Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyCo mají za úkol takzvaná éčka v potravinách? A jaký mají vliv na zdraví?
co-maji-za-ukol-takzvana-ecka-v-potravinach-a-jaky-maji-vliv-na-zdravi.jpg

Co mají za úkol takzvaná éčka v potravinách? A jaký mají vliv na zdraví?

Zveřejněno: 03.04.2015

Lidový název éčko používáme pro širokou škálu látek přidávaných do potravin. Zjednodušeně řečeno éčka zlepšují jejich vlastnosti. Jídlo vydrží déle čerstvé, vypadá hezčí na pohled, má lepší chuť. Někteří lidé se jim snaží co nejvíc vyhýbat. Jiní věří, že právní předpisy zajistí, že se nám do těla dostanou jen ta, která nám neuškodí. Co víte o takzvaných éčkách vy? 

V EU existuje pro potravinářské přídatné látky systém E-kódů. Ten umožňuje rychlou identifikaci těchto látek pomocí čísla, které nahrazuje jejich chemický název. Například pod kódem E 290 se skrývá oxid uhličitý a pod E 460 najdete celulózu. Kompletní seznam všech používaných éček, jejich kódů a látek, které se za nimi skrývají, najdete na informačním portále ministerstva zemědělství bezpecnostpotravin.cz.

Přídatné látky se získávají z různých zdrojů. Některé jsou čistě přírodního původu, jiné se vyrábí synteticky. Mezi přírodní éčka patří třeba kyselina jablečná nebo včelí vosk. Používání přídatných látek přísně regulují zákony, protože potraviny uváděné legálně na trh musejí být bezpečné a zdravotně zcela nezávadné. A to i tehdy, když obsahují větší množství synteticky vyráběných přídatných látek. Nejlepší ale samozřejmě je zařadit do svého jídelníčku co nejvíc syrového ovoce a zeleniny, které žádná éčka neobsahují.

Existují ovšem éčka, která úplně bezproblémová nejsou. Ve většině případů se jedná o chemicky vyráběné látky. U hodně citlivých lidí, alergiků, astmatiků nebo malých dětí mohou takové látky vyvolat zdravotní obtíže. Většinou se jedná o alergické reakce, kopřivky nebo zhoršení stávajících problémů, což může být případ astmatu. Mezi éčka, která nejčastěji způsobují výše zmíněné nežádoucí reakce, patří třeba siřičitany, benzoany, parabeny, azobarviva, glutamát sodný, aspartam a dusičnan sodný.

Všechny potravinářské přídatné látky musí být uvedené na obalech výrobků. Takže pokud víte, že máte s některými éčky problémy nebo se některým chcete z nějakého důvodu vyhnout, vyplatí se vám během nákupu pozorně studovat složení potravin. 

Doporučujeme


onemocneni-srdce-a-cev-mohou-dlouho-probihat-skryte-odhalte-ho-vcas.jpg

Onemocnění srdce a cév mohou dlouho probíhat skrytě, odhalte ho včas

03.06.2019Kardiovaskulární příhody patří mezi nejčastější příčiny úmrtí v Evropě i v České republice. Infarkt myokardu a mozková mrtvice se kvůli špatnému životnímu stylu vyskytují i u čím dál mladších lidí. Tyto nemoci nemusí být předem snadno odhadnutelné, ne vždy jsou totiž spojeny s typickými příznaky, jako je například vysoký krevní tlak nebo zvýšená hladina cholesterolu v těle. Skryté riziko vzniku závažných srdečních a cévních onemocnění lze ale odhalit speciální laboratorní metodou ze vzorku krve.
pohlidejte-si-zly-cholesterol.jpg

Pohlídejte si „zlý“ cholesterol

08.03.2019Téměř tři čtvrtiny Čechů mají vysokou hladinu cholesterolu v těle. Většina naší populace z toho důvodu čelí hrozbě vážných kardiovaskulárních chorob, jako je například srdeční infarkt. To potvrzují i smutné údaje Ústavu pro zdravotnické informace a statistiku, podle kterých měly vloni tyto choroby v České republice na svědomí 40 % úmrtí. Abyste předešli vzniku takových zdravotních komplikací, je potřeba hlídat si hladiny „hodného“ HDL a „zlého“ LDL cholesterolu v krvi. Rozbor krve je vhodné podstoupit jednou ročně.
nakazenych-klistovou-encefalitidou-a-borreliozou-pribyva.jpg

Nakažených klíšťovou encefalitidou a borreliózou přibývá

04.09.2018Klíště je kvůli nemocem, které přenáší, jedním z nejnebezpečnějších parazitů v České republice. Počet nakažených je u nás nejvyšší v Evropě a každoročně se dál zvyšuje. Ačkoliv se léto chýlí ke konci, klíšťová sezóna je stále v plném proudu. Přečtěte si, jak na tyto parazity můžete vyzrát a vyhnout se tak nebezpečným onemocněním.