Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyCo mají za úkol takzvaná éčka v potravinách? A jaký mají vliv na zdraví?
co-maji-za-ukol-takzvana-ecka-v-potravinach-a-jaky-maji-vliv-na-zdravi.jpg

Co mají za úkol takzvaná éčka v potravinách? A jaký mají vliv na zdraví?

Zveřejněno: 03.04.2015

Lidový název éčko používáme pro širokou škálu látek přidávaných do potravin. Zjednodušeně řečeno éčka zlepšují jejich vlastnosti. Jídlo vydrží déle čerstvé, vypadá hezčí na pohled, má lepší chuť. Někteří lidé se jim snaží co nejvíc vyhýbat. Jiní věří, že právní předpisy zajistí, že se nám do těla dostanou jen ta, která nám neuškodí. Co víte o takzvaných éčkách vy? 

V EU existuje pro potravinářské přídatné látky systém E-kódů. Ten umožňuje rychlou identifikaci těchto látek pomocí čísla, které nahrazuje jejich chemický název. Například pod kódem E 290 se skrývá oxid uhličitý a pod E 460 najdete celulózu. Kompletní seznam všech používaných éček, jejich kódů a látek, které se za nimi skrývají, najdete na informačním portále ministerstva zemědělství bezpecnostpotravin.cz.

Přídatné látky se získávají z různých zdrojů. Některé jsou čistě přírodního původu, jiné se vyrábí synteticky. Mezi přírodní éčka patří třeba kyselina jablečná nebo včelí vosk. Používání přídatných látek přísně regulují zákony, protože potraviny uváděné legálně na trh musejí být bezpečné a zdravotně zcela nezávadné. A to i tehdy, když obsahují větší množství synteticky vyráběných přídatných látek. Nejlepší ale samozřejmě je zařadit do svého jídelníčku co nejvíc syrového ovoce a zeleniny, které žádná éčka neobsahují.

Existují ovšem éčka, která úplně bezproblémová nejsou. Ve většině případů se jedná o chemicky vyráběné látky. U hodně citlivých lidí, alergiků, astmatiků nebo malých dětí mohou takové látky vyvolat zdravotní obtíže. Většinou se jedná o alergické reakce, kopřivky nebo zhoršení stávajících problémů, což může být případ astmatu. Mezi éčka, která nejčastěji způsobují výše zmíněné nežádoucí reakce, patří třeba siřičitany, benzoany, parabeny, azobarviva, glutamát sodný, aspartam a dusičnan sodný.

Všechny potravinářské přídatné látky musí být uvedené na obalech výrobků. Takže pokud víte, že máte s některými éčky problémy nebo se některým chcete z nějakého důvodu vyhnout, vyplatí se vám během nákupu pozorně studovat složení potravin. 

Doporučujeme


predstavujeme-nej-limonadu-letosniho-leta.png

Představujeme NEJ limonádu letošního léta!

22.06.2018Dulenka neboli levandule patří mezi oblíbené jedlé rostliny a poslední dobou čím dál častěji nachází své místo právě v kuchyni. Modrofialové květy se přidávají do dezertů, sušenek, marmelád, polévek nebo jako součást marinád k masu. Punc originality má levandulový drink z vlastnoručně vyrobeného sirupu, který potěší vaše smysly.
jak-se-branit-inhalacnim-alergenum.jpg

Jak se bránit inhalačním alergenům

20.11.2018Při alergickém onemocnění je obecně nejvhodnější prevencí vyloučení kontaktu s alergeny. V případě inhalačních alergenů to může být poměrně obtížný úkol, šíří se totiž vzduchem a vyskytují se venku i v domácnosti, některé dokonce celoročně. Potíží většiny alergiků navíc je, že jsou přecitlivělí na více alergenů zároveň. Někdy tak bývá složité rozeznat pravou příčinu příznaků. V takových případech může být spolehlivým ukazatelem rozbor krve. Následně je vhodné dodržovat určitá preventivní opatření a kontakt s alergeny díky nim téměř vyloučit, či alespoň významně omezit. Konkrétní doporučení se liší podle typu alergenu, jedno je ale spojuje: pravidelný a důsledný úklid domova.
9-duvodu-proc-byste-si-meli-nechat-preventivne-vysetrit-jatra.jpg

9 důvodů, proč byste si měli nechat preventivně vyšetřit játra

08.03.2019Největší vnitřní orgán lidského těla, který zastává mnoho nezastupitelných funkcí. Detoxikuje organismus, vyrábí žluč, převádí živiny ze stravy, čistí toxiny z krve, rozkládá tuky, alkohol a mnohé další. Řeč je o játrech, která jsou v České republice druhým nejčastěji transplantovaným orgánem. Jaterní onemocnění totiž může léta probíhat skrytě a projevit se až v pozdní fázi, kdy je léčba již velmi obtížná. Důvodů častého selhání jater je mnoho, lze mu ale předcházet, a to především zdravou životosprávou v kombinaci s pravidelnou kontrolou jejich stavu krevním testem. Z jakých důvodů byste si na vyšetření měli určitě zajít?