Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyJakých “éček“ v potravinách se nemusíme obávat, protože se běžně vyskytují v přírodě?
jakych-ecek-v-potravinach-se-nemusime-obavat-protoze-se-bezne-vyskytuji-v-prirode.jpg

Jakých “éček“ v potravinách se nemusíme obávat, protože se běžně vyskytují v přírodě?

Zveřejněno: 27.05.2015

Ne všechny látky, které se přidávají do potravin, se vyrábí uměle. Některé se běžně vyskytují v přírodě a lidé jen využívají jejich přirozené vlastnosti. Jsou to třeba zelená barviva z rostlin, která se kromě potravin přidávají taky do ústních vod a deodorantů. A věděli jste, že jako zdraví neškodné barvivo se používá i vitamín B2? 

Jednou z takových přírodních látek je třeba barvivo kurkumin E100. Je to přírodní látka, která potravinám dodává žlutou a oranžovou barvu. Často se přidává do pečiva, protože díky ní získá příjemně žlutou barvu, která připomíná žloutky. Jak už jeho název napovídá, získává se kurkumin ze sušených oddenků a kořenů rostliny kurkuma. „Éčko“ může být i „béčko“

Další neškodné zeleno-žluté barvivo má kód E101 a jmenuje se riboflavin. Pokud vám název riboflavin připomíná vitamín skupiny B, tak se nemýlíte. Je to skutečně látka, kterou označujeme taky jako vitamín B2. Často se přidává do cereálií, arašídového másla, pečiva, těstovin nebo pudinků.

Pokud výrobce potravin potřebuje svým výrobkům dodat zelenou barvu, může použít látku, která má v Evropské unii kód E140. Pod tímto kódem jsou v evropském systému zařazeny chlorofyly a chlorofyliny. Přírodní zelené pigmenty se běžně vyskytují v zelené listové zelenině, jako je třeba špenát. Získávají se louhováním z travin, vojtěšky a dalších rostlin. Setkáme se s nimi v cukrovinkách, žvýkačkách, ale taky v instantních polévkách. Logicky hlavně v těch, které mají mít zelenou barvu, jako je třeba hrášková nebo špenátová. 

Doporučujeme


jak-se-chranit-pred-nemocemi-spinavych-rukou.png

Jak se chránit před nemocemi špinavých rukou

29.01.2018Vedli nás k tomu už od dětství: umyj si ruce před jídlem a po použití toalety. Pokud jste si tuto vštěpovanou radu vzali k srdci, dobře pro vás. Výrazně tím omezujete riziko řady vážných nemocí. Chřipka, žloutenka typu A, toxoplazmóza, listerióza, ale i běžnější rýma a nachlazení se vám můžou vyhnout, pokud věnujete pouhých 20 vteřin této základní hygieně.
proc-ma-pro-vas-laboratorni-vysetreni-smysl.png

Proč má pro vás laboratorní vyšetření smysl

10.08.2018Berete návštěvu lékaře spojenou s laboratorním vyšetřením jako nutnost nebo běžnou rutinu? Možná netušíte, jak cenné údaje o vašem těle může poskytnout, co se děje v zákulisí odběrového pracoviště a jak můžete výsledek vyšetření sami ovlivnit.
proc-je-patek-trinacteho-smolny.png

Proč je pátek třináctého smolný

13.04.2018Tento den je u mnoha lidí zažitý jako nešťastný. Očekávání katastrofy ji však možná ještě více přivolává, protože jak se říká, všechno začíná v hlavě. Obavy může následovat nervózní chování, které k neštěstí přispěje nebo ho způsobí.