Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyDýně, kapusta, cukety, květák – jak prospívá sezónní zelenina zdraví?
dyne-kapusta-cukety-kvetak-jak-prospiva-sezonni-zelenina-zdravi.jpg

Dýně, kapusta, cukety, květák – jak prospívá sezónní zelenina zdraví?

Zveřejněno: 16.09.2015

Vařte z primárních surovin, omezte konzumaci polotovarů a přidejte do jídelníčku víc ovoce a zeleniny. To je jednoduchý návod, jak jíst lépe a zdravěji. Teď na podzim je ideální čas s tímhle zdravějším jídelníčkem začít. V prodeji je totiž celá řada sezónní zeleniny a ovoce. Dýně, růžičková kapusta, cukety, květák. Jak prospívají našemu zdraví? 

Vařte z primárních surovin, omezte konzumaci polotovarů a přidejte do jídelníčku víc ovoce a zeleniny. To je jednoduchý návod, jak jíst lépe a zdravěji. Teď na podzim je ideální čas s tímhle zdravějším jídelníčkem začít. V prodeji je totiž celá řada sezónní zeleniny a ovoce. Dýně, růžičková kapusta, cukety, květák. Jak prospívají našemu zdraví?

Dýně

Oranžová tykvovitá zelenina je bohatá na draslík, vápník, hořčík, zinek a železo. Obsahuje velké množství vlákniny, provitamin A, vitamin C a vitaminy skupiny B. Díky nízkému obsahu sodíku a vysokému obsahu draslíku je dýně ideální potravina pro lidi trpící kardiovaskulárními a ledvinovými chorobami. Kromě dužiny se dají konzumovat také dýňová semena a dýňový olej, které jsou dobrým zdrojem zinku.

Růžičková kapusta

Tato košťálová zelenina v sobě skrývá velké množství vitaminu C a vitaminu B1, který je důležitý pro správné fungování nervové soustavy. Pokud se s přicházejícím podzimem cítíte víc podráždění a unavení, je růžičková kapusta ta pravá potravina pro vás. Potřeba vitaminu B1 stoupá v těhotenství, a proto je tato zelenina vhodná také pro všechny nastávající maminky.

Cuketa

Pokud chcete z cuket získat maximum zdraví prospěšných látek, neloupejte je a konzumujte je i se slupkou. Hlavně ve slupce jsou obsaženy A, E a vitaminy skupiny B. Protože cuketa obsahuje víc než 90 % vody je ideální pro všechny, kdo se snaží snížit svou hmotnost. Lepší je vybírat si menší plody, ve kterých je koncentrováno větší množství živin, a mají plnější chuť.

Květák

Vápník, mangan, hořčík, vitamin C, vitamin E, vitaminy skupiny B a samozřejmě vláknina. Chcete-li z květáku připravit skutečně zdravé jídlo, zapomeňte na oblíbené smažení v trojobalu. Mnohem zdravější je připravit květák v páře nebo ho zapéct například se sýrem a bramborem. Kvůli vyššímu obsahu purinů, které v metabolismu oxidují na kyselinu močovou, se nedoporučuje, aby květák ve větším množství konzumovali lidé, kteří trpí dnou.

Doporučujeme


jak-se-chranit-pred-nemocemi-spinavych-rukou.png

Jak se chránit před nemocemi špinavých rukou

29.01.2018Vedli nás k tomu už od dětství: umyj si ruce před jídlem a po použití toalety. Pokud jste si tuto vštěpovanou radu vzali k srdci, dobře pro vás. Výrazně tím omezujete riziko řady vážných nemocí. Chřipka, žloutenka typu A, toxoplazmóza, listerióza, ale i běžnější rýma a nachlazení se vám můžou vyhnout, pokud věnujete pouhých 20 vteřin této základní hygieně.
jak-se-branit-inhalacnim-alergenum.jpg

Jak se bránit inhalačním alergenům

20.11.2018Při alergickém onemocnění je obecně nejvhodnější prevencí vyloučení kontaktu s alergeny. V případě inhalačních alergenů to může být poměrně obtížný úkol, šíří se totiž vzduchem a vyskytují se venku i v domácnosti, některé dokonce celoročně. Potíží většiny alergiků navíc je, že jsou přecitlivělí na více alergenů zároveň. Někdy tak bývá složité rozeznat pravou příčinu příznaků. V takových případech může být spolehlivým ukazatelem rozbor krve. Následně je vhodné dodržovat určitá preventivní opatření a kontakt s alergeny díky nim téměř vyloučit, či alespoň významně omezit. Konkrétní doporučení se liší podle typu alergenu, jedno je ale spojuje: pravidelný a důsledný úklid domova.
proc-nepodcenovat-spalnicky.png

Proč nepodceňovat spalničky

10.05.2018Spalničky patří mezi nejvíce nakažlivé infekce. Dříve je lékaři považovali za téměř vymýcené, v současné době však dochází k návratu této nemoci.