Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyBorůvky – prevence rakoviny a ideální potravina pro diabetiky
boruvky-prevence-rakoviny-a-idealni-potravina-pro-diabetiky.jpg

Borůvky – prevence rakoviny a ideální potravina pro diabetiky

Zveřejněno: 07.08.2015

Borůvek se prý letos sice neurodilo tolik jako jiné roky, i tak si ale tyto lesní plody nyní můžete koupit, nebo sami nasbírat na celé řadě míst ČR. Díky vysokému obsahu antioxidantů borůvky posilují imunitní systém, pomáhají detoxikovat organismus a navíc jsou ideální pochoutka pro diabetiky. Přečtěte si víc o tom, jak prospívají zdraví. 

Borůvek se prý letos sice neurodilo tolik jako jiné roky, i tak si ale tyto lesní plody nyní můžete koupit, nebo sami nasbírat na celé řadě míst ČR. Díky vysokému obsahu antioxidantů borůvky posilují imunitní systém, pomáhají detoxikovat organismus a navíc jsou ideální pochoutka pro diabetiky. Přečtěte si víc o tom, jak prospívají zdraví.

Vitamin C, vitaminy skupiny B, provitamin A, vitamin E, železo, mangan a v neposlední řadě antokyany – barevné pigmenty s velkou antioxidační schopností. Borůvky jsou doslova nabité celou řadou zdraví prospěšných prvků. Pro zachování jejich účinnosti je samozřejmě nejlepší konzumovat je čerstvé. Příznivé účinky na zdraví ale zůstanou zachovány i tehdy, když bobulky zamrazíme.

Modrofialové lesní plody jsou ideální sladká svačina pro diabetiky. Příznivě totiž působí na cévní systém, dokáží snížit hladinu krevního cukru a zlepšují prokrvení končetin, což je pro zdraví pacientů s cukrovkou, které ohrožuje diabetická neuropatie, tzv. diabetická noha, extrémně prospěšné. Borůvky působí mírně močopudně, a tak napomáhají rychlejšímu odvádění škodlivin z organismu. Díky vysokému obsahu antioxidantů jsou považovány za jednu z potravin, které jsou prevencí rakoviny. Blahodárné účinky má kromě plodů také čaj z borůvkového listí. Čistí ledviny a močové cesty a pomáhá při střevních a žaludečních problémech.

Doporučujeme


v-pripade-chronickych-infekci-mohou-pomoci-autovakciny.jpg

V případě chronických infekcí mohou pomoci autovakcíny

16.11.2018Trpíte opakovanými záněty dýchacích cest nebo močového měchýře? Pokud jde o akutní zánětlivé onemocnění, určitě je na místě léčba antibiotiky. V poslední době ale často dochází k jejich nadužívání, čímž se zvyšuje odolnost bakterií a antibiotika tak přestávají být účinná. Jejich dlouhodobé užívání má navíc negativní dopad na vaši mikroflóru, kde ničí „dobré“ bakterie, a narušuje tak celý imunitní systém. Jestliže se vám některé infekce často vracejí, můžete si nechat připravit autovakcínu, která posiluje aktivitu imunitního systému proti konkrétnímu původci vašeho onemocnění. Její hlavní výhodou je, že na rozdíl od antibiotik neničí ostatní bakterie v těle.
stitna-zlaza-u-zvirat-nebezpecny-a-drahy-nepritel.png

Štítná žláza u zvířat – nebezpečný a drahý nepřítel

20.03.2018Ročně Češi vynaloží až dvě miliardy korun na zdravotní péči o domácí mazlíčky. Stejně jako u lidí přitom pouhý krevní rozbor napoví, co zvíře trápí, a lze tedy včas zahájit léčbu, která pak může být nejen účinnější, ale i levnější. Jak ukazují zjištění laboratoří synlab czech, velmi častým problémem psů i koček je onemocnění štítné žlázy. Často však u nich bývá odhaleno pozdě a o zvíře tak není adekvátně postaráno.
personalizovana-medicina-jako-pomocnik-v-onkologii.png

Personalizovaná medicína jako pomocník v onkologii

20.11.2018Každý člověk je jedinečný, a tak se může stát, že různí pacienti se stejnou nemocí reagují na shodnou léčbu jinak. Účinky léčby totiž značně ovlivňují individuální charakteristiky jednotlivých lidí, jako jsou genetické dispozice nebo celkový zdravotní stav. Personalizovaná medicína je obor, který se cíleně zaměřuje na jednotlivce a snaží se upravit léčebné a diagnostické postupy tak, aby byly ušity na míru konkrétnímu pacientovi, a tím pádem byly účinnější. Výrazně pomáhá zejména v onkologické terapii.