Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyGlutaman sodný – nejpoužívanější dochucovadlo s velmi špatnou pověstí
glutaman-sodny-nejpouzivanejsi-dochucovadlo-s-velmi-spatnou-povesti.jpg

Glutaman sodný – nejpoužívanější dochucovadlo s velmi špatnou pověstí

Zveřejněno: 20.05.2015

Nejpoužívanějším a zároveň nejčastěji diskutovaným dochucovadlem ze všech je glutaman sodný. Látka, která mnohonásobně zvýrazňuje původní chuť a vůni pokrmů, se hodně využívá hlavně v asijské kuchyni. O jakých negativech se v souvislosti s ním mluví? 

Vysoké koncentrace glutamanu najdete v sójové omáčce a polévkových kořeních. Bílá krystalická látka s charakteristickou masovou chutí se často přidává taky do konzerv, smažených bramborových lupínků, klobás, párků, salámů a nakládaných rybích výrobků. Na obalech výrobků ho najdete pod označením E621.

V jakém případě byste se měli glutamanu vyhýbat? Výživoví odborníci doporučují, aby se potravin s glutamanem vyvarovaly malé děti, těhotné, kojící ženy a lidé s cévními chorobami. Zejména v Asii se vedle sladké, kyselé, hořké a slané označuje glutaman za pátou základní chuť. Používá se pro ni výraz umami. V Japonsku se používá jako ochucovadlo už od počátku 20. století, do USA a Evropy se ve větší míře rozšířil až po druhé světové válce.

Glutaman sodný je velmi sledovanou látkou a dodnes trvá řada výzkumů, které mají přesně zjistit, jaký vliv má konzumace uměle vyráběného glutamanu na lidský organismus. Žádné naprosto jasné výsledky ale zatím nejsou k dispozici. Mluví se však o tom, že by mohl negativně ovlivňovat nervovou soustavu a možná zpomalovat spalování tuků, čímž by přispíval k obezitě. 

Doporučujeme


osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

14.09.2017Společnost synlab czech představuje laboratorní péči nové generace a zájemcům nyní nabízí své služby také prostřednictvím e-shopu. Naši odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření navržené tak, abyste dostali ucelený přehled o svém zdraví. Balíčky pokrývají nejčastější civilizační onemocnění a zároveň nabízejí i některá vyšetření, která nejsou začleněna do systému veřejného zdravotního pojištění.
renatin-blog-6-tipu-pro-perfektni-piknik.png

Renatin blog: 6 tipů pro perfektní piknik

03.05.2018Podle mě se dá „rozbít deka“ téměř všude, kde je zeleň, dobrý výhled a čerstvý vzduch. S oblibou piknikuji klidně jen pár kroků od domu, nevadí mi ruch města, ale své kouzlo má i romantický zámecký park nebo louka v přírodě.