Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMobilní aplikace vám pomohou cvičit a zdravě jíst
mobilni-aplikace-vam-pomohou-cvicit-a-zdrave-jist.png

Mobilní aplikace vám pomohou cvičit a zdravě jíst

Zveřejněno: 23.04.2015

Nejčastěji využívané sportovní mobilní aplikace jsou ty pro běžce nebo cyklisty. Aplikace jako třeba Endomondo, Runtastic, Run Keeper nebo Sports Tracker však nemusíte používat jenom při běhu nebo jízdě na kole, ale poslouží i při zdravotních procházkách. Snadno díky nim zjistíte, kolik kilometrů jste ušli, kolik jste spálili kalorií a jaké tempo jste nasadili. Sportovní a výživové aplikace prostě nejsou jen pro špičkové sportovce, ale pomáhají s motivací i těm, kteří sportují rekreačně.

7 Minute Workout

Nebaví vás ani běhání ani jízda na kole? I vám mohou mobilní aplikace posloužit. Aplikace nazvaná 7 Minute Workout je ideální pro ty, kdo chtějí každý den cvičit, ale nemají moc času. Aplikace vám každý den nabídne sestavu složenou z různých posilovacích cviků. U každého je napsán počet opakování a čas, který vám cvik zabere. Skutečně se vejdete do sedmi minut, a pokud vydržíte cvičit každý den, brzy uvidíte výsledky.

Sleep Cycle alarm clock

Hodláte na jaře a v létě dřív vstávat, abyste ráno stihli to, na co jindy přes den nemáte čas? Třeba jít si zacvičit, projít se nebo si zaběhat? Ztroskotá vaše předsevzetí vždycky na tom, že se vám ráno nechce z postele? Pak je tato aplikace něco pro vás! Umí totiž poznat, v jaké fázi spánku se zrovna nacházíte, a vzbudí vás tehdy, když pro vás bude probuzení nejsnazší. O tom, že se vstáváním má problém řada lidí, svědčí i fakt, že Sleep Cycle Alarm Clock patří k nejúspěšnějším aplikacím loňského roku.

NutriAtlas.cz

Ke zdravému životnímu stylu patří nejen fyzická aktivita, ale taky správné stravování. Pokud chcete zdravě jíst, aplikace NutriAtlas.cz vám v tom může hodně pomoci. Díky ní přesně zjistíte, jaké přídatné látky (lidově zvané éčka) se vyskytují v potravinách, které kupujete a jaké zdravotní potíže mohou být s jejich konzumací spojené. Stačí naskenovat z obalu čárový kód a hned víte, co daná potravina obsahuje.

Doporučujeme


podcenovany-supervitamin-d-nam-chybi-predevsim-v-zime.jpg

Podceňovaný supervitamín D nám chybí především v zimě

19.11.2018Podle výzkumu Státního zdravotního ústavu chybí vitamín D drtivé většině české populace. Přitom právě „déčko“ chrání naše tělo před infekcemi a běžnými i chronickými nemocemi. Dostatečné množství vitamínu D přispívá ke zdravé funkci srdce, mozku a k dobrému trávení. Nejnovější výzkumy navíc ukazují, že nízká hladina tohoto vitamínu může zvyšovat riziko infarktu a mít negativní vliv na plodnost.
nemuzete-otehotnet-jednoduchy-test-zjisti-zda-mate-v-poradku-vajecniky.jpg

Nemůžete otěhotnět? Jednoduchý test zjistí, zda máte v pořádku vaječníky

21.06.2019Stále více párů se potýká s problémy s otěhotněním. Příčinou potíží s početím miminka může být mnoho, nejčastějším důvodem je však nedostatečná ovariální rezerva neboli nízký počet oplodnitelných vajíček ve vaječnících. Jak na tom vaše vaječníky jsou, zjistíte pomocí testu AMH PLUS. Stačí si zajít na odběr krve.
neobjasnene-zdravotni-potize-na-vine-muze-byt-potravinova-intolerance.jpg

Neobjasněné zdravotní potíže? Na vině může být potravinová intolerance

05.10.2018Zažívací problémy, bolesti hlavy a kloubů, akné, únava. Seznam potíží, které může způsobovat potravinová intolerance, je však mnohem delší. Málokdo by hádal, že může být příčinou i takových problémů jako nespavost, snížená imunita, úzkostné stavy či deprese. Spolehlivou metodou k odhalení potravinové intolerance je krevní test, který identifikuje konkrétní problematické potraviny a umožní tak další léčbu.