Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyChcete vědět, jestli vám nehrozí infarkt? Nechte si zdarma vyšetřit tuky v krvi
chcete-vedet-jestli-vam-nehrozi-infarkt-nechte-si-zdarma-vysetrit-tuky-v-krvi.jpg

Chcete vědět, jestli vám nehrozí infarkt? Nechte si zdarma vyšetřit tuky v krvi

Zveřejněno: 11.08.2014

Nemoci srdce a oběhové soustavy patří mezi největší zabijáky Čechů. Proto společnost synlab do svého preventivního programu Zdraví národa zařadila mimořádně vyšetření výskytu tuků v krvi zdarma. Od 11. do 22. srpna mohou všichni zájemci navštívit odběrové místo společnosti synlab a nechat si vyšetřit krev.

Vyšší hodnoty krevních tuků jsou jedním z rizikových faktorů rozvoje aterosklerózy. Při ní dochází k ukládání tuků ve stěnách tepen a následkem jsou zdravotní komplikace jako ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu nebo mrtvice. Mimořádné čtrnáctidenní testování v rámci projektu Zdraví národa pomůže testovaným odpovědět na otázku, zda mají či nemají zvýšené riziko těchto onemocnění.

Infarkt myokardu postihne v České republice každý rok více než 40 tisíc lidí. 40 % z nich přitom v jeho důsledku umírá. Výjimkou dnes nejsou ani dvaceti či třicetiletí pacienti. Klíčové je, že podobně jako například u chorob jater či ledvin, které Zdraví národa testovalo v předchozích obdobích, ani začínající problémy se srdcem nebo oběhovou soustavou nemusí být zřetelné, protože nebolí.

 

Před odběrem: 10 hodin nekouřit, 12 hodin nejíst, 1–2 dny nepít alkohol

Do dvou dnů Vám přijde výsledek vyšetření na Vaši adresu poštou nebo na odběrové pracoviště, kde Vám byl vzorek odebrán. Fundovaný komentář k výsledkům Vám dodá Váš praktický lékař, který zná vaši celkovou anamnézu. Seznam odběrových míst najdete zde

Doporučujeme


vymente-jarni-unavu-za-prival-energie.png

Vyměňte jarní únavu za příval energie!

13.03.2018Připadá vám jarní únava jen jako téma k postěžování si kamarádům u kafe? Nemyslete si, vyčerpání organismu po zimě může přepadnout i vás.
nakazenych-klistovou-encefalitidou-a-borreliozou-pribyva.jpg

Nakažených klíšťovou encefalitidou a borreliózou přibývá

04.09.2018Klíště je kvůli nemocem, které přenáší, jedním z nejnebezpečnějších parazitů v České republice. Počet nakažených je u nás nejvyšší v Evropě a každoročně se dál zvyšuje. Ačkoliv se léto chýlí ke konci, klíšťová sezóna je stále v plném proudu. Přečtěte si, jak na tyto parazity můžete vyzrát a vyhnout se tak nebezpečným onemocněním.
renatin-blog-poznejte-me-overene-pecovatele-o-zdravou-pokozku.png

Renatin blog: Poznejte mé ověřené pečovatele o zdravou pokožku

08.04.2018Atopický ekzém, akné, lupénka... Pokud máte štěstí, o těchto kožních problémech jste možná jen slyšeli. Kdo je zažil na vlastní kůži, ví, jak jsou úporné. Omezují nejen fyzicky, ale i psychicky. Člověk se za ně jednoduše stydí.