Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMUDr. Bečvářová: Laboratorní testování vám může zachránit život
mudr-becvarova-laboratorni-testovani-vam-muze-zachranit-zivot.jpg

MUDr. Bečvářová: Laboratorní testování vám může zachránit život

Zveřejněno: 22.08.2014

Vedoucí laboratoří synlab a mikrobioložka MUDr. Jarmila Bečvářová byla hostem vysílání Českého rozhlasu Region. V rozhovoru vysvětlila, proč je důležité chodit na preventivní zdravotní prohlídky a jak nám včasné laboratorní testování může zachránit život. Řada těžkých chorob se totiž dlouho nemusí nijak projevit, ale lékař a laboratorní testy nás na ně mohou včas upozornit. 

Paní doktorka Bečvářová v rozhovoru vysvětlila i hlavní důvody, proč se společnost synlab rozhodla spustit sérii bezplatných testů pod hlavičkou projektu Zdraví národa. Testování je dle jejích slov určeno všem, kdo se chtějí o své zdraví víc starat. Zajít na testy v rámci Zdraví národa mohou například všichni ti, kteří zatím nedostali nabídku preventivních vyšetření od svého lékaře nebo ti, kteří nemají čas pobývat dlouho v lékařské čekárně. U synlabu je totiž možno objednat si testování na konkrétní čas a touto aktivitou následně strávit minimum času.

MUDr. Bečvářová uvedla, že projekt Zdraví národa je plánovaný na delší časový úsek tak, aby byly jeho výsledky přínosné nejen pro lidi, kteří se chtějí zapojit, ale i pro jejich praktické lékaře. V rozhovoru paní doktorka také vyjádřila velký dík právě těm lékařům, kteří se do projektu již zapojili.

Vedoucí laboratoří synlab připomněla, že do pátku 22. srpna si zájemci mohli nechat bezplatně otestovat hladinu tuků v krvi a zjistit tak mj. zda jim nehrozí infarkt. Zájemci o testování se však mohou nechat otestovat i prostřednictvím samoplátcovství – ceny jednotlivých preventivních vyšetření při tom dle slov paní doktorky nejsou pro testované osoby nijak cenově náročné. Seznam odběrových míst pro testování u společnosti synlab najdete zde.

Doporučujeme


jaka-je-skupina-vaseho-srdce.png

Jaká je skupina vašeho srdce?

10.04.2018Kolik znáte hudebních skupin? Desítky? Stovky? A znáte skupinu, která vám může zachránit život? Podle průzkumu nezná svou krevní skupinu téměř každý druhý Čech.
proc-nepodcenovat-spalnicky.png

Proč nepodceňovat spalničky

10.05.2018Spalničky patří mezi nejvíce nakažlivé infekce. Dříve je lékaři považovali za téměř vymýcené, v současné době však dochází k návratu této nemoci.
4-tipy-pro-posileni-imunity-s-vitaminem-d.png

4 tipy pro posílení imunity s vitaminem D

06.02.2018Také vám v zimě chybí sluníčko? Má vliv nejen na psychickou pohodu, ale i na tělesnou kondici.