Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

Zveřejněno: 14.09.2017

Společnost synlab czech představuje laboratorní péči nové generace a zájemcům nyní nabízí své služby také prostřednictvím e-shopu. Naši odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření navržené tak, abyste dostali ucelený přehled o svém zdraví. Balíčky pokrývají nejčastější civilizační onemocnění a zároveň nabízejí i některá vyšetření, která nejsou začleněna do systému veřejného zdravotního pojištění.

Tato služba je dostupná na www.nextlifeapp.cz, kde si rychle a snadno objednáte a zaplatíte vyšetření přímo z pohodlí domova. Přidanou hodnotou je vyhodnocení laboratorního výsledku naším lékařem specialistou.

Pečujte o to nejcennější, o své zdraví.

VÝBĚR Z NAŠÍ NABÍDKY VYŠETŘENÍ

CUKR POD KONTROLOU
Cukrovka, konkrétně její druhý typ, je považována za civilizační chorobu, která je u nás velmi rozšířená. Mít cukr pod kontrolou je důležité, protože jeho vysoká hladina nebolí a může skrytě během let způsobovat závažná onemocnění – trvalé poškození některých orgánů, především očí, ledvin, periferních nervů, cév a srdce. Tento test se hodí k odhalení cukrovky, ale i ke kontrole její léčby. Je vhodný pro osoby starší 25 let.

ZDRAVÉ TEPNY
Toto vyšetření krve je vhodné pro ty, kteří mají v rodině cukrovku, dnu, jakékoliv kardiovaskulární onemocnění (infarkt myokardu, cévní mozková příhoda) nebo trpí zvýšenou hladinou tuků v krvi.

FUNGUJE MOJE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, JAK MÁ?
Poruchami funkce štítné žlázy (hypertyreózou, hypotyreózou) trpí v České republice až pět procent populace, ženy pětkrát častěji než muži. Obvykle se projevují únavou, pocením nebo naopak zimomřivostí a bušením srdce. Neléčená porucha štítné žlázy může vést k neplodnosti či postižení srdce.

POTŘEBUJI PŘEOČKOVAT PROTI KLÍŠŤOVÉ ENCEFALITIDĚ?
Propásli jste čas přeočkování proti klíšťové encefalitidě? Tedy uplynulo od posledního očkování více než pět let? V tom případě je nejvhodnější tento test, který určí, jestli vám postačí přeočkování pouze jednou dávkou vakcíny, nebo zda je nutné očkovat znovu třemi dávkami.

Doporučujeme


ktere-caje-muzete-pit-kazdy-den.png

Které čaje můžete pít každý den?

27.04.2018Možná někdy marně přemýšlíte, co by vám pomohlo zbavit se únavy, podrážděnosti nebo bolesti hlavy. Přitom řešení může být překvapivě snadné. Napít se. Na vodě totiž závisí fungování všech orgánových systémů. Proč neosvěžit pitný režim, abyste tekutiny doplňovali s chutí?
jak-se-chranit-pred-nemocemi-spinavych-rukou.png

Jak se chránit před nemocemi špinavých rukou

29.01.2018Vedli nás k tomu už od dětství: umyj si ruce před jídlem a po použití toalety. Pokud jste si tuto vštěpovanou radu vzali k srdci, dobře pro vás. Výrazně tím omezujete riziko řady vážných nemocí. Chřipka, žloutenka typu A, toxoplazmóza, listerióza, ale i běžnější rýma a nachlazení se vám můžou vyhnout, pokud věnujete pouhých 20 vteřin této základní hygieně.
renatin-blog-sila-kouzelnych-vuni.png

Renatin blog: Síla kouzelných vůní

03.06.2018Naposledy jsem se o skrytých silách rostlin přesvědčila na vlastní kůži u kamarádky – majitelky dvou koček. Místo mazlení s nimi jsem jako alergik dostala šplíchanec olivového oleje do dlaní, kam jsem přidala pár kapek levandulového esenciálního oleje. Směs jsem třením rozehřála a v klidu vdechovala. Po chvíli se nekompromisní nástup kašle a zahlenění uklidnil a konejšivá vůně mě přenesla do příjemné nálady.