Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyGlutaman sodný – nejpoužívanější dochucovadlo s velmi špatnou pověstí
glutaman-sodny-nejpouzivanejsi-dochucovadlo-s-velmi-spatnou-povesti.jpg

Glutaman sodný – nejpoužívanější dochucovadlo s velmi špatnou pověstí

Zveřejněno: 20.05.2015

Nejpoužívanějším a zároveň nejčastěji diskutovaným dochucovadlem ze všech je glutaman sodný. Látka, která mnohonásobně zvýrazňuje původní chuť a vůni pokrmů, se hodně využívá hlavně v asijské kuchyni. O jakých negativech se v souvislosti s ním mluví? 

Vysoké koncentrace glutamanu najdete v sójové omáčce a polévkových kořeních. Bílá krystalická látka s charakteristickou masovou chutí se často přidává taky do konzerv, smažených bramborových lupínků, klobás, párků, salámů a nakládaných rybích výrobků. Na obalech výrobků ho najdete pod označením E621.

V jakém případě byste se měli glutamanu vyhýbat? Výživoví odborníci doporučují, aby se potravin s glutamanem vyvarovaly malé děti, těhotné, kojící ženy a lidé s cévními chorobami. Zejména v Asii se vedle sladké, kyselé, hořké a slané označuje glutaman za pátou základní chuť. Používá se pro ni výraz umami. V Japonsku se používá jako ochucovadlo už od počátku 20. století, do USA a Evropy se ve větší míře rozšířil až po druhé světové válce.

Glutaman sodný je velmi sledovanou látkou a dodnes trvá řada výzkumů, které mají přesně zjistit, jaký vliv má konzumace uměle vyráběného glutamanu na lidský organismus. Žádné naprosto jasné výsledky ale zatím nejsou k dispozici. Mluví se však o tom, že by mohl negativně ovlivňovat nervovou soustavu a možná zpomalovat spalování tuků, čímž by přispíval k obezitě. 

Doporučujeme


9-duvodu-proc-byste-si-meli-nechat-preventivne-vysetrit-jatra.jpg

9 důvodů, proč byste si měli nechat preventivně vyšetřit játra

08.03.2019Největší vnitřní orgán lidského těla, který zastává mnoho nezastupitelných funkcí. Detoxikuje organismus, vyrábí žluč, převádí živiny ze stravy, čistí toxiny z krve, rozkládá tuky, alkohol a mnohé další. Řeč je o játrech, která jsou v České republice druhým nejčastěji transplantovaným orgánem. Jaterní onemocnění totiž může léta probíhat skrytě a projevit se až v pozdní fázi, kdy je léčba již velmi obtížná. Důvodů častého selhání jater je mnoho, lze mu ale předcházet, a to především zdravou životosprávou v kombinaci s pravidelnou kontrolou jejich stavu krevním testem. Z jakých důvodů byste si na vyšetření měli určitě zajít?
nadmerne-padani-vlasu-se-da-resit-vcasnou-lecbou.jpg

Nadměrné padání vlasů se dá řešit včasnou léčbou

03.06.2019Padání vlasů je přirozenou součástí výměny vlasového porostu. Zdravému člověku běžně vypadne 50 až 80 vlasů za den. O nadměrném padání vlasů zvaném alopecie hovoříme v případě denního úbytku vyššího než 100 vlasů. Vlasy mohou řídnout a vypadávat rovnoměrně po celé hlavě, nebo zanechávat viditelné, jasně ohraničené lysinky. Oba typy nadměrného padání vlasů postihují muže i ženy a mohou být dědičné, přirozeně doprovázet stárnutí, ale také poukazovat na hormonální nerovnováhu nebo infekční či autoimunitní onemocnění. V případě zaznamenání většího úbytku vlasů je na místě navštívit praktického nebo kožního lékaře, který pomůže stanovit příčinu a určí vhodnou léčbu.
kocky-a-ledviny-proc-je-nutna-preventivni-pece.jpg

Kočky a ledviny – proč je nutná preventivní péče?

13.07.2018Kočky se nebojí žádné šarvátky a většinou z nich také vyváznou bez úhony, jako by doopravdy měly devět životů. Jednu neviditelnou slabinu ale sdílejí všechny z nich – ledviny, respektive závažné onemocnění ledvin, které může vyústit až v jejich kompletní selhání. Zákeřnost tohoto onemocnění spočívá v tom, že jeho příznaky jsou viditelné až ve chvíli, kdy už je pozdě. Spolehlivým způsobem, jak toto onemocnění včas odhalit, je laboratorní test krve nebo moči.