Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyJak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod
jak-promenit-prilohu-ve-skvely-hlavni-chod.png

Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod

Zveřejněno: 16.02.2018

Spousta lidí má zeleninu zažitou jako přílohu k masu nebo součást salátu. Přitom obzvlášť v zimě se s ní dá kouzlit na nejrůznější způsoby. Zaměřte se na druhy, které jsou u nás doma, jako je například růžičková kapusta, červená řepa, mrkev či celer. A protože bychom měli denně sníst kolem 400 gramů zeleniny, je skvělý nápad připravit si ji jako hlavní chod. Naše recepty zasytí, zahřejí a zároveň dodají potřebné živiny.

Restovaná zelenina se zelenou natí

Očistěte brambory, cuketu, růžičkovou kapustu a řepu. Oloupejte celer a mrkev. Zeleninu nakrájejte na podobně velké kusy a orestujte na olivovém oleji. Poté ji ještě zhruba 15 minut pečte v troubě a hotovou ozdobte snítky čerstvého kopru.

Zapečená růžičková kapusta se sýrem

Kapustičky pět minut povařte v osolené vodě, poté propláchněte studenou vodou. Překrájejte je na poloviny a nasypte do pekáče. Navrch dejte na kousky nakrájenou mozzarellu a goudu. Opepřete, zakápněte olivovým olejem a pečte zhruba 15 minut v troubě.

TIP: Pro naše tělo je přirozená konzumace plodin, které se u nás po staletí pěstují. Proto dejte přednost lokálním druhům zeleniny. Dodají vám zdraví prospěšné látky jako vitaminy, minerály, enzymy a vlákninu, jež v tomto období potřebujeme.

Zdravé sladkosti, které musíte ochutnat

Top 5 zdravých druhů ovoce dostupných i v zimě

Doporučujeme


pali-vas-casto-zaha.png

Pálí vás často žáha?

05.10.2018Možná trpíte refluxní chorobou, při které se žaludeční šťávy dostávají do jícnu a úst. Nejste v tom sami, podobné problémy má přinejmenším každý desátý člověk. Nemocní přitom často vůbec netuší, že i jejich další zdravotní komplikace jako třeba chronický kašel či chrápání způsobuje právě reflux. Ještě nedávno byla diagnostika této choroby poměrně nepříjemná, dnes už je však k dispozici jednoduchý a bezbolestný test, který onemocnění a jeho závažnost spolehlivě odhalí ze vzorku slin.
predstavujeme-nej-limonadu-letosniho-leta.png

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

22.06.2018Dulenka neboli levandule patří mezi oblíbené jedlé rostliny a poslední dobou čím dál častěji nachází své místo právě v kuchyni. Modrofialové květy se přidávají do dezertů, sušenek, marmelád, polévek nebo jako součást marinád k masu. Punc originality má levandulový drink z vlastnoručně vyrobeného sirupu, který potěší vaše smysly.
pet-rad-jak-se-pripravit-na-odber-krve.jpg

Pět rad, jak se připravit na odběr krve

28.11.2018Krevní test dokáže odhalit spoustu potíží, od banálních infekcí až po závažná onemocnění. Díky preventivnímu vyšetření je můžete začít řešit dříve, než se rozvinou a zkomplikují. Pro správné vyhodnocení výsledků je důležitá kvalita krevního rozboru, na kterou může mít vliv celá řada maličkostí. Je jasné, že sladká limonáda zvedne hladinu krevního cukru, výsledky ale může ovlivnit například i rozčilení nebo chůze do schodů. Na odběr krve je proto dobré chodit v co nejlepší náladě a mít při tom na paměti několik základních doporučení. Čeho je tedy dobré se před odběrem vyvarovat?