Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyČerný kašel je na vzestupu
cerny-kasel-je-na-vzestupu.jpg

Černý kašel je na vzestupu

Zveřejněno: 21.05.2014

Mnozí lidé se domnívají, že nebezpečné bakteriální onemocnění už nás ve 21. století nijak zvlášť neohrožuje. Opak je pravdou. Počet nakažených v roce 2013 totiž dosahuje rekordních čísel. Údaj z listopadu loňského roku hovoří o 880 nemocných.

Téměř tolik nakažených černým kašlem bylo na našem území v 60. letech – tedy krátce poté, co se u nás začalo s plošným očkováním proti tomuto onemocnění. Za nárůst počtu onemocnění může podle odborníků fakt, že účinnost vakcíny proti černému kašli je časově omezená. Chráněný je proti němu jen ten, kdo se pravidelně nechává přeočkovat. O tom ale málokdo ví. I proto se bakterie stále více šíří a nemocných přibývá.

Velké riziko černý kašel představuje hlavně pro novorozence a seniory, kteří mají oslabenou imunitu a černý kašel je proto může ohrozit na životě. V posledních několika letech v ČR zapříčinil černý kašel čtyři úmrtí. Ve všech případech se jednalo o dosud neočkované novorozence, kteří se černým kašlem nakazili od jiných členů rodiny. Mírná forma černého kašle se totiž svými příznaky nemusí lišit od běžné chřipky nebo virózy. U malých dětí a seniorů ale může mít bakteriální onemocnění velmi těžký průběh doprovázený řadou komplikací jako je zápal plic, selhání krevního oběhu a centrálního nervového systému.

Černý kašel se diagnostikuje laboratorním vyšetřením – výtěrem ze sliznic a sérologickým vyšetřením krve. Následně se nemoc léčí podáváním antibiotik, je ale klíčové je nasadit co nejdříve. Z důvodu nárůstu počtu nemocných v posledních letech se odborníci z Národní imunizační komise domnívají, že by bylo vhodné aspoň jednou přeočkovat všechny dospělé.       

Doporučujeme


jak-promenit-prilohu-ve-skvely-hlavni-chod.png

Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod

16.02.2018Spousta lidí má zeleninu zažitou jako přílohu k masu nebo součást salátu. Přitom obzvlášť v zimě se s ní dá kouzlit na nejrůznější způsoby. Zaměřte se na druhy, které jsou u nás doma, jako je například růžičková kapusta, červená řepa, mrkev či celer. A protože bychom měli denně sníst kolem 400 gramů zeleniny, je skvělý nápad připravit si ji jako hlavní chod. Naše recepty zasytí, zahřejí a zároveň dodají potřebné živiny.
4-tipy-pro-posileni-imunity-s-vitaminem-d.png

4 tipy pro posílení imunity s vitaminem D

06.02.2018Také vám v zimě chybí sluníčko? Má vliv nejen na psychickou pohodu, ale i na tělesnou kondici.
kterym-napojum-dat-na-jare-zelenou.png

Kterým nápojům dát na jaře zelenou

27.03.2018Také milujete jaro? Všechno kvete a svět je najednou plný barev. Pokud bychom měli v tomto čase vybrat tu nejlepší, je to rozhodně zelená! Listy všech možných odstínů mixujte v nekonečných smoothie kombinacích. Čím vám zelené nápoje prospějí?