Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyMějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

Zveřejněno: 14.09.2017

Společnost synlab czech představuje laboratorní péči nové generace a zájemcům nyní nabízí své služby také prostřednictvím e-shopu. Naši odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření navržené tak, abyste dostali ucelený přehled o svém zdraví. Balíčky pokrývají nejčastější civilizační onemocnění a zároveň nabízejí i některá vyšetření, která nejsou začleněna do systému veřejného zdravotního pojištění.

Tato služba je dostupná na www.nextlifeapp.cz, kde si rychle a snadno objednáte a zaplatíte vyšetření přímo z pohodlí domova. Přidanou hodnotou je vyhodnocení laboratorního výsledku naším lékařem specialistou.

Pečujte o to nejcennější, o své zdraví.

VÝBĚR Z NAŠÍ NABÍDKY VYŠETŘENÍ

CUKR POD KONTROLOU
Cukrovka, konkrétně její druhý typ, je považována za civilizační chorobu, která je u nás velmi rozšířená. Mít cukr pod kontrolou je důležité, protože jeho vysoká hladina nebolí a může skrytě během let způsobovat závažná onemocnění – trvalé poškození některých orgánů, především očí, ledvin, periferních nervů, cév a srdce. Tento test se hodí k odhalení cukrovky, ale i ke kontrole její léčby. Je vhodný pro osoby starší 25 let.

ZDRAVÉ TEPNY
Toto vyšetření krve je vhodné pro ty, kteří mají v rodině cukrovku, dnu, jakékoliv kardiovaskulární onemocnění (infarkt myokardu, cévní mozková příhoda) nebo trpí zvýšenou hladinou tuků v krvi.

FUNGUJE MOJE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, JAK MÁ?
Poruchami funkce štítné žlázy (hypertyreózou, hypotyreózou) trpí v České republice až pět procent populace, ženy pětkrát častěji než muži. Obvykle se projevují únavou, pocením nebo naopak zimomřivostí a bušením srdce. Neléčená porucha štítné žlázy může vést k neplodnosti či postižení srdce.

POTŘEBUJI PŘEOČKOVAT PROTI KLÍŠŤOVÉ ENCEFALITIDĚ?
Propásli jste čas přeočkování proti klíšťové encefalitidě? Tedy uplynulo od posledního očkování více než pět let? V tom případě je nejvhodnější tento test, který určí, jestli vám postačí přeočkování pouze jednou dávkou vakcíny, nebo zda je nutné očkovat znovu třemi dávkami.

Doporučujeme


nakazenych-klistovou-encefalitidou-a-borreliozou-pribyva.jpg

Nakažených klíšťovou encefalitidou a borreliózou přibývá

04.09.2018Klíště je kvůli nemocem, které přenáší, jedním z nejnebezpečnějších parazitů v České republice. Počet nakažených je u nás nejvyšší v Evropě a každoročně se dál zvyšuje. Ačkoliv se léto chýlí ke konci, klíšťová sezóna je stále v plném proudu. Přečtěte si, jak na tyto parazity můžete vyzrát a vyhnout se tak nebezpečným onemocněním.
jake-bohatstvi-se-skryva-v-konopnem-seminku.png

Jaké bohatství se skrývá v konopném semínku

16.03.2018Konopí má možná pověst rostliny s omamnými účinky, ale nenechte se mýlit. V technickém konopí pro léčebné využití nenajdete prakticky žádné psychoaktivní THC. Oproti tomu obsahuje kanabidiol (CBD). Tato látka zpomaluje buněčné stárnutí, je vysoce protizánětlivá, působí na bolestivá onemocnění, například artritidu. Pomáhá také při epilepsii, problémech se spaním a depresích.
jak-promenit-prilohu-ve-skvely-hlavni-chod.png

Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod

16.02.2018Spousta lidí má zeleninu zažitou jako přílohu k masu nebo součást salátu. Přitom obzvlášť v zimě se s ní dá kouzlit na nejrůznější způsoby. Zaměřte se na druhy, které jsou u nás doma, jako je například růžičková kapusta, červená řepa, mrkev či celer. A protože bychom měli denně sníst kolem 400 gramů zeleniny, je skvělý nápad připravit si ji jako hlavní chod. Naše recepty zasytí, zahřejí a zároveň dodají potřebné živiny.