Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyDarujte zdraví se startovacím balíčkem vyšetření
darujte-zdravi-se-startovacim-balickem-vysetreni.png

Darujte zdraví se startovacím balíčkem vyšetření

Zveřejněno: 11.12.2017

Myslíte si, že dokážete správně poslouchat své tělo? Některé příznaky zdravotních potíží bývají tak nenápadné, že je ani nemusíte zpozorovat. Anebo možná pociťujete obtíže, nad kterými mávnete rukou. Přičítáte je například únavě či podráždění. Jejich původ však může být hlubší a odhalí ho pouze rozbor krve. Zajít na odběr zabere jen pár minut, a přitom to může doslova zachránit život. A i když se to zdá jako klišé, pamatujte, že zdraví je to nejcennější, co máme, a vždy se vyplatí podchytit případný problém včas.

Chcete dostat základní obraz o svém zdravotním stavu? Dopřejte si důležité, ale jednoduché preventivní vyšetření krve s názvem Startovací balíček. To prověří funkci hned několika orgánů v těle najednou – srdce a cév, jater, slinivky a ledvin. Jaké hodnoty se dozvíte a proč jsou zásadní pro vaše zdraví?

Bez správného fungování posledně jmenovaných, tedy ledvin, se neobejdeme. Jak nefrologové stále upozorňují, nemocné ledviny nebolí. I z tohoto důvodu velké procento Čechů končí na dialýze ze dne na den. V našem vyšetření vám změříme hladinu kreatininu v krevním séru, který ověří funkci ledvin. Pokud je jeho hladina zvýšená, ledviny nefungují správně. Normální hodnoty se pohybují v rozmezí od 44,0 do 84,0 μmol/l u zdravé ženy a mezi 60,0 až 104,0 μmol/l u zdravého muže. 

Podíváme se i na játra. Ta jsou detoxikačním centem našeho těla, proto o ně musíme pečovat. Játra mohou být poškozena alkoholem, žloutenkou, ztučněním nebo cirhózou. V rámci Startovacího balíčku budeme zjišťovat hodnotu GGT. U zdravého muže se pohybuje do 0,84 µkat/l, u zdravé ženy do 0,68 µkat/l.

Cukrovka je onemocnění, které může dlouho probíhat bez příznaků. Bohužel její následky pak bývají velmi nepříjemné. Proto jsme do našeho laboratorního vyšetření zařadili glykémii, tedy stanovení cukru v krvi. Zvýšená hladina krevního cukru nad 7,00 mmol/l stanovená kdykoliv během 24 hodin již signalizuje onemocnění cukrovkou, a proto se musíme mít na pozoru. Normální hodnoty glukózy u dospělého člověka se pohybují od 3,3 do 5,6 mmol/l. 

Srdce má tlouct jako zvon. Avšak vysoká hladina celkového cholesterolu a zdravé srdce a cévy opravdu nejdou dohromady. Vysoká hodnota cholesterolu v krvi přináší velké zdravotní komplikace, například zvýšené riziko srdečního infarktu či mozkové mrtvice. Měli byste vědět, že normální hodnoty celkového cholesterolu se pohybují u žen i mužů do 5,00 mmol/l.

Startovací balíček tak může být prvním krokem ke zdraví a v případě počátečních zdravotních problémů vás nasměruje na konkrétní podrobnější vyšetření. Toto vyšetření ale můžete také zakoupit někomu jinému a věnovat jako dárek, který třeba může pomoci zachránit to nejcennější.

JAK SE OBJEDNAT NA VYŠETŘENÍ

Zaregistrujte se a poté v OBJEDNÁVCE ZDRAVOTNÍCH BALÍČKŮ vyberte Startovací balíček za 150 Kč.

KOMPLETNÍ ZDRAVOTNÍ SERVIS

Při nákupu každého balíčku obdržíte instrukce, jak se chovat před odběrem krve. Vyšetření lze absolvovat na všech odběrových pracovištích synlab czech, přičemž konkrétní pracoviště si vyberete přímo při nákupu balíčku. V případě, že byste laboratorní výsledek rádi konzultovali s lékařem či měli jakékoli doplňující otázky, kontaktujte naši bezplatnou linku na čísle 800 800 234.

Doporučujeme


rakytnik-je-zasobarna-vitaminu-a-posiluje-imunitu.png

Rakytník je zásobárna vitaminů a posiluje imunitu

11.09.2017Jeho latinský název Hippophae má původ ve staré řečtině a zjednodušeně znamená „třpytící se kůň“. Podle pověstí se prý koňům pasoucím se poblíž této dřeviny výborně dařilo a měli krásně lesklou srst. V Rusku mu přezdívají „sibiřský zázrak“ a v tradiční tibetské medicíně patří k oblíbeným prostředkům k regeneraci těla. Jeho plody si ale můžete natrhat i u nás. 
jaka-je-skupina-vaseho-srdce.png

Jaká je skupina vašeho srdce?

10.04.2018Kolik znáte hudebních skupin? Desítky? Stovky? A znáte skupinu, která vám může zachránit život? Podle průzkumu nezná svou krevní skupinu téměř každý druhý Čech.
osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?