Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMobilní aplikace vám pomohou cvičit a zdravě jíst
mobilni-aplikace-vam-pomohou-cvicit-a-zdrave-jist.png

Mobilní aplikace vám pomohou cvičit a zdravě jíst

Zveřejněno: 23.04.2015

Nejčastěji využívané sportovní mobilní aplikace jsou ty pro běžce nebo cyklisty. Aplikace jako třeba Endomondo, Runtastic, Run Keeper nebo Sports Tracker však nemusíte používat jenom při běhu nebo jízdě na kole, ale poslouží i při zdravotních procházkách. Snadno díky nim zjistíte, kolik kilometrů jste ušli, kolik jste spálili kalorií a jaké tempo jste nasadili. Sportovní a výživové aplikace prostě nejsou jen pro špičkové sportovce, ale pomáhají s motivací i těm, kteří sportují rekreačně.

7 Minute Workout

Nebaví vás ani běhání ani jízda na kole? I vám mohou mobilní aplikace posloužit. Aplikace nazvaná 7 Minute Workout je ideální pro ty, kdo chtějí každý den cvičit, ale nemají moc času. Aplikace vám každý den nabídne sestavu složenou z různých posilovacích cviků. U každého je napsán počet opakování a čas, který vám cvik zabere. Skutečně se vejdete do sedmi minut, a pokud vydržíte cvičit každý den, brzy uvidíte výsledky.

Sleep Cycle alarm clock

Hodláte na jaře a v létě dřív vstávat, abyste ráno stihli to, na co jindy přes den nemáte čas? Třeba jít si zacvičit, projít se nebo si zaběhat? Ztroskotá vaše předsevzetí vždycky na tom, že se vám ráno nechce z postele? Pak je tato aplikace něco pro vás! Umí totiž poznat, v jaké fázi spánku se zrovna nacházíte, a vzbudí vás tehdy, když pro vás bude probuzení nejsnazší. O tom, že se vstáváním má problém řada lidí, svědčí i fakt, že Sleep Cycle Alarm Clock patří k nejúspěšnějším aplikacím loňského roku.

NutriAtlas.cz

Ke zdravému životnímu stylu patří nejen fyzická aktivita, ale taky správné stravování. Pokud chcete zdravě jíst, aplikace NutriAtlas.cz vám v tom může hodně pomoci. Díky ní přesně zjistíte, jaké přídatné látky (lidově zvané éčka) se vyskytují v potravinách, které kupujete a jaké zdravotní potíže mohou být s jejich konzumací spojené. Stačí naskenovat z obalu čárový kód a hned víte, co daná potravina obsahuje.

Doporučujeme


zradne-zahranicni-nemoci-proti-kterym-neexistuje-ockovani.jpg

Zrádné zahraniční nemoci, proti kterým neexistuje očkování

10.09.2018Infekční nemoci jsou u cestovatelů v exotických zemích poměrně běžné. Proti některým z nich jako například žloutenka A nebo B, břišní tyfus nebo žlutá zimnice je možné se chránit včasným očkováním, proti řadě dalších závažných onemocnění ale bohužel zatím očkovací vakcína neexistuje. Nejspolehlivějším způsobem, jak se po návratu ze zahraničí ujistit o svém zdraví a vyhnout následkům nebezpečných nemocí, je preventivní rozbor krve. Člověk tak ochrání sebe i své okolí, některá onemocnění jsou totiž vysoce nakažlivá.
personalizovana-medicina-jako-pomocnik-v-onkologii.png

Personalizovaná medicína jako pomocník v onkologii

20.11.2018Každý člověk je jedinečný, a tak se může stát, že různí pacienti se stejnou nemocí reagují na shodnou léčbu jinak. Účinky léčby totiž značně ovlivňují individuální charakteristiky jednotlivých lidí, jako jsou genetické dispozice nebo celkový zdravotní stav. Personalizovaná medicína je obor, který se cíleně zaměřuje na jednotlivce a snaží se upravit léčebné a diagnostické postupy tak, aby byly ušity na míru konkrétnímu pacientovi, a tím pádem byly účinnější. Výrazně pomáhá zejména v onkologické terapii.
jarnim-uklidem-na-plisne.png

Jarním úklidem na plísně

02.03.2018Věřili byste tomu, že na houby nemusíte chodit jen do lesa? Možná rostou přímo ve vaší domácnosti. Jsou miniaturní a říká se jim plísně. Jarní úklid byste měli zaměřit i na ně. Jsou totiž hrozbou, kterou není radno podcenit.