Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánkyBorůvky – prevence rakoviny a ideální potravina pro diabetiky
boruvky-prevence-rakoviny-a-idealni-potravina-pro-diabetiky.jpg

Borůvky – prevence rakoviny a ideální potravina pro diabetiky

Zveřejněno: 07.08.2015

Borůvek se prý letos sice neurodilo tolik jako jiné roky, i tak si ale tyto lesní plody nyní můžete koupit, nebo sami nasbírat na celé řadě míst ČR. Díky vysokému obsahu antioxidantů borůvky posilují imunitní systém, pomáhají detoxikovat organismus a navíc jsou ideální pochoutka pro diabetiky. Přečtěte si víc o tom, jak prospívají zdraví. 

Borůvek se prý letos sice neurodilo tolik jako jiné roky, i tak si ale tyto lesní plody nyní můžete koupit, nebo sami nasbírat na celé řadě míst ČR. Díky vysokému obsahu antioxidantů borůvky posilují imunitní systém, pomáhají detoxikovat organismus a navíc jsou ideální pochoutka pro diabetiky. Přečtěte si víc o tom, jak prospívají zdraví.

Vitamin C, vitaminy skupiny B, provitamin A, vitamin E, železo, mangan a v neposlední řadě antokyany – barevné pigmenty s velkou antioxidační schopností. Borůvky jsou doslova nabité celou řadou zdraví prospěšných prvků. Pro zachování jejich účinnosti je samozřejmě nejlepší konzumovat je čerstvé. Příznivé účinky na zdraví ale zůstanou zachovány i tehdy, když bobulky zamrazíme.

Modrofialové lesní plody jsou ideální sladká svačina pro diabetiky. Příznivě totiž působí na cévní systém, dokáží snížit hladinu krevního cukru a zlepšují prokrvení končetin, což je pro zdraví pacientů s cukrovkou, které ohrožuje diabetická neuropatie, tzv. diabetická noha, extrémně prospěšné. Borůvky působí mírně močopudně, a tak napomáhají rychlejšímu odvádění škodlivin z organismu. Díky vysokému obsahu antioxidantů jsou považovány za jednu z potravin, které jsou prevencí rakoviny. Blahodárné účinky má kromě plodů také čaj z borůvkového listí. Čistí ledviny a močové cesty a pomáhá při střevních a žaludečních problémech.

Doporučujeme


jak-se-branit-inhalacnim-alergenum.jpg

Jak se bránit inhalačním alergenům

20.11.2018Při alergickém onemocnění je obecně nejvhodnější prevencí vyloučení kontaktu s alergeny. V případě inhalačních alergenů to může být poměrně obtížný úkol, šíří se totiž vzduchem a vyskytují se venku i v domácnosti, některé dokonce celoročně. Potíží většiny alergiků navíc je, že jsou přecitlivělí na více alergenů zároveň. Někdy tak bývá složité rozeznat pravou příčinu příznaků. V takových případech může být spolehlivým ukazatelem rozbor krve. Následně je vhodné dodržovat určitá preventivní opatření a kontakt s alergeny díky nim téměř vyloučit, či alespoň významně omezit. Konkrétní doporučení se liší podle typu alergenu, jedno je ale spojuje: pravidelný a důsledný úklid domova.
v-pripade-chronickych-infekci-mohou-pomoci-autovakciny.jpg

V případě chronických infekcí mohou pomoci autovakcíny

16.11.2018Trpíte opakovanými záněty dýchacích cest nebo močového měchýře? Pokud jde o akutní zánětlivé onemocnění, určitě je na místě léčba antibiotiky. V poslední době ale často dochází k jejich nadužívání, čímž se zvyšuje odolnost bakterií a antibiotika tak přestávají být účinná. Jejich dlouhodobé užívání má navíc negativní dopad na vaši mikroflóru, kde ničí „dobré“ bakterie, a narušuje tak celý imunitní systém. Jestliže se vám některé infekce často vracejí, můžete si nechat připravit autovakcínu, která posiluje aktivitu imunitního systému proti konkrétnímu původci vašeho onemocnění. Její hlavní výhodou je, že na rozdíl od antibiotik neničí ostatní bakterie v těle.
renatin-blog-co-jsem-se-naucila-pro-dobrou-naladu.png

Renatin blog: Co jsem se naučila pro dobrou náladu

09.02.2018Dlouhá léta jsem se profesně věnovala cílové skupině náctiletých, pro něž je ono magické „být sám sebou“ jedním z velkých úkolů, kterými mají v tomto ožehavém období projít. Člověk je stíhán myšlenkami, co by ne/měl, ne/chtěl a jak moc je jeho pravé já ovlivněno rodinou, kamarády a dalšími vzory.