Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyBorůvky – prevence rakoviny a ideální potravina pro diabetiky
boruvky-prevence-rakoviny-a-idealni-potravina-pro-diabetiky.jpg

Borůvky – prevence rakoviny a ideální potravina pro diabetiky

Zveřejněno: 07.08.2015

Borůvek se prý letos sice neurodilo tolik jako jiné roky, i tak si ale tyto lesní plody nyní můžete koupit, nebo sami nasbírat na celé řadě míst ČR. Díky vysokému obsahu antioxidantů borůvky posilují imunitní systém, pomáhají detoxikovat organismus a navíc jsou ideální pochoutka pro diabetiky. Přečtěte si víc o tom, jak prospívají zdraví. 

Borůvek se prý letos sice neurodilo tolik jako jiné roky, i tak si ale tyto lesní plody nyní můžete koupit, nebo sami nasbírat na celé řadě míst ČR. Díky vysokému obsahu antioxidantů borůvky posilují imunitní systém, pomáhají detoxikovat organismus a navíc jsou ideální pochoutka pro diabetiky. Přečtěte si víc o tom, jak prospívají zdraví.

Vitamin C, vitaminy skupiny B, provitamin A, vitamin E, železo, mangan a v neposlední řadě antokyany – barevné pigmenty s velkou antioxidační schopností. Borůvky jsou doslova nabité celou řadou zdraví prospěšných prvků. Pro zachování jejich účinnosti je samozřejmě nejlepší konzumovat je čerstvé. Příznivé účinky na zdraví ale zůstanou zachovány i tehdy, když bobulky zamrazíme.

Modrofialové lesní plody jsou ideální sladká svačina pro diabetiky. Příznivě totiž působí na cévní systém, dokáží snížit hladinu krevního cukru a zlepšují prokrvení končetin, což je pro zdraví pacientů s cukrovkou, které ohrožuje diabetická neuropatie, tzv. diabetická noha, extrémně prospěšné. Borůvky působí mírně močopudně, a tak napomáhají rychlejšímu odvádění škodlivin z organismu. Díky vysokému obsahu antioxidantů jsou považovány za jednu z potravin, které jsou prevencí rakoviny. Blahodárné účinky má kromě plodů také čaj z borůvkového listí. Čistí ledviny a močové cesty a pomáhá při střevních a žaludečních problémech.

Doporučujeme


ledviny-se-samy-vcas-neozvou.jpg

Ledviny se samy včas neozvou

01.11.2018Zdravotními problémy s tímto nepostradatelným orgánem trpí každý desátý člověk, mnoho z nich o tom ale neví. Ledviny totiž téměř nikdy nebolí a první příznaky jejich onemocnění se začínají objevovat až s velkým zpožděním. O to důležitější je prevence, která spočívá ve zdravém životním stylu, pravidelných prohlídkách u lékaře a testech krve nebo moči.
neobjasnene-zdravotni-potize-na-vine-muze-byt-potravinova-intolerance.jpg

Neobjasněné zdravotní potíže? Na vině může být potravinová intolerance

05.10.2018Zažívací problémy, bolesti hlavy a kloubů, akné, únava. Seznam potíží, které může způsobovat potravinová intolerance, je však mnohem delší. Málokdo by hádal, že může být příčinou i takových problémů jako nespavost, snížená imunita, úzkostné stavy či deprese. Spolehlivou metodou k odhalení potravinové intolerance je krevní test, který identifikuje konkrétní problematické potraviny a umožní tak další léčbu.
bylinka-kterou-si-nespletete-kontryhel.png

Bylinka, kterou si nespletete. Kontryhel!

08.06.2018Právě v tomto období je v rozkvětu kontryhel obecný, pro jehož anglický název „Our Lady's Mantle“ (plášť Panny Marie) byly inspirací listy, na nichž se třpytí kapky rosy či deště. Ve středověku se tyto malé drahokamy považovaly za „nebeskou vodu“ a využití nacházely v alchymii. Odtud pochází latinské jméno kontryhelu – Alchemilla. Tato tradiční léčivka je oblíbená hlavně u žen.