Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

Zveřejněno: 14.09.2017

Společnost synlab czech představuje laboratorní péči nové generace a zájemcům nyní nabízí své služby také prostřednictvím e-shopu. Naši odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření navržené tak, abyste dostali ucelený přehled o svém zdraví. Balíčky pokrývají nejčastější civilizační onemocnění a zároveň nabízejí i některá vyšetření, která nejsou začleněna do systému veřejného zdravotního pojištění.

Tato služba je dostupná na www.nextlifeapp.cz, kde si rychle a snadno objednáte a zaplatíte vyšetření přímo z pohodlí domova. Přidanou hodnotou je vyhodnocení laboratorního výsledku naším lékařem specialistou.

Pečujte o to nejcennější, o své zdraví.

VÝBĚR Z NAŠÍ NABÍDKY VYŠETŘENÍ

CUKR POD KONTROLOU
Cukrovka, konkrétně její druhý typ, je považována za civilizační chorobu, která je u nás velmi rozšířená. Mít cukr pod kontrolou je důležité, protože jeho vysoká hladina nebolí a může skrytě během let způsobovat závažná onemocnění – trvalé poškození některých orgánů, především očí, ledvin, periferních nervů, cév a srdce. Tento test se hodí k odhalení cukrovky, ale i ke kontrole její léčby. Je vhodný pro osoby starší 25 let.

ZDRAVÉ TEPNY
Toto vyšetření krve je vhodné pro ty, kteří mají v rodině cukrovku, dnu, jakékoliv kardiovaskulární onemocnění (infarkt myokardu, cévní mozková příhoda) nebo trpí zvýšenou hladinou tuků v krvi.

FUNGUJE MOJE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, JAK MÁ?
Poruchami funkce štítné žlázy (hypertyreózou, hypotyreózou) trpí v České republice až pět procent populace, ženy pětkrát častěji než muži. Obvykle se projevují únavou, pocením nebo naopak zimomřivostí a bušením srdce. Neléčená porucha štítné žlázy může vést k neplodnosti či postižení srdce.

POTŘEBUJI PŘEOČKOVAT PROTI KLÍŠŤOVÉ ENCEFALITIDĚ?
Propásli jste čas přeočkování proti klíšťové encefalitidě? Tedy uplynulo od posledního očkování více než pět let? V tom případě je nejvhodnější tento test, který určí, jestli vám postačí přeočkování pouze jednou dávkou vakcíny, nebo zda je nutné očkovat znovu třemi dávkami.

Doporučujeme


rakytnik-je-zasobarna-vitaminu-a-posiluje-imunitu.png

Rakytník je zásobárna vitaminů a posiluje imunitu

11.09.2017Jeho latinský název Hippophae má původ ve staré řečtině a zjednodušeně znamená „třpytící se kůň“. Podle pověstí se prý koňům pasoucím se poblíž této dřeviny výborně dařilo a měli krásně lesklou srst. V Rusku mu přezdívají „sibiřský zázrak“ a v tradiční tibetské medicíně patří k oblíbeným prostředkům k regeneraci těla. Jeho plody si ale můžete natrhat i u nás. 
predstavujeme-nej-limonadu-letosniho-leta.png

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

22.06.2018Dulenka neboli levandule patří mezi oblíbené jedlé rostliny a poslední dobou čím dál častěji nachází své místo právě v kuchyni. Modrofialové květy se přidávají do dezertů, sušenek, marmelád, polévek nebo jako součást marinád k masu. Punc originality má levandulový drink z vlastnoručně vyrobeného sirupu, který potěší vaše smysly.
osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?