnoručně vyrobeného sirupu, který potěší vaše smysly.
soutez-ukaz-knir-o-5-phi-testu.jpg

Soutěž „Ukaž knír“ o 5 PHI testů

14.11.2018Listopad je již tradičně měsícem boje proti rakovině prostaty, kterou v České republice ročně onemocní téměř 8 000 mužů. U této příležitosti si pánové po celém světě pečlivě pěstují svůj knír, čímž dávají najevo, že jsou součástí hnutí, které se snaží změnit tvář mužského zdraví k lepšímu. SYNLAB tuto iniciativu podporuje, a proto vyhlašujeme soutěž o pět testů PHI, které slouží k určení indexu zdravé prostaty.