Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Zdraví národaČlánky2 melounové recepty, která zachutnají vám i vašim dětem
2-melounove-recepty-ktera-zachutnaji-vam-i-vasim-detem.jpg

2 melounové recepty, která zachutnají vám i vašim dětem

Zveřejněno: 30.06.2014

Šťavnatý vodní meloun patří k létu stejně neodmyslitelně jako zmrzlina, koupání a opalování. Můžete si ho vychutnat samotný nebo zkuste některý z našich jednoduchých melounových receptů! 

Osvěžující nápoj z vodního melounu

Potřebujeme: dužinu vodního melounu nakrájenou na kostičky, limetkovou nebo citrónovou šťávu, minerálku nebo vodu.

Příprava: Rozmixujte přiměřené množství melounových kostek, které před tím zbavíte jadérek. Podle chuti a požadované konzistence dolijte ve džbánku minerálkou nebo vodou. Přidejte trochu limetkové nebo citronové šťávy a případně pár kostiček nerozmixovaného melounu. Nechte vychladit v lednici a před podáváním případně ozdobte snítkou máty.

Tip: Minerálku nebo vodu můžete nahradit pomerančovým, jahodovým nebo jablečným džusem.

Zdravý melounový salát

Potřebujeme: dužinu vodního melounu, jablka, jahody, ananas… jakékoliv další ovoce, které vám chutná – maliny, ostružiny, pomeranče, hroznové víno atd. Na dochucení můžeme přidat třtinový cukr a trochu citronové šťávy.

Příprava: Vypeckovanou melounovou dužinu nakrájíme na kostičky, přidáme nakrájené ostatní ovoce, dle chuti přidáme třtinový cukr a citrónovou šťávu a dobře promícháme. Dáme vychladit do lednice.

Tip: Salát na závěr můžeme posypat strouhanými ořechy, kokosem a nebo nastrouhanou hořkou čokoládou. 

Doporučujeme


ledviny-se-samy-vcas-neozvou.jpg

Ledviny se samy včas neozvou

01.11.2018Zdravotními problémy s tímto nepostradatelným orgánem trpí každý desátý člověk, mnoho z nich o tom ale neví. Ledviny totiž téměř nikdy nebolí a první příznaky jejich onemocnění se začínají objevovat až s velkým zpožděním. O to důležitější je prevence, která spočívá ve zdravém životním stylu, pravidelných prohlídkách u lékaře a testech krve nebo moči.
cisla-nelzou-je-mene-infarktu-a-astmatu.png

Čísla nelžou! Je méně infarktů a astmatu

29.05.2018Negativní dopady kouření jsou v dnešní době všem dobře známé. Přesto rok od jeho zákazu v českých restauracích a dalších veřejných prostorách přetrvávají snahy o změkčení protikuřáckého zákona.
kterym-napojum-dat-na-jare-zelenou.png

Kterým nápojům dát na jaře zelenou

27.03.2018Také milujete jaro? Všechno kvete a svět je najednou plný barev. Pokud bychom měli v tomto čase vybrat tu nejlepší, je to rozhodně zelená! Listy všech možných odstínů mixujte v nekonečných smoothie kombinacích. Čím vám zelené nápoje prospějí?