Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyGlutaman sodný – nejpoužívanější dochucovadlo s velmi špatnou pověstí
glutaman-sodny-nejpouzivanejsi-dochucovadlo-s-velmi-spatnou-povesti.jpg

Glutaman sodný – nejpoužívanější dochucovadlo s velmi špatnou pověstí

Zveřejněno: 20.05.2015

Nejpoužívanějším a zároveň nejčastěji diskutovaným dochucovadlem ze všech je glutaman sodný. Látka, která mnohonásobně zvýrazňuje původní chuť a vůni pokrmů, se hodně využívá hlavně v asijské kuchyni. O jakých negativech se v souvislosti s ním mluví? 

Vysoké koncentrace glutamanu najdete v sójové omáčce a polévkových kořeních. Bílá krystalická látka s charakteristickou masovou chutí se často přidává taky do konzerv, smažených bramborových lupínků, klobás, párků, salámů a nakládaných rybích výrobků. Na obalech výrobků ho najdete pod označením E621.

V jakém případě byste se měli glutamanu vyhýbat? Výživoví odborníci doporučují, aby se potravin s glutamanem vyvarovaly malé děti, těhotné, kojící ženy a lidé s cévními chorobami. Zejména v Asii se vedle sladké, kyselé, hořké a slané označuje glutaman za pátou základní chuť. Používá se pro ni výraz umami. V Japonsku se používá jako ochucovadlo už od počátku 20. století, do USA a Evropy se ve větší míře rozšířil až po druhé světové válce.

Glutaman sodný je velmi sledovanou látkou a dodnes trvá řada výzkumů, které mají přesně zjistit, jaký vliv má konzumace uměle vyráběného glutamanu na lidský organismus. Žádné naprosto jasné výsledky ale zatím nejsou k dispozici. Mluví se však o tom, že by mohl negativně ovlivňovat nervovou soustavu a možná zpomalovat spalování tuků, čímž by přispíval k obezitě. 

Doporučujeme


cisla-nelzou-je-mene-infarktu-a-astmatu.png

Čísla nelžou! Je méně infarktů a astmatu

29.05.2018Negativní dopady kouření jsou v dnešní době všem dobře známé. Přesto rok od jeho zákazu v českých restauracích a dalších veřejných prostorách přetrvávají snahy o změkčení protikuřáckého zákona.
renatin-blog-zkuste-plank-cviceni-pro-lenochy-s-vydrzi.png

Renatin blog: Zkuste plank – cvičení pro lenochy s výdrží

09.03.2018O nejrůznější výzvy není na Facebooku nouze. Tuhle mě zaujala jedna, slibující celkové zpevnění postavy, a především středu těla. Pouze jedním cvikem, který navíc vypadá naprosto jednoduše. A že v této pozici máte za měsíc umět vydržet kolem 2–5 minut? Proč ne... Však to je tolik času, kolik zabere ranní hygiena. Pohoda!
neobjasnene-zdravotni-potize-na-vine-muze-byt-potravinova-intolerance.jpg

Neobjasněné zdravotní potíže? Na vině může být potravinová intolerance

05.10.2018Zažívací problémy, bolesti hlavy a kloubů, akné, únava. Seznam potíží, které může způsobovat potravinová intolerance, je však mnohem delší. Málokdo by hádal, že může být příčinou i takových problémů jako nespavost, snížená imunita, úzkostné stavy či deprese. Spolehlivou metodou k odhalení potravinové intolerance je krevní test, který identifikuje konkrétní problematické potraviny a umožní tak další léčbu.