Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyLékárnička na dovolenou – na co byste neměli zapomenout?
lekarnicka-na-dovolenou-na-co-byste-nemeli-zapomenout.jpg

Lékárnička na dovolenou – na co byste neměli zapomenout?

Zveřejněno: 27.06.2014

Potíže se zažíváním, horečka, alergie, spáleniny od sluníčka, štípance od hmyzu – to všechno může znepříjemnit dovolenou. Všechny tyto zdravotní obtíže ale můžete zmírnit v případě, že si do lékárničky na dovolenou přibalíte některé nezbytnosti. Přečtěte si několik tipů, na co nezapomenout. 

Léky proti zažívacím obtížím

Průjem, zvracení nebo kinetóza – tedy tzv. cestovní nevolnost. To jsou asi nejčastější zdravotní obtíže bez kterých se neobejde skoro žádná prázdninová cesta. Proto určitě nezapomeňte na léky jako je Smecta, živočišné uhlí, Endiaron nebo Imodium. Pokud budete cestovat delší dobu autem, autobusem nebo lodí a hrozí tedy zvýšené riziko kinetózy, přibalte ještě léky typu Kinderyl nebo Travel-Gum. Nachlazení, teplota

I v letních měsících nás může potrápit horečka. Určitě s sebou proto nezapomeňte léky jako je Paralen, Aspirin nebo Acylpyrin. Pokud vám to místo v cestovním zavazadle dovolí můžete přibalit taky kapky do nosu nebo sirup proti kašli.

Dezinfekce, náplasti, obvazy

Puchýře z bot, oděrky po pádu z kola, říznutí. Nejrůznější povrchová zranění nám mohou dovolenou hodně zkazit. Určitě proto do cestovní lékárničky zabalte náplasti s polštářkem, pružné obinadlo a dezinfekci – ideální jsou jednotlivě balené polštářky, kterými zranění otřete.

Opalovací a poopalovací přípravky

I když se nechystáte k moři a budete dovolenou travit v ČR je opalovací krém naprostá nutnost. Na spálenou pokožku od slunce se vám budou hodit krémy nebo spreje obsahující panthenol nebo aloe vera.

Co ještě?

Hodit se vám mohou i léky, které zmírňují projevy alergie – Zyrtec, Claritine atd. Na nepříjemné štípance od hmyzu můžete použít Fenistil nebo prostředky s tea tree olejem. Proti hmyzu vám přijde vhod i kvalitní repelent a pokud se budete pohybovat v přírodě pak taky pinzeta na odstraňování klíšťat. 

Doporučujeme


renatin-blog-co-jsem-se-naucila-pro-dobrou-naladu.png

Renatin blog: Co jsem se naučila pro dobrou náladu

09.02.2018Dlouhá léta jsem se profesně věnovala cílové skupině náctiletých, pro něž je ono magické „být sám sebou“ jedním z velkých úkolů, kterými mají v tomto ožehavém období projít. Člověk je stíhán myšlenkami, co by ne/měl, ne/chtěl a jak moc je jeho pravé já ovlivněno rodinou, kamarády a dalšími vzory.
renatin-blog-velikonoce-se-blizi-aneb-co-zaseju-to-sklizim.png

Renatin blog: Velikonoce se blíží aneb Co zaseju, to sklízím

23.03.2018Jasně že si můžete pořídit velikonoční výzdobu v obchodě. Ale není větší potěšení, když si vypěstujete a vyrobíte jarní dekorace po svém? Zvlášť s dětmi či vnoučaty pak můžete radost z vlastního díla znásobit. Já se tradičně pustím do těchto krás...
osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?