Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyChcete vědět, jestli vám nehrozí infarkt? Nechte si zdarma vyšetřit tuky v krvi
chcete-vedet-jestli-vam-nehrozi-infarkt-nechte-si-zdarma-vysetrit-tuky-v-krvi.jpg

Chcete vědět, jestli vám nehrozí infarkt? Nechte si zdarma vyšetřit tuky v krvi

Zveřejněno: 11.08.2014

Nemoci srdce a oběhové soustavy patří mezi největší zabijáky Čechů. Proto společnost synlab do svého preventivního programu Zdraví národa zařadila mimořádně vyšetření výskytu tuků v krvi zdarma. Od 11. do 22. srpna mohou všichni zájemci navštívit odběrové místo společnosti synlab a nechat si vyšetřit krev.

Vyšší hodnoty krevních tuků jsou jedním z rizikových faktorů rozvoje aterosklerózy. Při ní dochází k ukládání tuků ve stěnách tepen a následkem jsou zdravotní komplikace jako ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu nebo mrtvice. Mimořádné čtrnáctidenní testování v rámci projektu Zdraví národa pomůže testovaným odpovědět na otázku, zda mají či nemají zvýšené riziko těchto onemocnění.

Infarkt myokardu postihne v České republice každý rok více než 40 tisíc lidí. 40 % z nich přitom v jeho důsledku umírá. Výjimkou dnes nejsou ani dvaceti či třicetiletí pacienti. Klíčové je, že podobně jako například u chorob jater či ledvin, které Zdraví národa testovalo v předchozích obdobích, ani začínající problémy se srdcem nebo oběhovou soustavou nemusí být zřetelné, protože nebolí.

 

Před odběrem: 10 hodin nekouřit, 12 hodin nejíst, 1–2 dny nepít alkohol

Do dvou dnů Vám přijde výsledek vyšetření na Vaši adresu poštou nebo na odběrové pracoviště, kde Vám byl vzorek odebrán. Fundovaný komentář k výsledkům Vám dodá Váš praktický lékař, který zná vaši celkovou anamnézu. Seznam odběrových míst najdete zde

Doporučujeme


4-tipy-pro-posileni-imunity-s-vitaminem-d.png

4 tipy pro posílení imunity s vitaminem D

06.02.2018Také vám v zimě chybí sluníčko? Má vliv nejen na psychickou pohodu, ale i na tělesnou kondici.
co-se-doopravdy-deje-behem-spanku.png

Co se doopravdy děje během spánku

22.02.2018Dobrý spánek je pro zdraví nezbytný. Osm hodin je podle odborníků optimální čas odpočinku pro dospělého člověka. Dlouhodobá spánková deprivace může zvyšovat riziko zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby nebo cukrovka.
podcenovany-supervitamin-d-nam-chybi-predevsim-v-zime.jpg

Podceňovaný supervitamín D nám chybí především v zimě

19.11.2018Podle výzkumu Státního zdravotního ústavu chybí vitamín D drtivé většině české populace. Přitom právě „déčko“ chrání naše tělo před infekcemi a běžnými i chronickými nemocemi. Dostatečné množství vitamínu D přispívá ke zdravé funkci srdce, mozku a k dobrému trávení. Nejnovější výzkumy navíc ukazují, že nízká hladina tohoto vitamínu může zvyšovat riziko infarktu a mít negativní vliv na plodnost.