Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMobilní aplikace vám pomohou cvičit a zdravě jíst
mobilni-aplikace-vam-pomohou-cvicit-a-zdrave-jist.png

Mobilní aplikace vám pomohou cvičit a zdravě jíst

Zveřejněno: 23.04.2015

Nejčastěji využívané sportovní mobilní aplikace jsou ty pro běžce nebo cyklisty. Aplikace jako třeba Endomondo, Runtastic, Run Keeper nebo Sports Tracker však nemusíte používat jenom při běhu nebo jízdě na kole, ale poslouží i při zdravotních procházkách. Snadno díky nim zjistíte, kolik kilometrů jste ušli, kolik jste spálili kalorií a jaké tempo jste nasadili. Sportovní a výživové aplikace prostě nejsou jen pro špičkové sportovce, ale pomáhají s motivací i těm, kteří sportují rekreačně.

7 Minute Workout

Nebaví vás ani běhání ani jízda na kole? I vám mohou mobilní aplikace posloužit. Aplikace nazvaná 7 Minute Workout je ideální pro ty, kdo chtějí každý den cvičit, ale nemají moc času. Aplikace vám každý den nabídne sestavu složenou z různých posilovacích cviků. U každého je napsán počet opakování a čas, který vám cvik zabere. Skutečně se vejdete do sedmi minut, a pokud vydržíte cvičit každý den, brzy uvidíte výsledky.

Sleep Cycle alarm clock

Hodláte na jaře a v létě dřív vstávat, abyste ráno stihli to, na co jindy přes den nemáte čas? Třeba jít si zacvičit, projít se nebo si zaběhat? Ztroskotá vaše předsevzetí vždycky na tom, že se vám ráno nechce z postele? Pak je tato aplikace něco pro vás! Umí totiž poznat, v jaké fázi spánku se zrovna nacházíte, a vzbudí vás tehdy, když pro vás bude probuzení nejsnazší. O tom, že se vstáváním má problém řada lidí, svědčí i fakt, že Sleep Cycle Alarm Clock patří k nejúspěšnějším aplikacím loňského roku.

NutriAtlas.cz

Ke zdravému životnímu stylu patří nejen fyzická aktivita, ale taky správné stravování. Pokud chcete zdravě jíst, aplikace NutriAtlas.cz vám v tom může hodně pomoci. Díky ní přesně zjistíte, jaké přídatné látky (lidově zvané éčka) se vyskytují v potravinách, které kupujete a jaké zdravotní potíže mohou být s jejich konzumací spojené. Stačí naskenovat z obalu čárový kód a hned víte, co daná potravina obsahuje.

Doporučujeme


dokonala-dvojice-jahody-a-rebarbora.png

Dokonalá dvojice? Jahody a rebarbora!

25.05.2018Zhruba od poloviny května začíná sezóna rebarbory – zeleniny pro fajnšmekry. Zajímavá je tím, že i když chutná nakysle a zpracovává se jako ovoce, jedná se ve skutečnosti o zeleninu. A ne ledajakou.
osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?
kterym-napojum-dat-na-jare-zelenou.png

Kterým nápojům dát na jaře zelenou

27.03.2018Také milujete jaro? Všechno kvete a svět je najednou plný barev. Pokud bychom měli v tomto čase vybrat tu nejlepší, je to rozhodně zelená! Listy všech možných odstínů mixujte v nekonečných smoothie kombinacích. Čím vám zelené nápoje prospějí?