Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMUDr. Bečvářová: Laboratorní testování vám může zachránit život
mudr-becvarova-laboratorni-testovani-vam-muze-zachranit-zivot.jpg

MUDr. Bečvářová: Laboratorní testování vám může zachránit život

Zveřejněno: 22.08.2014

Vedoucí laboratoří synlab a mikrobioložka MUDr. Jarmila Bečvářová byla hostem vysílání Českého rozhlasu Region. V rozhovoru vysvětlila, proč je důležité chodit na preventivní zdravotní prohlídky a jak nám včasné laboratorní testování může zachránit život. Řada těžkých chorob se totiž dlouho nemusí nijak projevit, ale lékař a laboratorní testy nás na ně mohou včas upozornit. 

Paní doktorka Bečvářová v rozhovoru vysvětlila i hlavní důvody, proč se společnost synlab rozhodla spustit sérii bezplatných testů pod hlavičkou projektu Zdraví národa. Testování je dle jejích slov určeno všem, kdo se chtějí o své zdraví víc starat. Zajít na testy v rámci Zdraví národa mohou například všichni ti, kteří zatím nedostali nabídku preventivních vyšetření od svého lékaře nebo ti, kteří nemají čas pobývat dlouho v lékařské čekárně. U synlabu je totiž možno objednat si testování na konkrétní čas a touto aktivitou následně strávit minimum času.

MUDr. Bečvářová uvedla, že projekt Zdraví národa je plánovaný na delší časový úsek tak, aby byly jeho výsledky přínosné nejen pro lidi, kteří se chtějí zapojit, ale i pro jejich praktické lékaře. V rozhovoru paní doktorka také vyjádřila velký dík právě těm lékařům, kteří se do projektu již zapojili.

Vedoucí laboratoří synlab připomněla, že do pátku 22. srpna si zájemci mohli nechat bezplatně otestovat hladinu tuků v krvi a zjistit tak mj. zda jim nehrozí infarkt. Zájemci o testování se však mohou nechat otestovat i prostřednictvím samoplátcovství – ceny jednotlivých preventivních vyšetření při tom dle slov paní doktorky nejsou pro testované osoby nijak cenově náročné. Seznam odběrových míst pro testování u společnosti synlab najdete zde.

Doporučujeme


co-vsechno-lze-zjistit-z-vysetreni-krve.jpg

Co všechno lze zjistit z vyšetření krve

05.04.2019Fungují vaše ledviny a játra správně? Máte v pořádku imunitu či zdravou hladinu cukrů a tuků v krvi? To vše se dozvíte z krevního rozboru. Výsledky mohou poukázat také na nedostatek vitamínů či minerálů v těle nebo upozornit na probíhající infekci. Kromě toho odhalí i závažné nemoci, které zajím mohou probíhat bez viditelných příznaků, nebo potenciální riziko dědičných chorob.
vymente-jarni-unavu-za-prival-energie.png

Vyměňte jarní únavu za příval energie!

13.03.2018Připadá vám jarní únava jen jako téma k postěžování si kamarádům u kafe? Nemyslete si, vyčerpání organismu po zimě může přepadnout i vás.
renatin-blog-6-tipu-pro-perfektni-piknik.png

Renatin blog: 6 tipů pro perfektní piknik

03.05.2018Podle mě se dá „rozbít deka“ téměř všude, kde je zeleň, dobrý výhled a čerstvý vzduch. S oblibou piknikuji klidně jen pár kroků od domu, nevadí mi ruch města, ale své kouzlo má i romantický zámecký park nebo louka v přírodě.