Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyChcete vědět, jestli vám nehrozí infarkt? Nechte si zdarma vyšetřit tuky v krvi
chcete-vedet-jestli-vam-nehrozi-infarkt-nechte-si-zdarma-vysetrit-tuky-v-krvi.jpg

Chcete vědět, jestli vám nehrozí infarkt? Nechte si zdarma vyšetřit tuky v krvi

Zveřejněno: 11.08.2014

Nemoci srdce a oběhové soustavy patří mezi největší zabijáky Čechů. Proto společnost synlab do svého preventivního programu Zdraví národa zařadila mimořádně vyšetření výskytu tuků v krvi zdarma. Od 11. do 22. srpna mohou všichni zájemci navštívit odběrové místo společnosti synlab a nechat si vyšetřit krev.

Vyšší hodnoty krevních tuků jsou jedním z rizikových faktorů rozvoje aterosklerózy. Při ní dochází k ukládání tuků ve stěnách tepen a následkem jsou zdravotní komplikace jako ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu nebo mrtvice. Mimořádné čtrnáctidenní testování v rámci projektu Zdraví národa pomůže testovaným odpovědět na otázku, zda mají či nemají zvýšené riziko těchto onemocnění.

Infarkt myokardu postihne v České republice každý rok více než 40 tisíc lidí. 40 % z nich přitom v jeho důsledku umírá. Výjimkou dnes nejsou ani dvaceti či třicetiletí pacienti. Klíčové je, že podobně jako například u chorob jater či ledvin, které Zdraví národa testovalo v předchozích obdobích, ani začínající problémy se srdcem nebo oběhovou soustavou nemusí být zřetelné, protože nebolí.

 

Před odběrem: 10 hodin nekouřit, 12 hodin nejíst, 1–2 dny nepít alkohol

Do dvou dnů Vám přijde výsledek vyšetření na Vaši adresu poštou nebo na odběrové pracoviště, kde Vám byl vzorek odebrán. Fundovaný komentář k výsledkům Vám dodá Váš praktický lékař, který zná vaši celkovou anamnézu. Seznam odběrových míst najdete zde

Doporučujeme


co-se-doopravdy-deje-behem-spanku.png

Co se doopravdy děje během spánku

22.02.2018Dobrý spánek je pro zdraví nezbytný. Osm hodin je podle odborníků optimální čas odpočinku pro dospělého člověka. Dlouhodobá spánková deprivace může zvyšovat riziko zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby nebo cukrovka.
v-pripade-chronickych-infekci-mohou-pomoci-autovakciny.jpg

V případě chronických infekcí mohou pomoci autovakcíny

16.11.2018Trpíte opakovanými záněty dýchacích cest nebo močového měchýře? Pokud jde o akutní zánětlivé onemocnění, určitě je na místě léčba antibiotiky. V poslední době ale často dochází k jejich nadužívání, čímž se zvyšuje odolnost bakterií a antibiotika tak přestávají být účinná. Jejich dlouhodobé užívání má navíc negativní dopad na vaši mikroflóru, kde ničí „dobré“ bakterie, a narušuje tak celý imunitní systém. Jestliže se vám některé infekce často vracejí, můžete si nechat připravit autovakcínu, která posiluje aktivitu imunitního systému proti konkrétnímu původci vašeho onemocnění. Její hlavní výhodou je, že na rozdíl od antibiotik neničí ostatní bakterie v těle.
cisla-nelzou-je-mene-infarktu-a-astmatu.png

Čísla nelžou! Je méně infarktů a astmatu

29.05.2018Negativní dopady kouření jsou v dnešní době všem dobře známé. Přesto rok od jeho zákazu v českých restauracích a dalších veřejných prostorách přetrvávají snahy o změkčení protikuřáckého zákona.