Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyJakých “éček“ v potravinách se nemusíme obávat, protože se běžně vyskytují v přírodě?
jakych-ecek-v-potravinach-se-nemusime-obavat-protoze-se-bezne-vyskytuji-v-prirode.jpg

Jakých “éček“ v potravinách se nemusíme obávat, protože se běžně vyskytují v přírodě?

Zveřejněno: 27.05.2015

Ne všechny látky, které se přidávají do potravin, se vyrábí uměle. Některé se běžně vyskytují v přírodě a lidé jen využívají jejich přirozené vlastnosti. Jsou to třeba zelená barviva z rostlin, která se kromě potravin přidávají taky do ústních vod a deodorantů. A věděli jste, že jako zdraví neškodné barvivo se používá i vitamín B2? 

Jednou z takových přírodních látek je třeba barvivo kurkumin E100. Je to přírodní látka, která potravinám dodává žlutou a oranžovou barvu. Často se přidává do pečiva, protože díky ní získá příjemně žlutou barvu, která připomíná žloutky. Jak už jeho název napovídá, získává se kurkumin ze sušených oddenků a kořenů rostliny kurkuma. „Éčko“ může být i „béčko“

Další neškodné zeleno-žluté barvivo má kód E101 a jmenuje se riboflavin. Pokud vám název riboflavin připomíná vitamín skupiny B, tak se nemýlíte. Je to skutečně látka, kterou označujeme taky jako vitamín B2. Často se přidává do cereálií, arašídového másla, pečiva, těstovin nebo pudinků.

Pokud výrobce potravin potřebuje svým výrobkům dodat zelenou barvu, může použít látku, která má v Evropské unii kód E140. Pod tímto kódem jsou v evropském systému zařazeny chlorofyly a chlorofyliny. Přírodní zelené pigmenty se běžně vyskytují v zelené listové zelenině, jako je třeba špenát. Získávají se louhováním z travin, vojtěšky a dalších rostlin. Setkáme se s nimi v cukrovinkách, žvýkačkách, ale taky v instantních polévkách. Logicky hlavně v těch, které mají mít zelenou barvu, jako je třeba hrášková nebo špenátová. 

Doporučujeme


nevite-ktere-pylove-alergeny-vas-trapi-zajdete-si-na-krevni-test.jpg

Nevíte, které pylové alergeny vás trápí? Zajděte si na krevní test.

03.06.2019Rok se s rokem sešel a opět tu máme bujaré jarní období. S probouzením přírody se vzduchem začíná šířit také velké množství alergenů, které dle údajů České společnosti alergologie a klinické imunologie negativně ovlivňuje zdraví až 2,5 milionu Čechů. Nejpočetnější skupina alergiků je citlivá na pyly trav a břízy, kterých je ovzduší plné v období od března do května. Trpíte-li na jaře častým kýcháním, rýmou, bolestmi hlavy či svěděním očí, pravděpodobně máte alergii na některé z pylů.
9-duvodu-proc-byste-si-meli-nechat-preventivne-vysetrit-jatra.jpg

9 důvodů, proč byste si měli nechat preventivně vyšetřit játra

08.03.2019Největší vnitřní orgán lidského těla, který zastává mnoho nezastupitelných funkcí. Detoxikuje organismus, vyrábí žluč, převádí živiny ze stravy, čistí toxiny z krve, rozkládá tuky, alkohol a mnohé další. Řeč je o játrech, která jsou v České republice druhým nejčastěji transplantovaným orgánem. Jaterní onemocnění totiž může léta probíhat skrytě a projevit se až v pozdní fázi, kdy je léčba již velmi obtížná. Důvodů častého selhání jater je mnoho, lze mu ale předcházet, a to především zdravou životosprávou v kombinaci s pravidelnou kontrolou jejich stavu krevním testem. Z jakých důvodů byste si na vyšetření měli určitě zajít?
jak-spravne-vytahnout-kliste.jpg

Jak správně vytáhnout klíště?

06.05.2019S příchodem teplejších měsíců se po zimě probouzí klíšťata, a tím opět roste riziko nákazy některou ze závažných nemocí, jež přenášejí. Nejčastěji se jedná o lymeskou borreliózu a klíšťovou encefalitidu. Když na sobě přisáté klíště odhalíte, nejdůležitějšími faktory jsou čas a správný postup při odstranění parazita – nesprávnou manipulací si totiž můžete přivodit infekci. Klíštěte je nutné se zbavit co nejdříve, virem klíšťové encefalitidy se můžete nakazit již po dvou hodinách od přisátí. Při podezření na infekci případné onemocnění potvrdí, nebo vyvrátí laboratorní test krve.