Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyChcete vědět, jestli vám nehrozí infarkt? Nechte si zdarma vyšetřit tuky v krvi
chcete-vedet-jestli-vam-nehrozi-infarkt-nechte-si-zdarma-vysetrit-tuky-v-krvi.jpg

Chcete vědět, jestli vám nehrozí infarkt? Nechte si zdarma vyšetřit tuky v krvi

Zveřejněno: 11.08.2014

Nemoci srdce a oběhové soustavy patří mezi největší zabijáky Čechů. Proto společnost synlab do svého preventivního programu Zdraví národa zařadila mimořádně vyšetření výskytu tuků v krvi zdarma. Od 11. do 22. srpna mohou všichni zájemci navštívit odběrové místo společnosti synlab a nechat si vyšetřit krev.

Vyšší hodnoty krevních tuků jsou jedním z rizikových faktorů rozvoje aterosklerózy. Při ní dochází k ukládání tuků ve stěnách tepen a následkem jsou zdravotní komplikace jako ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu nebo mrtvice. Mimořádné čtrnáctidenní testování v rámci projektu Zdraví národa pomůže testovaným odpovědět na otázku, zda mají či nemají zvýšené riziko těchto onemocnění.

Infarkt myokardu postihne v České republice každý rok více než 40 tisíc lidí. 40 % z nich přitom v jeho důsledku umírá. Výjimkou dnes nejsou ani dvaceti či třicetiletí pacienti. Klíčové je, že podobně jako například u chorob jater či ledvin, které Zdraví národa testovalo v předchozích obdobích, ani začínající problémy se srdcem nebo oběhovou soustavou nemusí být zřetelné, protože nebolí.

 

Před odběrem: 10 hodin nekouřit, 12 hodin nejíst, 1–2 dny nepít alkohol

Do dvou dnů Vám přijde výsledek vyšetření na Vaši adresu poštou nebo na odběrové pracoviště, kde Vám byl vzorek odebrán. Fundovaný komentář k výsledkům Vám dodá Váš praktický lékař, který zná vaši celkovou anamnézu. Seznam odběrových míst najdete zde

Doporučujeme


dokonala-dvojice-jahody-a-rebarbora.png

Dokonalá dvojice? Jahody a rebarbora!

25.05.2018Zhruba od poloviny května začíná sezóna rebarbory – zeleniny pro fajnšmekry. Zajímavá je tím, že i když chutná nakysle a zpracovává se jako ovoce, jedná se ve skutečnosti o zeleninu. A ne ledajakou.
ledviny-se-samy-vcas-neozvou.jpg

Ledviny se samy včas neozvou

01.11.2018Zdravotními problémy s tímto nepostradatelným orgánem trpí každý desátý člověk, mnoho z nich o tom ale neví. Ledviny totiž téměř nikdy nebolí a první příznaky jejich onemocnění se začínají objevovat až s velkým zpožděním. O to důležitější je prevence, která spočívá ve zdravém životním stylu, pravidelných prohlídkách u lékaře a testech krve nebo moči.
renatin-blog-6-tipu-pro-perfektni-piknik.png

Renatin blog: 6 tipů pro perfektní piknik

03.05.2018Podle mě se dá „rozbít deka“ téměř všude, kde je zeleň, dobrý výhled a čerstvý vzduch. S oblibou piknikuji klidně jen pár kroků od domu, nevadí mi ruch města, ale své kouzlo má i romantický zámecký park nebo louka v přírodě.