Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyJaký typ cvičení pomůže při problémech s křečovými žilami?
jaky-typ-cviceni-pomuze-pri-problemech-s-krecovymi-zilami.jpg

Jaký typ cvičení pomůže při problémech s křečovými žilami?

Zveřejněno: 22.06.2015

Křečové žíly nejsou jen estetický problém, ale přinášejí s sebou i závažné zdravotní problémy. Můžou se zanítit, další komplikací jsou bércové vředy a v neposlední řadě životu nebezpečná trombóza. Proto se vyplatí začít křečové žíly léčit co nejdřív. V pokročilém stavu už je nutná chirurgická léčba. V počátečních fázích ale hodně pomáhá pohyb. Jak na to? 

Pokud máte křečové žíly, rozhodně byste se měli vyvarovat dlouhého stání nebo sezení. Při sedavém zaměstnání zkuste každou hodinu vstát a trochu se projít. I kdybyste si měli jít jen uvařit čaj nebo několikrát obejít místnost, je to pořád lepší než nepřetržité sezení. Vsedě aspoň kývejte nohama, kružte chodidly, a pokud je to možné, dejte si občas nohy do zvýšené polohy, abyste omezili hromadění krve. Když musíte naopak v zaměstnání dlouhodobě stát, zkuste přenášet váhu z jedné nohy na druhou a hýbejte špičkami. Ideální je rozpumpovat co nejčastěji krev v dolních končetinách.

Pacienti s křečovými žilami by proto měli chodit často na procházky, jezdit rekreačně na kole nebo chodit pravidelně plavat. Pokud jsou pro vás podobné aktivity moc náročné nebo je nestíháte, pomáhá i jednoduchý cvik, při kterém simulujete jízdu na kole vleže na zádech. Takové šlapání vleže na pár minut stihnete v klidu každý den.

Zcela nevhodné jsou pro lidi s křečovými žilami ty aktivity, které zahrnují prudké změny pohybů a vysokou silovou zátěž. Lidé s křečovými žilami by se proto měli vyhýbat vzpírání, zvedání činek a statickému posilování. Vhodný není ani squash nebo tenis. V pokročilém stádiu se nedoporučuje ani sjezdové lyžování.     

Doporučujeme


ktere-caje-muzete-pit-kazdy-den.png

Které čaje můžete pít každý den?

31.07.2018Možná někdy marně přemýšlíte, co by vám pomohlo zbavit se únavy, podrážděnosti nebo bolesti hlavy. Přitom řešení může být překvapivě snadné. Napít se. Na vodě totiž závisí fungování všech orgánových systémů. Proč neosvěžit pitný režim, abyste tekutiny doplňovali s chutí?
stitna-zlaza-u-zvirat-nebezpecny-a-drahy-nepritel.png

Štítná žláza u zvířat – nebezpečný a drahý nepřítel

20.03.2018Ročně Češi vynaloží až dvě miliardy korun na zdravotní péči o domácí mazlíčky. Stejně jako u lidí přitom pouhý krevní rozbor napoví, co zvíře trápí, a lze tedy včas zahájit léčbu, která pak může být nejen účinnější, ale i levnější. Jak ukazují zjištění laboratoří synlab czech, velmi častým problémem psů i koček je onemocnění štítné žlázy. Často však u nich bývá odhaleno pozdě a o zvíře tak není adekvátně postaráno.
renatin-blog-poznejte-me-overene-pecovatele-o-zdravou-pokozku.png

Renatin blog: Poznejte mé ověřené pečovatele o zdravou pokožku

08.04.2018Atopický ekzém, akné, lupénka... Pokud máte štěstí, o těchto kožních problémech jste možná jen slyšeli. Kdo je zažil na vlastní kůži, ví, jak jsou úporné. Omezují nejen fyzicky, ale i psychicky. Člověk se za ně jednoduše stydí.