Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyJak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod
jak-promenit-prilohu-ve-skvely-hlavni-chod.png

Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod

Zveřejněno: 16.02.2018

Spousta lidí má zeleninu zažitou jako přílohu k masu nebo součást salátu. Přitom obzvlášť v zimě se s ní dá kouzlit na nejrůznější způsoby. Zaměřte se na druhy, které jsou u nás doma, jako je například růžičková kapusta, červená řepa, mrkev či celer. A protože bychom měli denně sníst kolem 400 gramů zeleniny, je skvělý nápad připravit si ji jako hlavní chod. Naše recepty zasytí, zahřejí a zároveň dodají potřebné živiny.

Restovaná zelenina se zelenou natí

Očistěte brambory, cuketu, růžičkovou kapustu a řepu. Oloupejte celer a mrkev. Zeleninu nakrájejte na podobně velké kusy a orestujte na olivovém oleji. Poté ji ještě zhruba 15 minut pečte v troubě a hotovou ozdobte snítky čerstvého kopru.

Zapečená růžičková kapusta se sýrem

Kapustičky pět minut povařte v osolené vodě, poté propláchněte studenou vodou. Překrájejte je na poloviny a nasypte do pekáče. Navrch dejte na kousky nakrájenou mozzarellu a goudu. Opepřete, zakápněte olivovým olejem a pečte zhruba 15 minut v troubě.

TIP: Pro naše tělo je přirozená konzumace plodin, které se u nás po staletí pěstují. Proto dejte přednost lokálním druhům zeleniny. Dodají vám zdraví prospěšné látky jako vitaminy, minerály, enzymy a vlákninu, jež v tomto období potřebujeme.

Zdravé sladkosti, které musíte ochutnat

Top 5 zdravých druhů ovoce dostupných i v zimě

Doporučujeme


soutez-ukaz-knir-o-5-phi-testu.jpg

Soutěž „Ukaž knír“ o 5 PHI testů

14.11.2018Listopad je již tradičně měsícem boje proti rakovině prostaty, kterou v České republice ročně onemocní téměř 8 000 mužů. U této příležitosti si pánové po celém světě pečlivě pěstují svůj knír, čímž dávají najevo, že jsou součástí hnutí, které se snaží změnit tvář mužského zdraví k lepšímu. SYNLAB tuto iniciativu podporuje, a proto vyhlašujeme soutěž o pět testů PHI, které slouží k určení indexu zdravé prostaty.
zjistete-sve-alergie-skutecne-setrnou-metodou.png

Zjistěte své alergie skutečně šetrnou metodou

10.08.2018Alergie dokážou potrápit. Často jde o celoživotní onemocnění, které může propuknout jak v dětství, tak v dospělém věku. Nutností pro správnou diagnózu a léčbu je odhalení konkrétních alergenů.
jake-bohatstvi-se-skryva-v-konopnem-seminku.png

Jaké bohatství se skrývá v konopném semínku

16.03.2018Konopí má možná pověst rostliny s omamnými účinky, ale nenechte se mýlit. V technickém konopí pro léčebné využití nenajdete prakticky žádné psychoaktivní THC. Oproti tomu obsahuje kanabidiol (CBD). Tato látka zpomaluje buněčné stárnutí, je vysoce protizánětlivá, působí na bolestivá onemocnění, například artritidu. Pomáhá také při epilepsii, problémech se spaním a depresích.