Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMobilní aplikace vám pomohou cvičit a zdravě jíst
mobilni-aplikace-vam-pomohou-cvicit-a-zdrave-jist.png

Mobilní aplikace vám pomohou cvičit a zdravě jíst

Zveřejněno: 23.04.2015

Nejčastěji využívané sportovní mobilní aplikace jsou ty pro běžce nebo cyklisty. Aplikace jako třeba Endomondo, Runtastic, Run Keeper nebo Sports Tracker však nemusíte používat jenom při běhu nebo jízdě na kole, ale poslouží i při zdravotních procházkách. Snadno díky nim zjistíte, kolik kilometrů jste ušli, kolik jste spálili kalorií a jaké tempo jste nasadili. Sportovní a výživové aplikace prostě nejsou jen pro špičkové sportovce, ale pomáhají s motivací i těm, kteří sportují rekreačně.

7 Minute Workout

Nebaví vás ani běhání ani jízda na kole? I vám mohou mobilní aplikace posloužit. Aplikace nazvaná 7 Minute Workout je ideální pro ty, kdo chtějí každý den cvičit, ale nemají moc času. Aplikace vám každý den nabídne sestavu složenou z různých posilovacích cviků. U každého je napsán počet opakování a čas, který vám cvik zabere. Skutečně se vejdete do sedmi minut, a pokud vydržíte cvičit každý den, brzy uvidíte výsledky.

Sleep Cycle alarm clock

Hodláte na jaře a v létě dřív vstávat, abyste ráno stihli to, na co jindy přes den nemáte čas? Třeba jít si zacvičit, projít se nebo si zaběhat? Ztroskotá vaše předsevzetí vždycky na tom, že se vám ráno nechce z postele? Pak je tato aplikace něco pro vás! Umí totiž poznat, v jaké fázi spánku se zrovna nacházíte, a vzbudí vás tehdy, když pro vás bude probuzení nejsnazší. O tom, že se vstáváním má problém řada lidí, svědčí i fakt, že Sleep Cycle Alarm Clock patří k nejúspěšnějším aplikacím loňského roku.

NutriAtlas.cz

Ke zdravému životnímu stylu patří nejen fyzická aktivita, ale taky správné stravování. Pokud chcete zdravě jíst, aplikace NutriAtlas.cz vám v tom může hodně pomoci. Díky ní přesně zjistíte, jaké přídatné látky (lidově zvané éčka) se vyskytují v potravinách, které kupujete a jaké zdravotní potíže mohou být s jejich konzumací spojené. Stačí naskenovat z obalu čárový kód a hned víte, co daná potravina obsahuje.

Doporučujeme


planujete-cestu-do-zahranici-nezapomente-se-ockovat.jpg

Plánujete cestu do zahraničí? Nezapomeňte se očkovat!

31.07.2018Kdo by chtěl před odjezdem na dovolenou myslet na něco jiného než koupání, sluníčko, odpočinek a dobrodružství… Vysněný výlet se ale snadno může změnit v noční můru, když podceníte prevenci infekčních onemocnění. Nejrizikovější jsou země Afriky, Asie a Střední a Jižní Ameriky. Zcela bezpečné ale nejsou ani státy jižní Evropy. Přečtěte si, před kterými nemocemi je vhodné se nechat očkovat.
osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?
renatin-blog-poznejte-me-overene-pecovatele-o-zdravou-pokozku.png

Renatin blog: Poznejte mé ověřené pečovatele o zdravou pokožku

08.04.2018Atopický ekzém, akné, lupénka... Pokud máte štěstí, o těchto kožních problémech jste možná jen slyšeli. Kdo je zažil na vlastní kůži, ví, jak jsou úporné. Omezují nejen fyzicky, ale i psychicky. Člověk se za ně jednoduše stydí.