Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyBorůvky – prevence rakoviny a ideální potravina pro diabetiky
boruvky-prevence-rakoviny-a-idealni-potravina-pro-diabetiky.jpg

Borůvky – prevence rakoviny a ideální potravina pro diabetiky

Zveřejněno: 07.08.2015

Borůvek se prý letos sice neurodilo tolik jako jiné roky, i tak si ale tyto lesní plody nyní můžete koupit, nebo sami nasbírat na celé řadě míst ČR. Díky vysokému obsahu antioxidantů borůvky posilují imunitní systém, pomáhají detoxikovat organismus a navíc jsou ideální pochoutka pro diabetiky. Přečtěte si víc o tom, jak prospívají zdraví. 

Borůvek se prý letos sice neurodilo tolik jako jiné roky, i tak si ale tyto lesní plody nyní můžete koupit, nebo sami nasbírat na celé řadě míst ČR. Díky vysokému obsahu antioxidantů borůvky posilují imunitní systém, pomáhají detoxikovat organismus a navíc jsou ideální pochoutka pro diabetiky. Přečtěte si víc o tom, jak prospívají zdraví.

Vitamin C, vitaminy skupiny B, provitamin A, vitamin E, železo, mangan a v neposlední řadě antokyany – barevné pigmenty s velkou antioxidační schopností. Borůvky jsou doslova nabité celou řadou zdraví prospěšných prvků. Pro zachování jejich účinnosti je samozřejmě nejlepší konzumovat je čerstvé. Příznivé účinky na zdraví ale zůstanou zachovány i tehdy, když bobulky zamrazíme.

Modrofialové lesní plody jsou ideální sladká svačina pro diabetiky. Příznivě totiž působí na cévní systém, dokáží snížit hladinu krevního cukru a zlepšují prokrvení končetin, což je pro zdraví pacientů s cukrovkou, které ohrožuje diabetická neuropatie, tzv. diabetická noha, extrémně prospěšné. Borůvky působí mírně močopudně, a tak napomáhají rychlejšímu odvádění škodlivin z organismu. Díky vysokému obsahu antioxidantů jsou považovány za jednu z potravin, které jsou prevencí rakoviny. Blahodárné účinky má kromě plodů také čaj z borůvkového listí. Čistí ledviny a močové cesty a pomáhá při střevních a žaludečních problémech.

Doporučujeme


neobjasnene-zdravotni-potize-na-vine-muze-byt-potravinova-intolerance.jpg

Neobjasněné zdravotní potíže? Na vině může být potravinová intolerance

05.10.2018Zažívací problémy, bolesti hlavy a kloubů, akné, únava. Seznam potíží, které může způsobovat potravinová intolerance, je však mnohem delší. Málokdo by hádal, že může být příčinou i takových problémů jako nespavost, snížená imunita, úzkostné stavy či deprese. Spolehlivou metodou k odhalení potravinové intolerance je krevní test, který identifikuje konkrétní problematické potraviny a umožní tak další léčbu.
jak-promenit-prilohu-ve-skvely-hlavni-chod.png

Jak proměnit přílohu ve skvělý hlavní chod

16.02.2018Spousta lidí má zeleninu zažitou jako přílohu k masu nebo součást salátu. Přitom obzvlášť v zimě se s ní dá kouzlit na nejrůznější způsoby. Zaměřte se na druhy, které jsou u nás doma, jako je například růžičková kapusta, červená řepa, mrkev či celer. A protože bychom měli denně sníst kolem 400 gramů zeleniny, je skvělý nápad připravit si ji jako hlavní chod. Naše recepty zasytí, zahřejí a zároveň dodají potřebné živiny.
osvojte-si-lasku-k-jidlu-a-neplytvani.png

Osvojte si lásku k jídlu a neplýtvání

18.04.2018Životní styl „zero waste“ neboli život bez odpadu je poslední dobou na vzestupu. Jak název této filozofie napovídá, ideálem je nulový odpad. Snaha o prevenci a omezení plýtvání má za cíl ovlivnit vyčerpávání přírodních zdrojů a alarmující znečištění planety, které ohrožuje zdraví lidí, zvířat a rostlin. Základem je opětovné využívání všech možných zdrojů, s nimiž se v životě potkáváme. Co to znamená v praxi?